Windows 10 1709 düşük performans sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Leonteus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Laptopuma sıfırlama yaptım ve bu şekilde format attım. Driver, programlar ve güncellemeleri yükledim. Windows 10 1709 oldu, sonra birçok oyunda FPS düşmesi oldu. Eskiden 120 FPS aldığım oyunlarda 15-30 FPS alma, PC geç açılması, oyunlarda yükleme ekranların çok uzun sürmesi gibi sıkıntılar oldu. Shiftdelete'den baktığımda bu Windows 10 1709'e güncelleyen bazı kullanıcılarda bu sıkıntılar baş göstermış. Ben de biraz araştırma yaptım ve Windows 10 1607 sürümünü indirdim ve UEFI olarak USB ile format attım tekrar. Tüm gerekli programları ve driverları yükledim. Fakat bir şey değişmedi. Nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz? Şu an yapacak bir şey gelmiyor aklıma.
(Format attığımda D'yi silemiyorum çünkü içinde 500 GB oyun var)
  • → i5-4210U 1.70 GHz
  • →8 GB RAM
  • →Nvidia GeForce 840M
  • →Window 10 64bit Home Single Lisansli
  • →Asus Laptop

Son düzenleyen moderatör:

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Ekran kartı ayarlarında, en yüksek performans ekran kartı seçimi yapman gerek.

Leonteus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı ayarlarında, en yüksek performans ekran kartı seçimi yapman gerek.
NVidia denetim masasından kaliteli yerine performansı hatta içinden başka optimizasyonlarıda yaptım DVR i da kapattım ama bir sonuç tok

rKuzay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Laptopuma sıfırlama yaptım ve bu şekilde format attım. Driver, programlar ve güncellemeleri yükledim. Windows 10 1709 oldu, sonra birçok oyunda FPS düşmesi oldu. Eskiden 120 FPS aldığım oyunlarda 15-30 FPS alma, PC geç açılması, oyunlarda yükleme ekranların çok uzun sürmesi gibi sıkıntılar oldu. Shiftdelete'den baktığımda bu Windows 10 1709'e güncelleyen bazı kullanıcılarda bu sıkıntılar baş göstermış. Ben de biraz araştırma yaptım ve Windows 10 1607 sürümünü indirdim ve UEFI olarak USB ile format attım tekrar. Tüm gerekli programları ve driverları yükledim. Fakat bir şey değişmedi. Nasıl bir şey yapmamı önerirsiniz? Şu an yapacak bir şey gelmiyor aklıma.
(Format attığımda D'yi silemiyorum çünkü içinde 500 GB oyun var)
  • → i5-4210U 1.70 GHz
  • →8 GB RAM
  • →Nvidia GeForce 840M
  • →Window 10 64bit Home Single Lisansli
  • →Asus Laptop
Aynı sorun bende de var 2 gün önce son sürüm W10 yükledim. Windows 7 iken 150 fps aldığım bilgisayarım şuan 60 zor veriyor.
Ben son çare olarak windows 7 ye geri dönmeyi düşünüyorum.

K-Tech Team

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 10'un içinde bulunan "Oyun Çubuğu" özelliği oyunlarda performans düşüklüğüne yol açmaktadır. Ayarlardan bunu kapatarak denemenizi tavsiye ederim. Bunun için;
-Ayarlar->Oyun->"Oyun kiplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve oyun çubuğunu kullanarak yayınlayın" seçeneğini kapalı yapın.

Leonteus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 10'un içinde bulunan "Oyun Çubuğu" özelliği oyunlarda performans düşüklüğüne yol açmaktadır. Ayarlardan bunu kapatarak denemenizi tavsiye ederim. Bunun için;
-Ayarlar->Oyun->"Oyun kiplerini ve ekran görüntülerini kaydedin ve oyun çubuğunu kullanarak yayınlayın" seçeneğini kapalı yapın.
Dediğim gibi DVR kapattım. Galiba sorun ekran kartın da