Windows 10 Ana Konu

Bu konuyu okuyanlar

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Bir şey göremiyorum ^^

Bende temiz 8.1 kur güncelleme ile sanırım direk 10 na geçebilirsin ben o şekilde denicem

Tabi zaman alçak bu biraz ttnet sağolsun
L4aQ3b.png

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yani lisans sıkıntısı yok yükseltmeye basınca ?

Arkadaşım ile şimdi konuştum

Rezerve etmişti oda kopya key ile hemde ^^

Sonra bugun güncellemelerde görmüş kurmuş

Kurduktan sonra etkinleştirme yapmadı kanka dedi

Akşam tekrar tekrar 3 5 defa basmış etkinleştirmye

Çalışmış etkinleştirmiş

Bu verdiği key sadece yükseltme içinmi temiz kurulumdada yermi bilemiyorum

Ama güncelleme sonra normalde keyini veriyor ilk seferde hata versede sonradan etkinleştirme münkün anladığım kadarı ile

Umarım hatasız kurarsın ve keyini alırsın ^^

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Arkadaşım ile şimdi konuştum

Rezerve etmişti oda kopya key ile hemde ^^

Sonra bugun güncellemelerde görmüş kurmuş

Kurduktan sonra etkinleştirme yapmadı kanka dedi

Akşam tekrar tekrar 3 5 defa basmış etkinleştirmye

Çalışmış etkinleştirmiş

Bu verdiği key sadece yükseltme içinmi temiz kurulumdada yermi bilemiyorum

Ama güncelleme sonra normalde keyini veriyor ilk seferde hata versede sonradan etkinleştirme münkün anladığım kadarı ile

Umarım hatasız kurarsın ve keyini alırsın ^^
teşekkür ederim inşAllah şimdi kuruluma başlayacak

Reaksiyon puanı
2,146
indirme bitti, yüklemeye hazırlanıyor kısmında kaldı öyle, ne kadar beklediler kuranlar?

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Şuanda sıfır kurulum yapıyorum inş bi sıkıntı çıkmaz

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar temiz kurulum yapmayın

En hızlı yöntemi tarif ediyorum

Rezarvasyon yapmırmayan yada win 7 win 8 kuran arkadaşlar

Direk win 8.1 pro kurun temi olarak hiç güncelleme yapmayın

Bu işlem en fazla 30 dk nızı alır

Sonra sınra win 10 indirme yardımcısını

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Burdan indirin ve Windows 10 sistemini indirmeye başlayın

İşlem tamamlanınca DVD yada usb seçeneğini seçmeden direk yükseltmeye geçin

Güncelleştirmerli alın

Herhangi bi yedekleme yapmayın kurulumu başlatın

30 dk içinde sistem aktifleşmiş olarak lisansı size ayit oalrak açılacaktır.

+++

Şimdi direk win 7 üzerinden güncelleme ile kurulum denicem

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
[MENTION=130683]Mehmet.Yildiz[/MENTION] dan haftasonu indirimlerinden yararlanıp lisanslı windows 8.1 alanlar windows 10 a upgrade edebildi mi ? :D

Reaksiyon puanı
2,146
8.1'den yükselttim Windows 10 lisansımı da aldım.
Temiz kurulum için imaj indirmek kaldı.
[MENTION=26216]HapS[/MENTION] evet hocam ben alalı bayağı olmuştu W8.1 EN almıştım, bugün kurdum daha yeni türkçe sürüme girdim aldığım keyi, şimdi W10'dayım.

HapS

Profesör
Reaksiyon puanı
63
8.1'den yükselttim Windows 10 lisansımı da aldım.
Temiz kurulum için imaj indirmek kaldı.
@HapS evet hocam ben alalı bayağı olmuştu W8.1 EN almıştım, bugün kurdum daha yeni türkçe sürüme girdim aldığım keyi, şimdi W10'dayım.

ben öğlen iso dosyasını indirdim eve geldim kurdum upgrade felan etmedim ama lisanslı key ile kurulum yapamadım şu an lisansız çalışıyor windows 10 (bu arada harika olmuş windows 10 çok hafif)

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Beyler windows update çok yavaş indiriyordu ben de MS'nin sitesinden yükseltme aracıyla iso kalıbı indirdim, arşivden çıkardım daha sonra yükseltmeyi seçtim ama Güncelleştirmeler Alınıyor ekranında çok çok yavaş ilerliyor. Yani 3 GB isoyu indirmek çok daha az zaman aldı. Neden böyle yavaş bu, tekrar falan mı indiriyor nedir?

