Wifi bağlanma sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Elshad1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamun aleykum arkadaşlar.Azerbaycandan yazıyorum.Benim bilgisayaram wifi ni göstermesine rağmen bağlanmıyor.Parolayı doğru şekilde yazmama rağmen bağlanamıyorum.Evde ben hariç her kes bağlanıyor.Telefonla bağlanıyorum ama bilgisayarla olmuyor.Şifresiz farklı bir wifiye bağlanmayı denedim ve bağlanma sağlandı.Ama şifreli olana bağlanamıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
şifreyi değiştirip yeniden dene...

Elshad1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şifreyi değiştirmeden sorunu çözmenin yolu yokmu?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Şifreyi değiştirmeden sorunu çözmenin yolu yokmu?
1 hafta geçmiş sorunu halletmişsindir belki.Halletmediysen;
Şifreyi doğru girdiğiniz halde ağa bağlanıp internet gelmiyorsa MAC FİLTREME vardır.Modem arayüzünden cihazınıza izin verirsiniz.

Son düzenleme:

Elshad1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum aradan 1 hafta geçmiş :) yani çoktan halletmiştir sorunu.Fakat madem yazdın sonradan benzer sorunla karşılaşan olur;
Şifreyi doğru girdiğiniz halde ağa bağlanıp internet gelmiyorsa MAC FİLTREME vardır.Modem arayüzünden cihazınıza izin verirsiniz.
Sorunu halletmedim henuz bazi nedenlerden dolay.Doğru şifreyi yazmama rağmen wifiye bile bağlanamıyorm .Üifiye bağlanma olsa gerisini hallederimde ama bağlantı yok

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Çok kişi bağlanınca eğer otomatik ya da en fazla x kişi bağlanabilir ayarı vardır. Kullandığınız internet sağlayıcınızla bir görüşmenizi tavsiye ederim. Ben bir TTNET kullanıcısı olarak 192.168.1.1'i açıp oradan en fazla kaç cihazın internete bağlanabileceğini seçiyorum. Düşük bir ihtimal ama bundan kaynaklı olabilir.

Elshad1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok kişi bağlanınca eğer otomatik ya da en fazla x kişi bağlanabilir ayarı vardır. Kullandığınız internet sağlayıcınızla bir görüşmenizi tavsiye ederim. Ben bir TTNET kullanıcısı olarak 192.168.1.1'i açıp oradan en fazla kaç cihazın internete bağlanabileceğini seçiyorum. Düşük bir ihtimal ama bundan kaynaklı olabilir.
bu wifile telefon ve bilgisayar olmakla suan 7 cihaz bağlı .10 -12 cihazın bağlı olduğu zamanlarda oldu sorun farkli bence çünki telefonumla girdiğim zaman sorun yok

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan WI-FI ağlarının yerine gelin oradan ağ ve paylaşım merkezini açın sorunun nereden kaynaklı olduğuna bakın. X işaretinin üstüne tıkladıktan sonra sorunları algılayacaktır. Ağ ve paylaşım merkezini açtığınızda böyler bir ekran gelecektir. Orada üstte 2 tane yol var ya oradan birinde X işareti olacaktır ona tıklayınca sorunlar algılanıyor diyecektir

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    219.7 KB · Görüntüleme: 2,014

Elshad1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarın sağ alt köşesinde bulunan WI-FI ağlarının yerine gelin oradan ağ ve paylaşım merkezini açın sorunun nereden kaynaklı olduğuna bakın. X işaretinin üstüne tıkladıktan sonra sorunları algılayacaktır. Ağ ve paylaşım merkezini açtığınızda böyler bir ekran gelecektir. Orada üstte 2 tane yol var ya oradan birinde X işareti olacaktır ona tıklayınca sorunlar algılanıyor diyecektir
teşekkür ederim eve gidince denerim hatırladığım kadarıyla 2 sıkıntı vardı biri adaptor sıkıntısı diye çıkıyordu 2. sorunu hatırlamıyorum şuan

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
teşekkür ederim eve gidince denerim hatırladığım kadarıyla 2 sıkıntı vardı biri adaptor sıkıntısı diye çıkıyordu 2. sorunu hatırlamıyorum şuan
Ne demek bunun için yardım ediyoruz. Oradan sorunları algıladıktan sonra müşteri temsilcisiyle bir görüşün...

Elshad1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne demek bunun için yardım ediyoruz. Oradan sorunları algıladıktan sonra müşteri temsilcisiyle bir görüşün...
Teşekkürler...Aslında hiç sorun yoktu kendi evimdeyken wifiye bağlı olmasında sıkıntı yoktu ama farklı şehre geldim şuan iş yüzünden ve gelirken bilgisayarın wifi sini kapatmadım .Bundan kaynaklanmış olabilirmi?

EnesS16

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Böyle bir sorun da olabilir dediğim gibi evinize gidince sorunları algılasın. Eğer 1. yol (PC ile modem arası) sorun PC'den olabilir. 2. yol(modem ile internet arası) ise sorun sizden kaynaklanmıyordur.