Windows 10 Ana Konu

Bu konuyu okuyanlar

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
windows 10 da defender ı devre dışı bırakıyorum ama pc yeniden başlattığımda tekrardan aktif hale geliyor.
kalıcı olarak nasıl devre dışı kalır.

Hizmetler' de Windows Defender hizmeti var. Ordan devre dışı bırakmayı denedin mi ?

PCWORMS

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hizmetler' de Windows Defender hizmeti var. Ordan devre dışı bırakmayı denedin mi ?
hizmetlerden kapatmadım. evde bide onu deneyeyim. denetim masası altındaki defender kısmından kapattım olmamıştı. aklıma hizmetler kısmı gelmedi teşekkürler bi deneyeyim yazarım sonucu.

mayster

Asistan
Reaksiyon puanı
26
eski bilgisayarımda Win8'den önce Win 7'yi sürekli Win7 Loader ile crackleyerek kullanıyordum Win8 çıktı onu da aynı şekilde kullanmaya başladım ardından Win8.1'e geçtim ve Win10 çıktı ücretsiz yükseltme teklifiyle ama bunun için bir şart vardı, bilgisayarın orijinal bir key ile aktif olması gerekiyordu! benim bilgisayarım da aktifti sahte key ile de olsa en azından öyle yazıyordu! benim gibi milyonlarca PC kullanıcısı o şekilde yükseltme yaptı ve o gün bugündür lisanslı Win10 kullanıyorum. her ne kadar lisansın daha sonra kendiliğinden iptal olacağını düşünsem de bugüne kadar öyle bir şey olmadı her güncellemeyi de yükledim. yalnız şöyle bir sorun var dediğim gibi bilgisayar eski core 2 duo işlemciye sahip oc edip arada sırada kullanıyorum o lisans o bilgisayar öldüğünde yok olup gidecek çünkü elimde yükseltme yaptığım lisans yok olsa bile sahte bir lisanstı zaten.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Aynı şekilde ben de lisanslı yaptım Windows 10'u ve ömür boyu lisanslı artık. Bundan sonra alacağımız laptoplar zaten windows 10 lisanslı olacak..

Meridian

Müdavim
Reaksiyon puanı
765
Bu "Windows şifresi" ne? Ben hiç hatırlamıyorum bu şifreyi. :D

Sinan Uğurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uygun fiyata Windows 10 OEM Key nereden alabilirim? Birde yakın bir zamanda sistemimi güncellemeyi düşünüyorum. OEM key örneğin anakartı değiştirdiğinde hata verirmi, yoksa tüm sistemi değiştirsek bile kullanılabilirmi?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Windows 10'un özeti
605jCBR.jpg

gunayc

Asistan
Reaksiyon puanı
91
En son güncellemede sıkıntı var mı?

trhn

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba arkadaslar,

Dün bilgisayarima Win10 pro (Windows 10 1607 14393.693 [ RS 1 ] 5 in 1 x64 2017 Ocak Güncel) kurdum. Aktivasyon vs hersey sorunsuz yüklendi. Fakat Almanya da yasadigimdan dolayim güncellemeleri kapattim bundan dolayi Windows Store den uygulama indiremiyorum. 0x00070422 hatasi aliyorum ne yapabilirim?

Ikinci olarak Windows Store de " Home - Apps - Games " bölümleri mevcut Dizi-Film bölümü yok. Bunu nasil ekleyebilirim?

Tesekkürler.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ikinci olarak Windows Store de " Home - Apps - Games " bölümleri mevcut Dizi-Film bölümü yok. Bunu nasil ekleyebilirim?
Mağazada yoksa bunu ekleyemezsiniz.
Fakat Almanya da yasadigimdan dolayim güncellemeleri kapattim bundan dolayi Windows Store den uygulama indiremiyorum. 0x00070422 hatasi aliyorum ne yapabilirim?
O zaman Windows Update'i başlatın.

trhn

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Windows Store de " Home - Apps - Games " bölümleri mevcut Dizi-Film bölümü yok. Bunu nasil ekleyebilirim?

Bunun sebebini gercekten merak ediyorum?

trhn

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arkadaslar Win 10 Pro X64 de Microsoft hesabindan yerel hesaba gectim. Daha sonra yeniden misrosoft hesabina gecmek istedigim de hic bir sey cikmiyor. Ne yapabilirim?

laigua

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi günler freedos laptop alıyorumda 400 lira vermeden windows 10 işini nasıl halledebilirim ve sağlıklı olur mu?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Windows 10 kişisel bilgi toplamanın suyunu çıkarmış.
Herşeyi kapatsanız bile masaüstünüzden png resimler çekip Windows serverına gönderiyormuş.
Dolayısıyla Türkiye gibi upload hızı düşük yerlerde internetiniz zaman zaman nedensizce yavaşlayabilir.
Even when told not to, Windows 10 just can’t stop talking to Microsoft

Bunu bulan kişinin kendisi de bir hacker.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows 10 kişisel bilgi toplamanın suyunu çıkarmış.
Herşeyi kapatsanız bile masaüstünüzden png resimler çekip Windows serverına gönderiyormuş.
Ben Telemetry'i kapatmak için bir kaç şey yapmıştım bat dosyasından tutun programlara kadar. Şimdi yaptığım şeyler bir şeye yaramıyor mu?
Bu Windows 10 dışındaki Windowslar'da da mevcut mu?

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Windows 7'de bu tarz bir spying işlemi yok.
Zaten bu tarz bir spying işlemi için kerneli bile modifiye etmek gerekebilir.
Yaptığınız şeyler bir işe yaramıyordur çünkü böyle bir kişisel bilgi toplamanın olduğu dahi birkaç gün önce gün yüzüne çıktı.
İleride çeşitle programlarla giderilebilir zaten Windows'taki yüzlerce açığı bu tarz programlar gideriyor ama benim anladığım kadarıyla 3. şahıs programları bu tür açıkları kapatsa bile Microsoft yeni bir delik oymaya devam edecek.

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Microsoft insider yapıları için fotoğraflar çektiğini diyor zaten. İnsider olmayan sürümler hakkında bilgim yok. Bu durum Mobile içinde geçerli.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Windows 7'de bu tarz bir spying işlemi yok.
Zaten bu tarz bir spying işlemi için kerneli bile modifiye etmek gerekebilir.
Yaptığınız şeyler bir işe yaramıyordur çünkü böyle bir kişisel bilgi toplamanın olduğu dahi birkaç gün önce gün yüzüne çıktı.
İleride çeşitle programlarla giderilebilir zaten Windows'taki yüzlerce açığı bu tarz programlar gideriyor ama benim anladığım kadarıyla 3. şahıs programları bu tür açıkları kapatsa bile Microsoft yeni bir delik oymaya devam edecek.
Önceden Windows 7 Home Premium kullanıyordum. Windows 10'a yükseltmenin ücretsiz olduğu zamanlarda ilk başlarda ben işletim sistemini Windows 10'a yükseltmedim. Ama daha sonrasında Windows 10'a yükselttim ve şu an Windows 10 kullanıyorum. Aslında bir kaç ay önce Windows 7 Home Premium yüklemiştim ve bir süre Windows 7 kullandım. Mavi ekran hatası veriyordu. Bu sorunum hakkında yani mavi ekran hatası hakkında SDN dahil olmak üzere bir kaç forumda daha konu açmıştım. Daha sonra format atıp Windows 10 yükledim. Şu an Allah'a çok şükür mavi ekran hatası vermiyor. Windows 10 görsellik açısından bence Windows 7'den güzel. Ama bu casusluk olayı da önemsenmeyecek bir konu değil bence. Ben hem host dosyasından bazı şeyleri engelledim, hem Windows Privacy Tweaker adlı programı hem de SpybotAntiBeacon adlı programı kullandım. İnşaAllah işe yaramıştır.
Windows 10'un bir süre ücretsiz olmasının arkasında belki de bilmediğimiz bir şey vardır.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
@Ben Kenobi ben sevmediğimi söylemiştim bakalım daha ne kadar rezil olacak ve bundan sonra hangi versiyonu kullanıcılara sunacak?

berkeornek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
merhaba bir sorum olacak bilirsiniz windows 10 da ses yükseltirken 39dan sonra ses yükseltme uyarısı geliyor ve bu oyun esnasında alt tab yapmamıza neden olduğu için çok sıkıcı bir durum bu uyarıyı devre dışı bırakmanın bir yolu var mı acaba ?

afatsumlug97

Asistan
Reaksiyon puanı
103
1-2 senedir bu izleme olayı zaten mevcut, kurulum sırasında hızlı ayarları kullan diyen kişi çok okuyunca aslında yaptığınız çoğu işlemlerin gittiğini görebiliyorsunuz ms'e. insider sürümleri içinde geçerli aynı durum. ama kapatınca gidip gitmediği hakkında bilgim yoktu. anlaşılan kapatsak da gidiyormuş .. ha izin vermişin ha vermemişin..