windows 10 ama 8.1 Çevirmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Yaseminik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba vatan bilgisayardan laptop aldık anneme, ve bu laptop windows 10... kendinden 10 olarak geldi...
ve 10 çok çok yavaş
Benim kendi laptopum önce alındı 8.1 ve ondan aşırı menmunum.. annemin windows 10 u 8.1 e cevirmek istiyorum yardımcı olurmusunuz...

Bilgisayarın özelliklerini yükledim
http://i.hizliresim.com/yqV7mM.jpg

okipookie67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
bu özelliklerde kasması anormal sorununuz win 8e geçmekle düzelmeyebilir. servisinizle görüşün.

okipookie67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Servisi malesef ki berbat çözümleyici yanıtlar vermiyorlar.. geriye gitmet mümkün mü 8.1 e
Geriye gidemezsiniz win10 ile geldiği için. Ancak bir bilgisayarcıya format ile win8 yükletebilirsiniz. Ama dediğim gibi sorunuz başka olabilir.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
linux yükle rahatına bak.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Windows 10'dan geçip buna benzer sorun yaşayanlar var:
https://forum.shiftdelete.net/threads/desteklenmeyen-donanim-hatasi.547974/
Açıkcası çoğu kişinin tercihi GNU / Linux değil. İnsanlar, alışkanlıklarını kolay değiştiremiyorlar ve geçmemeyi tercih ediyorlar. Zaten GNU / Linux, Windows'a göre biraz daha farklı bir sistem ve çok çeşitlilik var.
Ben, "Desteklenmeyen donanım" hatasını da şahsen Microsoft'un kullanıcıları zorla Windows 10'a geçirmeye çalışması olarak görüyorum. @Yaseminik istiyorsa Windows 8.1 yüklemeyi denesin ama böyle bir sorun yaşama ihtimali var.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Nasil yani.. tam anlamıyorum detaylı anlatırımsnz?
Linux bir işletim sistemidir. Windows'a göre daha hızlı, güvenlidir. tek sıkıntı oyun vs. çeşitliliğin olmamasıdır. bkz. Linux Mint, Antergos.

Yaseminik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 10'dan geçip buna benzer sorun yaşayanlar var:
https://forum.shiftdelete.net/threads/desteklenmeyen-donanim-hatasi.547974/

Açıkcası çoğu kişinin tercihi GNU / Linux değil. İnsanlar, alışkanlıklarını kolay değiştiremiyorlar ve geçmemeyi tercih ediyorlar. Zaten GNU / Linux, Windows'a göre biraz daha farklı bir sistem ve çok çeşitlilik var.
Ben, "Desteklenmeyen donanım" hatasını da şahsen Microsoft'un kullanıcıları zorla Windows 10'a geçirmeye çalışması olarak görüyorum. @Yaseminik istiyorsa Windows 8.1 yüklemeyi denesin ama böyle bir sorun yaşama ihtimali var.
Ama iste nasil yuklenilecek 8.1?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Geriye gidemezsiniz win10 ile geldiği için. Ancak bir bilgisayarcıya format ile win8 yükletebilirsiniz. Ama dediğim gibi sorunuz başka olabilir.
windows 10 en iyi performans veren 2. işletim sistemi ama eğer windows 8 yaparsa işte o zaman laptop kasmaktan beter olur.

---- Mesajlar birleştirildi ----

bu arada en iyi sistem windows 7 çünkü 8 ile 10 görünümleri yüzünden ram in hepsini harcıyorlar

---- Mesajlar birleştirildi ----

linux un oyun uyumluluğu yok zaten hepimiz mecburi bu windows ları kullanıyoruz günümüz oyunlarının hepsi ya windows 10 ya da windows 7

Son düzenleme:

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Linux bir işletim sistemidir. Windows'a göre daha hızlı, güvenlidir. tek sıkıntı oyun vs. çeşitliliğin olmamasıdır. bkz. Linux Mint, Antergos.
linux un oyun uyumluluğu yok zaten hepimiz mecburi bu windows ları kullanıyoruz günümüz oyunlarının hepsi ya windows 10 ya da windows 7
Ben burada Windows'un kaldırılması hakkında herhangi bir cevap göremiyorum.

Son düzenleme:

Yaseminik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 8.1'i yüklerseniz, yeni bir ürün lisans anahtarı satın almak durumunda kalırsınız. Windows 10 lisansı ile Windows 8.1 kullanamazsınız.

Hangi işletim sistemi ile geldiyse, onla devam edin bence; çünkü ileride bir sorunla karşılaşmamanız ve/ya soruna ilişkin çözüm (güncelleme) almanız adına en ideali bu.

Buna rağmen, Windows 8.1'e geçmek isterseniz, tabi bu size kalmış bir şey.

Eğer Windows 10'da kalmayı tercih ediyorsanız, uygulayınız.

Windows Update yaptınız mı? Yapmadıysanız yapınız. bkz.

Windows görev yöneticisi başlangıç sekmesinde hangi programlar var? Gereksizleri kaldırarak sistem performansını iyileştirebilirsiniz. bkz.

Kolay gelsin şimdiden.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bilgisayar ile birlikte gelen sistemler aşırı ağırdır Windows 10 formatı atmanızı tavsiye ederim.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
SteamOS'u ben olsam GNU / Linux'u bilmeyen kullanıcıya önermezdim. Linux'u bilmeyen kullanıcıyı kolay geçirtemezsin. Ek olarak memnun kalmayabilir. Çünkü ".exe"ler çalışmıyor. Evet, GNU / Linux ile uyumlu oyunlar ve Steam var ancak SteamOS gerekli değil:

Çift önyükleme (dual boot) olarak kullanılabilir ama genelde yeniliklere açık olan ve biraz da bilgisayara meraklı olan kişiler GNU / Linux'u tercih eder. Birçok Linux dağıtımının kurulumu ve kullanımı da o kadar zor değildir.
Konuya dönersek Windows 10'un o bilgisayarda yavaş çalışma ihtimali bana göre az. Temiz kurulum ile tekrar denenmesini öneririm.

Son düzenleme:

Yaseminik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar tekrardan 8.1 usb formatla denedim oldu busefer ilginc. Konu ? ?