Windows 10 Ana Konu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

eski bilgisayarımda Win8'den önce Win 7'yi sürekli Win7 Loader ile crackleyerek kullanıyordum Win8 çıktı onu da aynı şekilde kullanmaya başladım ardından Win8.1'e geçtim ve Win10 çıktı ücretsiz yükseltme teklifiyle ama bunun için bir şart vardı, bilgisayarın orijinal bir key ile aktif olması gerekiyordu! benim bilgisayarım da aktifti sahte key ile de olsa en azından öyle yazıyordu! benim gibi milyonlarca PC kullanıcısı o şekilde yükseltme yaptı ve o gün bugündür lisanslı Win10 kullanıyorum. her ne kadar lisansın daha sonra kendiliğinden iptal olacağını düşünsem de bugüne kadar öyle bir şey olmadı her güncellemeyi de yükledim. yalnız şöyle bir sorun var dediğim gibi bilgisayar eski core 2 duo işlemciye sahip oc edip arada sırada kullanıyorum o lisans o bilgisayar öldüğünde yok olup gidecek çünkü elimde yükseltme yaptığım lisans yok olsa bile sahte bir lisanstı zaten.

Aynı şekilde ben de lisanslı yaptım Windows 10'u ve ömür boyu lisanslı artık. Bundan sonra alacağımız laptoplar zaten windows 10 lisanslı olacak..

Uygun fiyata Windows 10 OEM Key nereden alabilirim? Birde yakın bir zamanda sistemimi güncellemeyi düşünüyorum. OEM key örneğin anakartı değiştirdiğinde hata verirmi, yoksa tüm sistemi değiştirsek bile kullanılabilirmi?

trhn

Asistan
Merhaba arkadaslar,

Dün bilgisayarima Win10 pro (Windows 10 1607 14393.693 [ RS 1 ] 5 in 1 x64 2017 Ocak Güncel) kurdum. Aktivasyon vs hersey sorunsuz yüklendi. Fakat Almanya da yasadigimdan dolayim güncellemeleri kapattim bundan dolayi Windows Store den uygulama indiremiyorum. 0x00070422 hatasi aliyorum ne yapabilirim?

Ikinci olarak Windows Store de " Home - Apps - Games " bölümleri mevcut Dizi-Film bölümü yok. Bunu nasil ekleyebilirim?

Tesekkürler.

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Ikinci olarak Windows Store de " Home - Apps - Games " bölümleri mevcut Dizi-Film bölümü yok. Bunu nasil ekleyebilirim?
Mağazada yoksa bunu ekleyemezsiniz.
Fakat Almanya da yasadigimdan dolayim güncellemeleri kapattim bundan dolayi Windows Store den uygulama indiremiyorum. 0x00070422 hatasi aliyorum ne yapabilirim?
O zaman Windows Update'i başlatın.

trhn

Asistan
Arkadaslar Win 10 Pro X64 de Microsoft hesabindan yerel hesaba gectim. Daha sonra yeniden misrosoft hesabina gecmek istedigim de hic bir sey cikmiyor. Ne yapabilirim?

iyi günler freedos laptop alıyorumda 400 lira vermeden windows 10 işini nasıl halledebilirim ve sağlıklı olur mu?

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
iyi günler freedos laptop alıyorumda 400 lira vermeden windows 10 işini nasıl halledebilirim ve sağlıklı olur mu?
Forumdaki @Kadima 'dan 50TL'ye Windows 10 lisansı alabilirsiniz.

Windows 10 kişisel bilgi toplamanın suyunu çıkarmış.
Herşeyi kapatsanız bile masaüstünüzden png resimler çekip Windows serverına gönderiyormuş.
Dolayısıyla Türkiye gibi upload hızı düşük yerlerde internetiniz zaman zaman nedensizce yavaşlayabilir.
Even when told not to, Windows 10 just can’t stop talking to Microsoft

Bunu bulan kişinin kendisi de bir hacker.