Win 8 Cracklı indirdim her şey normal driverleri kurdum fakat simgeler değişik gözüküyor

Bu konuyu okuyanlar

Tekirdağlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Win 8 Cracklı indirdim her şey normal driverleri kurdum fakat simgeler değişik gözüküyor tema falan değiştirdim kişiselleştirmeyi denedim yinede olmuyor bi yardım edin.
resimleri koydum.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    80.2 KB · Görüntüleme: 529
  • 2.PNG
    2.PNG
    40.5 KB · Görüntüleme: 608
  • 3.PNG
    3.PNG
    47.1 KB · Görüntüleme: 586
Reaksiyon puanı
2,146
Modifiye edilmiş bir sistem kurmuşsun. Direk kurduğun ISO'dan kaynaklı.

Reaksiyon puanı
2,146
Bu simgeler çoğunlukla shell32.dll dosyasında bulunur, modifiye edenler bu dosyadaki simgeleri değiştirerek bu işi yapar. Orjinal olanı bulup yer değiştireceksin sonra icon cache temizleyip rebuild edeceksin. Bunları denemek istersen linklerini vereyim ama sistem dosyalarını kurcalamaktan işler ters giderse ben mesul değilim. En fazla baştan format atarsın.
windows 8 shell32.dll buradaymış (denemedim)
http://help4windows.com/icons_win_8/windows_8_shell32_dll.zip

indirip c:\windows\system32 içindekiyle yer değiştirmen lazım, bunu yaptıktan sonra icon cache tekrar oluşturmak için bunu kullanabilirsin
Icon Cache Rebuilder: Repair, Rebuild corrupt icon cache in Windows

Tekirdağlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu simgeler çoğunlukla shell32.dll dosyasında bulunur, modifiye edenler bu dosyadaki simgeleri değiştirerek bu işi yapar. Orjinal olanı bulup yer değiştireceksin sonra icon cache temizleyip rebuild edeceksin. Bunları denemek istersen linklerini vereyim ama sistem dosyalarını kurcalamaktan işler ters giderse ben mesul değilim. En fazla baştan format atarsın.
windows 8 shell32.dll buradaymış (denemedim)
http://help4windows.com/icons_win_8/windows_8_shell32_dll.zip

indirip c:\windows\system32 içindekiyle yer değiştirmen lazım, bunu yaptıktan sonra icon cache tekrar oluşturmak için bunu kullanabilirsin
Icon Cache Rebuilder: Repair, Rebuild corrupt icon cache in Windows
shell dosyalarını değiştirdim öncekini yedek falanda aldım rebuild yapmaya çalışıyorum ama rebuild tuşu açılmıyor nedeni nedir? (biliyorum çok soru sordum ama düzeltmem lazım:(

Reaksiyon puanı
2,146
Peki şöyle devam edelim. Önce yönetici olarak CMD aç kenarda dursun, görev yöneticisini aç windows gezginini bul sağ tıkla görevi sonlandır de, görev çubuğu falan kaybolması lazım geri gelmesin. CMD'ye geç, şu kodları tek tek gir enterla.
cd /d %userprofile%\AppData\Local
attrib –h IconCache.db
del IconCache.db
start explorer

---- Mesajlar birleştirildi ----

olmazsa baştan komutları böyle dene, yine windows gezginini kapatmayı unutma
  • cd /d %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Explorer
  • attrib –h iconcache_*.db
  • del iconcache_*.db
  • start explorer

Son düzenleme: