Windows 10 ana kart değiştirdikten sonra etkinleştirme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

CCCEEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 3 ay önce Windows 10 a güncelledim bilgisayarımı . ilk güncelledim bilgisayar hazır fabrika çıkışıydı şimdi bilgisayarımı oyun oynamak için ulanmaya karar verdim yeni ana karat ve ekran kartı Ram ekledik . bu konulardan pek anlamıyorum ama şimdi Windows etkinleştirilmemiş tir diyor değiştirmeden önce böyle birey yoktu etkinleştirmeye gittiğim dede ya anahtar değiştir veya mağazaya yönlediriyor . ne yapmam lazım bilmiyorum ürün anahtarımı da bilmiyorum eski bileşenler duruyor ne yapmam lazım . hata kodu olarak Hata kodu: 0xC004C003 diyor ne yapmam lazım lütfen yardım edin ( ana kartı eski ana kardım bu ekran kartını desteklemediği için değiştirdik sanırım onla alakalı ama emin değilim ) lütfen yapmalıyım yardım edin

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Lisans girdiğinizde lisans anakarta gömülür. Ama anakart değiştirdiğiniz için lisans bye bye olmuş kısaca olay bu :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
telefonla etkinleşir microsoft.com.tr 'ye bak.

mito

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ana kart değiştiyse etkinleşmez ama sen bir Microsoft u ara belki yeni key verirler:yes:

dj rush

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Belki Micro kıyak geçer ''zaten bedava verdik'' demesin de :)...

CCCEEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ana karta gömüldüyse eski ana kart duruyor bişlekilde onu alabilir miyim oradan

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
telefonla etkinleşir o anakart ile geçerli o key.

CCCEEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki tam olarak nereye telefon açmalıyım

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
peki tam olarak nereye telefon açmalıyım

Bizzat microsoftun soru cevap kısmında sorulan soruya yanıt verilen bir cevap;

444 67 87 numaralı Microsoft İletişim Hattını
hafta içi 09:00 - 19:00 Haftasonu (Cumartesi) 10:00 - 18:00 saatleri arasında
arayarak durumu aktardığınızda size gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

CCCEEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows la iletişime geçtim beni ilk hazır bilgisayarı aldığımız exper e yönlendiriyorlar exper i aradım açmadılar bir yerde servisleri varmış oraya gideceğiz sizce yardımcı olur mu oradakiler bir Windows kopyası almak zorunda kalır mıyım

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
recovery dvd yapmadın mı? varsa onunla boot et kurulsun onu 10'a yükselt o zaman yeni anakartın da 10 kazanır exper servisinde recovery dvd olabilir.

CCCEEM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
recovery yi denemedin CDyi yeni buldum exper yapılmaz diyor bazı yerler eski ana kartı tekrar çalışır hale getirip oradan edin diyorlar şimdi eski bilgisayarı çalışır hale getirmeye çalışa cam yoksa onu deniyecem 2 haftaya kadar 2 şeyide denemiş olurum şu an biraz işim var bir kaç gün boyunca (recovery Cudiyi boot ettikten sonra çalışmama gibi bu sorun olmaz dimi )dimi örmeyin key falan isteme onu bilmiyorum çünkü zaten esas sorun o

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
keyi kasaya yapışık değil mi? 7 öyledi.

mito

Asistan
Reaksiyon puanı
4
recovery yi denemedin CDyi yeni buldum exper yapılmaz diyor bazı yerler eski ana kartı tekrar çalışır hale getirip oradan edin diyorlar şimdi eski bilgisayarı çalışır hale getirmeye çalışa cam yoksa onu deniyecem 2 haftaya kadar 2 şeyide denemiş olurum şu an biraz işim var bir kaç gün boyunca (recovery Cudiyi boot ettikten sonra çalışmama gibi bu sorun olmaz dimi )dimi örmeyin key falan isteme onu bilmiyorum çünkü zaten esas sorun o
boşuna uğraşırsın key eski anakarta ait artık keyi alsan da yeni anakatta etkinleşmez:yes: ancak şu olur pcdeki işletim sistemin orjinalse onu tekrar kurup w10 yükseltmesi yapabilirsin. yada en güzeli forumda bir arkadaş w 8.1 lisansı satıyor 35 tl onu al daha güzel sonra 8.1 den w 10a yükselt oldu bitti:thumbup1:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bende vista starter external recovery dvd o etkinleşiyor sorunsuz buda etkinleşir bence.

mito

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bende vista starter external recovery dvd o etkinleşiyor sorunsuz buda etkinleşir bence.
kardeş Vista key anakarta gömülü değil w10 etkinleşmez her anakarta ayrı netten etkinleştiriyor Microsoft.ama recovery DVD varsa kurup sonra w 10a yükseltir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kardeş Vista key anakarta gömülü değil w10 etkinleşmez her anakarta ayrı netten etkinleştiriyor Microsoft.ama recovery DVD varsa kurup sonra w 10a yükseltir.

7 varmış onda biosa key olmuyor 8 ile başladı bakkalların çalmasının önüne geçmek için bulunmuş.