Wifi baglanma sorunu acil saatlerdir bakiyorum hicbir sitede dogru bilgi yok

Bu konuyu okuyanlar

bkarli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaslar
Bilgisayarim packard bell easy note modelini tam bilmiyorum yardimci olursaniz yazarim ve bilgisayarim internete baglanmiyor kablosuza tiklayinca o ag simgesinin ustunde carpi var ve baglanti yok yaziyor sorun gider diyince de bulunan sorunlarda
Bu bilgisayarda windows kablosuz hizmeti calismiyor diyor
Ag kablosu duzgun takilmamis veya kablo kopuk olabilir diyor ama ben kablosuz baglanmak istiyorum kablolu baglanamam kablom yok arkadaslar yardimci olursaniz cozelim

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
O laptobu ezbere bilmiyorum ama ön ve yan taraflara bak wifi açma kapama dügmesi felan varmı yoksa klavyede F tuşlarının üzerinde wifi işareti olan tuş varsa FN tuşu ve o tusa beraber bas, bir diğer ipucuda aygıt yöneticisinde ağ bölümünde wifiye sağ tıkla etkinleştir yazıyorsa devre dışı bırakılmış olabilir, devre dışı bırak yazıyorsa dokunma

bkarli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onunde wifi yazan tus var etkin yesil yaniyor yani .wifi devre disi birak diyor yani kablosuzu etkin gizukuyor ama. Kablosuz aglari yonet diye bir bolume girdim kablosuz baglanti suanda etkin degil diyor

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Önden o tuşla wifiyi kapat sonra bilgisayarı kapat aç bilgisayar kendine gelince öndeki tuşu aç bi dene

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Wifi kartı arızalı olabilir

zatura

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
konuya sonradan dahil oldum ama pc kablo bağlantılı olarak internete bağlanıyormu ?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Aygit yöneticisine girip herhangi bir uyari var mi diye bakin. Ya sürücüleri eksik ya da bir sekilde devre disi birakilmis.

Baslat -> Calistir'a -> services.msc yaz enterle. Burada WLAN AutoConfig service'in aktif olup olmadigina bak. Kapaliysa otomatige al ve bilgisayari tekrar baslat.

anderinmasti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğerki görüyorsa wifi kartınızla ilgili bir problem yok demektir. Modeminizi restart yaptıktan sonra modem kurulum sayfanızdan gerekli adımları takip ederek yeni bir wireless şifresi alarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
öncelikle wifi sürücüsünü güncelle,sorun giderilmediyse, format atıp çalışıp çalışmadıgını denersin sorun devam ediyorsa wifi cihazıın arıza değiştirilmesi gerek

GeneraLOfficiaL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sorun windowstan kaynaklanıyor öncelikle laptobu alın wifinin kablosunu takın ama açık olması gerekli taktıktan sonra tabi bağlanmıcaktır ağı kitlediği için ama tanımlaması yeterli sonra tanımlandıktan sonra sınırlı yazdığında ctrl alt delete tuşunabasıp güç kaynağına bastıktan sonra bilgisayarı kapat diceksiniz yeniden başlatırsanız ayarlar sıfırlanmaz aynı sorun yaşanır bilgisayar kapandıktan sonra wifinin kablosunu laptoptan çıkarın sonra bilgisayarı başlatın sorun çözülmüş olcaktır bi kez tekrarlıyor bu sorun windowstan kaynaklı

icefullmoon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KESİN ÇÖZÜM
ağ kablosu kırık kablosuz ağ kapalı gibi mesajın çözümü
bilgisayarı sağ tıklayıp YÖNET diyoruz burdan AYGIT YÖNETİCİSİnden wifi ağ kartı ÖZELLİKLER dedikten sonra GELİŞMİŞ sekmesine gelin
burda güç tasarruf modu altında wifi kartın iee802h var ona tıklayın sağ taraf DEĞER diye bi bölüm var orada devri dışı/etkinleştir seçeneği var siz ETKİNLEŞTİr seçin işlem bu kadar
Bu çözümü windows sitesinde bile göremedim buluncaya kadar format bile attım ama düzelmemişti sanırım bioslada ilgili bir konu biostan kapanıyor ağ kartı