Win 7 lisansı ile win 10 kurma

Bu konuyu okuyanlar

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar win 7 home premium lisansı var oem değil kutulu lisans her pc de kullanılabilen win 7 destegi 2020 de biticek destek bitmesine 2 gün kala bu win 7 lisansi ile win 10 kursam olurmu yani yükseltme değil usb ile format atarken win 7 lisansını girsem etkinleşirmi

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Uğraşmana gerek yok windows 10 lisansı 15tl n11'de satılıyor.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Onlara guvenmiyorum olurmu o dediğim win 7 lisansi ile win 10

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Olmaz maalesef. Windows 7 den 10 a geçmek için izin verilen süre çoktan doldu.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Tamam teşekkürler

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 7 lisansı ile Windows 10 hala etkinleştirilebiliyor mu açıkçası net bir yanıt yok; yabancı forumlarda olumlu da olumsuz da sonuçlar almış olanların yorumları var.
Imkanın varsa bence kendin dene ya da Microsoft topluluğuna sorabilirsin.
Daha önceden açmış olduğun şu konuda yükseltme ile ilgili bilgi vermiştim, hala geçerli. Bir yükseltme yetiyor, sonra istediğin zaman Windows 10 kur. Son çare bunu denersin. Kolay gelsin.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Windows 7 lisansı ile Windows 10 hala etkinleştirilebiliyor mu açıkçası net bir yanıt yok; yabancı forumlarda olumlu da olumsuz da sonuçlar almış olanların yorumları var.
Imkanın varsa bence kendin dene ya da Microsoft topluluğuna sorabilirsin.
Daha önceden açmış olduğun şu konuda yükseltme ile ilgili bilgi vermiştim, hala geçerli. Bir yükseltme yetiyor, sonra istediğin zaman Windows 10 kur. Son çare bunu denersin. Kolay gelsin.
Teşekkür ederim ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Peki win 8.1 oem lisansi ile win 10 etkinlesirmi bende şuan win 10 kullaniyorum
Microsoft un sitesinden indirdim ürün anahtarim yok Windows u etkinlestir yazıyor ekranın sağ alt koşesinde surekli ve hic memnun değilim pc bazen cok hizli aciliyor bazen cok yavaş ve eski tür oyunlarda sıkıntı çıkartıyor

Ryzen 1200
Gtx 1050Ti
8Gb 2400 ddr4 ram

Son düzenleme:

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Teşekkür ederim ?

Peki win 8.1 oem lisansi ile win 10 etkinlesirmi bende şuan win 10 kullaniyorum
Microsoft un sitesinden indirdim ürün anahtarim yok Windows u etkinlestir yazıyor ekranın sağ alt koşesinde surekli ve hic memnun değilim pc bazen cok hizli aciliyor bazen cok yavaş ve eski tür oyunlarda sıkıntı çıkartıyor

Ryzen 1200
Gtx 1050Ti
8Gb 2400 ddr4 ram
Windows 7 lisansı eğer etkinleştiriyorsa (bilmiyoruz) Windows 8/8.1 lisansı da etkinleştirmesi lazım.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Teşekkürler peki bu pc nin bazen çok yavas bazen çok hizli olmasinin sebebi ne ?
Pc yi şubat ayinda topladim ve gtx 1050 ti dx 12 olduğu için win 10 kurdum tam performans almak icin ama pc beni sinir ediyor bazen bu kafasina göre davranmasından

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Onlara guvenmiyorum olurmu o dediğim win 7 lisansi ile win 10
güvenilmeyecek birşey yok kardeşim. ben n11 bazen hepsi buradadan çok ucuza win 10 dahil, photoshop, norton, kasperky, office 2016 vs.. birçok lisans aldım hiçbirinde bir sorun çıkmadı. hepsi kolayca etkinleşti.
şu an sana yazdığım pcde n11 den aldığım lisansla etkinleştirdim. aklımda değil ama 15-20 tl gibi bir fiyata aldım

Teşekkürler peki bu pc nin bazen çok yavas bazen çok hizli olmasinin sebebi ne ?
Pc yi şubat ayinda topladim ve gtx 1050 ti dx 12 olduğu için win 10 kurdum tam performans almak icin ama pc beni sinir ediyor bazen bu kafasina göre davranmasından
Benim birşey dikkatimi çekmişti. hdd varken, sık sık kasma oluyordu. görev yöneticisine baktığım zaman, disk kullanımı 100/100 lere kadar çıkıyordu. yani hdd yetersiz kalıyordu. win 10 önceki sistemlere göre ek yük çıkartıyor. benim tahminim özellikle search dizin oluşturucu yada arama, ikisinden biri sıkıntı çıkarıyor. pcde olan herşeyi aramada kolay bulmak için listeleme işlemi yapıyor. bundada hdd'yi zorladığı için diğer işlemler için hdd yetersiz kaldığından kasılmalar başlıyor.
bu olay çok dikkattimi çekmişti. ne zaman kasıldığında baksam bu olayı görüyordum. hepsiburdada ucuza sandisk marka ssd aldım.
o gün bugündür en ufak bir takılma yok.

