Windows 10 Ana Konu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Windows 10 kişisel bilgi toplamanın suyunu çıkarmış.
Herşeyi kapatsanız bile masaüstünüzden png resimler çekip Windows serverına gönderiyormuş.
Ben Telemetry'i kapatmak için bir kaç şey yapmıştım bat dosyasından tutun programlara kadar. Şimdi yaptığım şeyler bir şeye yaramıyor mu?
Bu Windows 10 dışındaki Windowslar'da da mevcut mu?

Windows 7'de bu tarz bir spying işlemi yok.
Zaten bu tarz bir spying işlemi için kerneli bile modifiye etmek gerekebilir.
Yaptığınız şeyler bir işe yaramıyordur çünkü böyle bir kişisel bilgi toplamanın olduğu dahi birkaç gün önce gün yüzüne çıktı.
İleride çeşitle programlarla giderilebilir zaten Windows'taki yüzlerce açığı bu tarz programlar gideriyor ama benim anladığım kadarıyla 3. şahıs programları bu tür açıkları kapatsa bile Microsoft yeni bir delik oymaya devam edecek.

Microsoft insider yapıları için fotoğraflar çektiğini diyor zaten. İnsider olmayan sürümler hakkında bilgim yok. Bu durum Mobile içinde geçerli.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Windows 7'de bu tarz bir spying işlemi yok.
Zaten bu tarz bir spying işlemi için kerneli bile modifiye etmek gerekebilir.
Yaptığınız şeyler bir işe yaramıyordur çünkü böyle bir kişisel bilgi toplamanın olduğu dahi birkaç gün önce gün yüzüne çıktı.
İleride çeşitle programlarla giderilebilir zaten Windows'taki yüzlerce açığı bu tarz programlar gideriyor ama benim anladığım kadarıyla 3. şahıs programları bu tür açıkları kapatsa bile Microsoft yeni bir delik oymaya devam edecek.
Önceden Windows 7 Home Premium kullanıyordum. Windows 10'a yükseltmenin ücretsiz olduğu zamanlarda ilk başlarda ben işletim sistemini Windows 10'a yükseltmedim. Ama daha sonrasında Windows 10'a yükselttim ve şu an Windows 10 kullanıyorum. Aslında bir kaç ay önce Windows 7 Home Premium yüklemiştim ve bir süre Windows 7 kullandım. Mavi ekran hatası veriyordu. Bu sorunum hakkında yani mavi ekran hatası hakkında SDN dahil olmak üzere bir kaç forumda daha konu açmıştım. Daha sonra format atıp Windows 10 yükledim. Şu an Allah'a çok şükür mavi ekran hatası vermiyor. Windows 10 görsellik açısından bence Windows 7'den güzel. Ama bu casusluk olayı da önemsenmeyecek bir konu değil bence. Ben hem host dosyasından bazı şeyleri engelledim, hem Windows Privacy Tweaker adlı programı hem de SpybotAntiBeacon adlı programı kullandım. İnşaAllah işe yaramıştır.
Windows 10'un bir süre ücretsiz olmasının arkasında belki de bilmediğimiz bir şey vardır.

@Ben Kenobi ben sevmediğimi söylemiştim bakalım daha ne kadar rezil olacak ve bundan sonra hangi versiyonu kullanıcılara sunacak?

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
merhaba bir sorum olacak bilirsiniz windows 10 da ses yükseltirken 39dan sonra ses yükseltme uyarısı geliyor ve bu oyun esnasında alt tab yapmamıza neden olduğu için çok sıkıcı bir durum bu uyarıyı devre dışı bırakmanın bir yolu var mı acaba ?

1-2 senedir bu izleme olayı zaten mevcut, kurulum sırasında hızlı ayarları kullan diyen kişi çok okuyunca aslında yaptığınız çoğu işlemlerin gittiğini görebiliyorsunuz ms'e. insider sürümleri içinde geçerli aynı durum. ama kapatınca gidip gitmediği hakkında bilgim yoktu. anlaşılan kapatsak da gidiyormuş .. ha izin vermişin ha vermemişin..

Merhaba,
Windows 10'da dosyalarımı sakla seçeneği ile bilgisayarı sıfırlarsak Office 2010 outlook pst dosyalarım kurtarılır mı yoksa onlarda mı gider?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Arkadaşlar win10 güncelleme yüklemiyor hata veriyor, bilgisayarı sıfırlamak istediğimde de aynı şekilde hata veriyor, yardımcı olabilecek var mı?