@mstfanar @tmt

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
ben öğlen iso dosyasını indirdim eve geldim kurdum upgrade felan etmedim ama lisanslı key ile kurulum yapamadım şu an lisansız çalışıyor windows 10 (bu arada harika olmuş windows 10 çok hafif)

windows 7 ya da 8.1 lisansını direk windows 10 kurulumunda kullanamıyorsunuz. Bir kereye mahsus orijinal sisteminizden windows 10 a yükseltme yapmanız lazım :)

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
windows 7 ya da 8.1 lisansını direk windows 10 kurulumunda kullanamıyorsunuz. Bir kereye mahsus orijinal sisteminizden windows 10 a yükseltme yapmanız lazım :)

Ben şimdi 8.1 pro dan 10 a yükselttim şimdi temiz kurulum yaparken 8.1 için olan lisansı yazsam sorun çıkarmı

Reaksiyon puanı
2,146
Gençler heyecan yapmışız, windows 10'a yükselttikten sonra speccy aida64 gibi programlarda gördüğünüz key herkeste aynı, yani herkese aynı key veriliyormuş. Sonu 9MPGT-3V66T kontrol edin isterseniz.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Ben şimdi 8.1 pro dan 10 a yükselttim şimdi temiz kurulum yaparken 8.1 için olan lisansı yazsam sorun çıkarmı

lisans yazmayın ATLA diyin. kurulumdan sonra internete bağlanınca otomatik etkinleştirilecekmiş :)

Buğra Y.

Profesör
Reaksiyon puanı
36
[MENTION=130683]Mehmet.Yildiz[/MENTION] Hocam güncellemeden sonra windows etkinleştirilemedi hatası veriyor. Sorun nedir?

vLEp8O.png

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Gençler heyecan yapmışız, windows 10'a yükselttikten sonra speccy aida64 gibi programlarda gördüğünüz key herkeste aynı, yani herkese aynı key veriliyormuş. Sonu 9MPGT-3V66T kontrol edin isterseniz.

bu key insiderlara verilen keydi. benim sistemde de bu key vardı. Neyin peşinde bu microsoft?

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
Beyler windows update çok yavaş indiriyordu ben de MS'nin sitesinden yükseltme aracıyla iso kalıbı indirdim, arşivden çıkardım daha sonra yükseltmeyi seçtim ama Güncelleştirmeler Alınıyor ekranında çok çok yavaş ilerliyor. Yani 3 GB isoyu indirmek çok daha az zaman aldı. Neden böyle yavaş bu, tekrar falan mı indiriyor nedir?

@mstfanar @tmt
normal bendede aynısı oldu , mecbur beklicen

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Aynen öyle ben de şurada gördüm;

Güncelleme: Eğer windows 7 veya Windows 8'den ücretsiz yükseltme yapmak istiyorsanız ilk yükseltmenin Windows 10'u alın aracı ile olması zorunludur. Diğer yöntemlerle yaptığınız yükseltmeler Windows 7 veya 8 lisans anahtarınızı Windows 10 için etkinleştirmez.
Güncelleme 2: En çok sorduğunuz şey "Windows 10'a geçince hangi lisans anahtarı kullanılacak?" sorusu. Lisans anahtarına ihtiyacınız olmayacak. Yükseltme yaptığınız bilgisayarın donanımınaWindows 10 lisansı atanacak. Her bilgisayarın donanımı eşsiz olduğu için (Tamamen aynı bilgisayarlarda bile donanım bileşenlerinin seri numaraları farklıdır) Windows 10'u tekrar yüklediğinizde Windowskendiliğinden etkinleşecek. Lisans anahtarı girmek zorunda kalmayacaksınız.
Majör donanım değişikliklerinde ise Microsoft ile temasa geçip sorunu çözeceksiniz. (Hali hazırda da uygulama böyle zaten)
Windows 10 Yükseltme Kurulumu Windows 10

Arkadaşlar özetle eski keylerin etkinleşmesi için yükseltmenin Windows 10'u alın aracı ile yapılması zorunlu imiş, diğer türlü (Media Creation Tools vs) ile yapınca genel key veriyormuş.

MeOMaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0

haha

peki ne yapmak lazim

o kadar kuruyoz bişiler bi dahamı format atcaz bişiler vs