Windows 10 boşta 5gb ram kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Merhaba windows 10 kullanıyorum ve bilgisayar boşta iken (yeni açtığımda) %33 yani 5,2 gb ram kullanıyor gösteriyor bilgisayarımda kaspersky anti virüs + malware bytes var her ikisi ile tarama yaptım fakat herhangi bir virüs bulamadılar deepfreeze olsa shift+ctrl+alt+f6 yapınca şifre yeri gelir bildiğim kadarı ile fakat o da gelmiyor
resimler şu şekilde;

Birde bilgisayarda ki gereksiz belgeler için cc cleaner ile bir temizleme yaptım ve bilgisayarı yeniden başlatınca onarım hatası aldım windows 10 kendisini onaramadı fddf.PNG fgf.PNG gdbc.PNG gdfsgfds.PNG gsgdadfs.PNG dfsafds.PNG Ekran Alıntısı.PNG Ekran sdafdsffd.PNG

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
zaten o yüzden o kadar ram kullanıyor

kaspersky yi silin malwerbytes ıda sadece tarama yapçağınızda açın

bide ordaki çince program ne?

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11

Kaspersky da 1 yıllık pre üyeliğim var çince programda kesintisiz güç kaynağımın uygulaması

---- Mesajlar birleştirildi ----

Birde konu yazısında fazla belli olmamış yeniden başlattım onarım yapmayı denedi onarımı yapamadı bilgisayar

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhaba windows 10 kullanıyorum ve bilgisayar boşta iken (yeni açtığımda) %33 yani 5,2 gb ram kullanıyor gösteriyor bilgisayarımda kaspersky anti virüs + malware bytes var her ikisi ile tarama yaptım fakat herhangi bir virüs bulamadılar deepfreeze olsa shift+ctrl+alt+f6 yapınca şifre yeri gelir bildiğim kadarı ile fakat o da gelmiyor
resimler şu şekilde;

Birde bilgisayarda ki gereksiz belgeler için cc cleaner ile bir temizleme yaptım ve bilgisayarı yeniden başlatınca onarım hatası aldım windows 10 kendisini onaramadıEkli dosyayı görüntüle 36963Ekli dosyayı görüntüle 36964Ekli dosyayı görüntüle 36965Ekli dosyayı görüntüle 36966Ekli dosyayı görüntüle 36967Ekli dosyayı görüntüle 36968Ekli dosyayı görüntüle 36969Ekli dosyayı görüntüle 36970
Merhaba,
Aslında bu bir sorun değil. Sistem uygulamaları hariç çoğu uygulama çalışıyor. Kullanmadığın uygulamaları kapatarak sorunu çözebilirsin.

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Merhaba,
Aslında bu bir sorun değil. Sistem uygulamaları hariç çoğu uygulama çalışıyor. Kullanmadığın uygulamaları kapatarak sorunu çözebilirsin.
Hayır bütün uygulamaları kendim tek tek topladım toplam 1gb 276mb yer kaplıyorlar

ram yiyorlar daha doğrusu

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Hayır bütün uygulamaları kendim tek tek topladım toplam 1gb 276mb yer kaplıyorlar

ram yiyorlar daha doğrusu
Açık olan tüm her şeyi kapattığınız zaman ne oluyor?

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Windows'un Mağazasından indirdiğiniz uygulama var mı? Bu arada GPU açık ise onu kapatın.
Windows'un mağazasında sadece instagram indirilmişti gpu açık ise kapat derken onu anlamadım her hangi bir harici gpum yok onu kapatırsam nasıl giricem :D

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Windows'un mağazasında sadece instagram indirilmişti gpu açık ise kapat derken onu anlamadım her hangi bir harici gpum yok onu kapatırsam nasıl giricem :D
GPU işlemcinin ramin belleğinden yediği dahili ekran kartıdır. Sisteminizde harici ekran kartı var ise GPU'yu kullanmanıza gerek yoktur.

eMİRKs

Asistan
Reaksiyon puanı
11
GPU işlemcinin ramin belleğinden yediği dahili ekran kartıdır. Sisteminizde harici ekran kartı var ise GPU'yu kullanmanıza gerek yoktur.
Her hangi bir harici ekran kartım yok msi ram disk vardı onu kaldırdım 256mb kendi disk deposu oluşturmuştu onu kaldırdım şimdi birazdan yeniden başlatıcam pc yi

birde bazı uygulamaları kapıtır iken arkada bir müzik/video varsa hemen sesi buga giriyor
sistem özellikleri;
Msi z170a gaming m7
hyperx fury 16gb ram
Msi gtx 1070
i7 6700
İlginiz için çok teşekkürler birde

Son düzenleme:

Ömer Canbaz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
birde bazı uygulamaları kapıtır iken arkada bir müzik/video varsa hemen sesi buga giriyor
sistem özellikleri;
Msi z170a gaming m7
hyperx fury 16gb ram
Msi gtx 1070
i7 6700
İlginiz için çok teşekkürler birde
Biosa girin. GPU etkin ise onu kapatın.
Tüm şeyleri kapattığınız da Windows'un Hizmetleri ram kullanmaya devam eder. Bir de GPU etkinse o kullanır.