Win7 driver yok

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hdd 'yi sök o şekilde dene usbyi okur da hdd göremeyip diskleri gösterdiği yerde usb gözükmeli hdd bozuk yada psu yetmiyor.

Reaksiyon puanı
303
hdd
hdd 'yi sök o şekilde dene usbyi okur da hdd göremeyip diskleri gösterdiği yerde usb gözükmeli hdd bozuk yada psu yetmiyor.
bence bozuk değildir 2 gün öncesinde 10 ile çalışıyordu şimdi neoldu tıpkı fransa'da olduğu gibi benim laptopun içinedemi fare girdi... ;)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hdd

bence bozuk değildir 2 gün öncesinde 10 ile çalışıyordu şimdi neoldu tıpkı fransa'da olduğu gibi benim laptopun içinedemi fare girdi... ;)
hdd yeni mi? microsoft 7'ye engel olmak için bişeyler yapıyordu sonuç o olmalı lanet olsun 7 diye bağıran bill uncle...

Reaksiyon puanı
303
hdd yeni mi? microsoft 7'ye engel olmak için bişeyler yapıyordu sonuç o olmalı lanet olsun 7 diye bağıran bill uncle...
şimdi bilet aldım yarın sabah amerikadayım o bill uncle'i linus sudan gelinceye kadar pataklayacağım görsün mitozla çitoz olmak neymiş.... #LANETOLSUNBILLDAYI #LANETOLSUNMAN

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
beninm 7 olan usbyi 10 yapmıştm arşivi de uçuralı 4 yıl oldu geri dönülmez silindi üstelik 32gb hayabusa toshiba usb bellekteydi...
ondan 10 yada Linux Mint 19.1 mate yada Pardus 17.5 xfce 64 var hdd de sorun var galiba bakmadım bad sektör olabilir göçüyor arada...
ses sorunu yok.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Evet işte o ekrana geçiyor dil klavye seçip bir sonraki adıma geçiyorsun orada ise usb tak diyor ancak usb zaten takılı bios usb yi görüyor secure boot zaten klasik kapalı durumda sata controller mode ahcı mı yoksa compatible mi olacak?
Sata controller ile bir işlem yapmana gerek yok.
BIOS ayarlarını varsayılana (default) döndür ve kaydet (save)
BIOS boot mode: legacy
Secure Boot: disabled konuma alın.
Boot order veya boot priority'de önceliği USB'ye ata.
Kaydet ve çık (save and exit) bilgisayarı kapat.
Format USB'si dışında bağlı bir aygıt cihaza takılı olmasın.
Bilgisayarı başlat ve format işlemini tekrar deneyin.

Reaksiyon puanı
303
beninm 7 olan usbyi 10 yapmıştm arşivi de uçuralı 4 yıl oldu geri dönülmez silindi üstelik 32gb hayabusa toshiba usb bellekteydi...
ondan 10 yada Linux Mint 19.1 mate yada Pardus 17.5 xfce 64 var hdd de sorun var galiba bakmadım bad sektör olabilir göçüyor arada...
ses sorunu yok.
Aman Bad Sector Olmasında Bir Arkadaşın Denemediği Yöntem Kalmadı (ne yaptıysa artık diske) ancak malesef onu kaybettik

cumartesi saat 9.39'da cenaze töreni var tüm forum katiplerini bekliyoruz....

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
benim driverlerin bazıları nedense d: diskime kurulu mesela intel usb 3.0 driveri d: diskinde

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
isoyu rufusla yazdırcan usb ntfs olmalı uefi olmaz uefi olarak yapınca bioslu sistemde o olabilir...
uefi destekliyorsa biosu uefi yapsın gigabyte uefi+legacy bioslu anakartlarda 7 için Windows 8 Features seçeneği Other OS, 8, 8.1 ve 10 için Windows 8 (8 yazıyor ama 8.1 ve 10 için de bu seçilir) yapıp uefi yapıldığı gibi bunda da yapılır belki...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Aman Bad Sector Olmasında Bir Arkadaşın Denemediği Yöntem Kalmadı (ne yaptıysa artık diske) ancak malesef onu kaybettik

cumartesi saat 9.39'da cenaze töreni var tüm forum katiplerini bekliyoruz....
69224
69225

10gb maxtor ide var onda bu kadar yok üstelik onu yere düşürdüm...

Reaksiyon puanı
303
Zaten B
uefi destekliyorsa biosu uefi yapsın gigabyte uefi+legacy bioslu anakartlarda 7 için Windows 8 Features seçeneği Other OS, 8, 8.1 ve 10 için Windows 8 (8 yazıyor ama 8.1 ve 10 için de bu seçilir) yapıp uefi yapıldığı gibi bunda da yapılır belki...
Cd Okuyor Kerata Cd ile Boot Atmayı Deneyeceğim

Reaksiyon puanı
303
Zaten B
benim driverlerin bazıları nedense d: diskime kurulu mesela intel usb 3.0 driveri d: diskinde
D diskide kalmadı zaten ortada

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
daha önce usb ile kurulum oldu mu? bazı anakartlar usb ile boot edemiyor eskiden etsede...

Reaksiyon puanı
303
Evet Daha Önceden Oldu Usb Boot Başka Laptoptan Driver Atiyim Diyorum Usb Okumuyor...

Reaksiyon puanı
303
Herkese Teşekkür Ediyorum Sorunu Çözdüm Cd Okuyordu Laptop Boş Bir Cd Alıp Farklı Bir Bilgisayara Taktım Driver Pack Network İndirdim Kendi Bilgisayarıma Attım İnternet Var Diğer Sürücüleride Yükledim....