Son düzenleme:

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
güvenilmeyecek birşey yok kardeşim. ben n11 bazen hepsi buradadan çok ucuza win 10 dahil, photoshop, norton, kasperky, office 2016 vs.. birçok lisans aldım hiçbirinde bir sorun çıkmadı. hepsi kolayca etkinleşti.
şu an sana yazdığım pcde n11 den aldığım lisansla etkinleştirdim. aklımda değil ama 15-20 tl gibi bir fiyata aldım

Benim birşey dikkatimi çekmişti. hdd varken, sık sık kasma oluyordu. görev yöneticisine baktığım zaman, disk kullanımı 100/100 lere kadar çıkıyordu. yani hdd yetersiz kalıyordu. win 10 önceki sistemlere göre ek yük çıkartıyor. benim tahminim özellikle search dizin oluşturucu yada arama, ikisinden biri sıkıntı çıkarıyor. pcde olan herşeyi aramada kolay bulmak için listeleme işlemi yapıyor. bundada hdd'yi zorladığı için diğer işlemler için hdd yetersiz kaldığından kasılmalar başlıyor.
bu olay çok dikkattimi çekmişti. ne zaman kasıldığında baksam bu olayı görüyordum. hepsiburdada ucuza sandisk marka ssd aldım.
o gün bugündür en ufak bir takılma yok.
Teşekürler ssd kaç gb aldiniz

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Teşekürler ssd kaç gb aldiniz
3 çeşidi vardı. ben 480 lik aldım. hddyi kaldırdım. bir alt birde üst modeli vardı.
Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 olarak geçiyordu ismi
06,11,2107 tarihinde 630 tlye almışım. Hatta şu an 589 tl'ye düşmüş...

hepsiburdada bende bu firmadan almıştım. bir sorun çıkmadı. yorumların çoğuda olumludur bakabilirsiniz
link vermek serbestmi bilmiyorum ama şu anda 120 gb olanı 165 tl
linkten bakabilirsin. başka modelleride mevcuttur. ben bulduğum uygun fiyatlı olanın linkini vereyim
SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5” SSD Fiyatı
240 gb olanı 260 tl

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
3 çeşidi vardı. ben 480 lik aldım. hddyi kaldırdım. bir alt birde üst modeli vardı.
Sandisk Ultra II 480GB 550MB-500MB/s Sata 3 olarak geçiyordu ismi
06,11,2107 tarihinde 630 tlye almışım.

link vermek serbestmi bilmiyorum ama şu anda 120 gb olanı 165 tl
linkten bakabilirsin. başka modelleride mevcuttur. ben bulduğum uygun fiyatlı olanın linkini vereyim
SanDisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s Sata 3 2.5” SSD Fiyatı
240 gb olanı 260 tl
Acilis hizi nasil

120 gb yetermi steam i hdd ye kurcam sadece win 10 ve programlar için

Son düzenleme:

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Acilis hizi nasil

120 gb yetermi steam i hdd ye kurcam sadece win 10 ve programlar için
işletim sistemi için yeterli. ancak yüksek boyutlu oyunlar kuracağım dersen o zaman sorun olabilir.
eğer çok yüksek boyutlu oyunlar kurmayacaksan, 120 gb ssd sana yeter. film resim müzik gibi uygulamaları ise, şu anki hddye koyacaksın.

oyunları hddye kurarsan eskiye göre daha hızlı olur. ancak ne kadar verimli olur birşey söylemem zor kardeşim.

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
işletim sistemi için yeterli. ancak yüksek boyutlu oyunlar kuracağım dersen o zaman sorun olabilir.
eğer çok yüksek boyutlu oyunlar kurmayacaksan, 120 gb ssd sana yeter. film resim müzik gibi uygulamaları ise, şu anki hddye koyacaksın.

oyunları hddye kurarsan eskiye göre daha hızlı olur. ancak ne kadar verimli olur birşey söylemem zor kardeşim.
1TB hhd var 120gb ssd alsam steamda gta 5 falan var ama onlari hdd ye kurcam

baca42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
1TB hhd var 120gb ssd alsam steamda gta 5 falan var ama onlari hdd ye kurcam

Açılış hızını unutmuşum kardeşim kusura bakma.
hdd varken win 10, yaklaşık 1 dakika 15 saniyede açılıyordu, kendine gelip kullanmam için 2-3 dakika gerekiyordu.
ssd taktıktan sonra sadece 15 saniyede açılıp kullanıma hazır hale geliyor. aradaki fark çok açık.

işte o dediğin gta 5 ve steam üzerinden oyunlardan hiç anlamam. onuda bilen bir kardeşimiz yazsın.

everekli38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Windows 10 güncellerken zaten windows 7 lisansı ile güncelliyor. ( Eğer Windows 7 Ücretli Lisanssa)

Bakicnbz

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Açılış hızını unutmuşum kardeşim kusura bakma.
hdd varken win 10, yaklaşık 1 dakika 15 saniyede açılıyordu, kendine gelip kullanmam için 2-3 dakika gerekiyordu.
ssd taktıktan sonra sadece 15 saniyede açılıp kullanıma hazır hale geliyor. aradaki fark çok açık.

işte o dediğin gta 5 ve steam üzerinden oyunlardan hiç anlamam. onuda bilen bir kardeşimiz yazsın.
Tamamdır teşekürler ?

Tama
Windows 10 güncellerken zaten windows 7 lisansı ile güncelliyor. ( Eğer Windows 7 Ücretli Lisanssa)
Tamam teşekkürler

Son düzenleme:

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Süre doldu ama geçmek için MediaCreation(Bilmemne).exe silinmedi 3. parti kaynaklardan geçebilirsiniz