Wifi ağı genişletme

Bu konuyu okuyanlar

nhnak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Bir sorunum var belki aranızda tecrübeli olanlar vardır. Yardım ederseniz sevinirim.

Şimdi sorum şu,

Annem ile yan yana binalarda oturuyoruz. Yokuş olan bir yerde annem üst tarafta benim daire alt tarafta kalıyor.
İki bina arası 10 mt en fazla. Annemin daire köşede kalıyor. Yani annem ile benim daire arasında 1 daire var.
Ben mutfağımda annemin wifiyi telefonumdan 1-2 diş olacak şekilde gayet rahat kullanabiliyorum. Tabi arada bazen kopmalar oluyor.
Daha uzaktaki salonumdan da wifiyi görüyorum ama bağlantı orda olmuyor.
Şimdi benim isteğim zaten gördüğüm kullandığım wifiyi daha güçlendirmek.
Aramızda 1 daire oldugundan kablo vs çekemiyorum.
Acaba şu wifi genişleten cihazladan alsam işime yarar mı?
Media markt gibi teknoloji marketlere gittim ama oradaki satıcılar boşuna almayın kullanamazsınız çekmez dediler.Yani wifiyi hiç görmesem umudum olmıcak ama zaten görüyorum bunu güçlendirmek mümkün değil mi?
Hatta annemin wifiyi bana yakın olan cam önüne de çekebilirim biraz daha artsın diye.
Var mı bu konuda bana öneriniz acaba?
Evime internet alamıyorum boş port yokmus daha öncede aynı sorunu yaşamıştırm telekom ile yaklaık 1 yıl sürdü sorunun çözülmesi,
Şimdi yine 1 yıl beklemek istemiyorum.
Yardımlarınızı bekliyorum.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
merhabalar; bir adet access point alarak; wifi gücünü ve menzilini arttırabilirsiniz.

nhnak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
merhabalar; bir adet access point alarak; wifi gücünü ve menzilini arttırabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Access pointi adsl olan yani annemin daireye mi koymalıyım? Yoksa kendi evime mi?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
access point seni adsl ile wifi üzerinden haberleşiyor. deneyerek nereye koyacağına bakabilirsin. sinyal gücü yeterli ise annenin dairesine koyman daha iyi.

nhnak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
access point seni adsl ile wifi üzerinden haberleşiyor. deneyerek nereye koyacağına bakabilirsin. sinyal gücü yeterli ise annenin dairesine koyman daha iyi.
o zaman bunun için sinyal gücü yüksek bi cihaz almam lazım? Peki alırken neye dikkat etmeliyim
Yani kaç mt çekenlerden alsam yeterli olur bana acaba? Çok soru soruyorum ama paramı da çöpe atmak istemiyorum ona göre bir cihaz alayım :)

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
adsl alırken 5ghz ve 2.4 ghz birlikte sinyal verenlerden al. yeni teknoliji le 5 ghz kullanılmaya başlanıyor. eski cihazlar 5 ghz görmeyecektir. o yüzden seçerken ikisininde olan bir model seç. aynı şekilde acces pointide öyle seçmek zorundasın. ben airties air 5760 kullanıyor çok memnunum.

nhnak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
adsl alırken 5ghz ve 2.4 ghz birlikte sinyal verenlerden al. yeni teknoliji le 5 ghz kullanılmaya başlanıyor. eski cihazlar 5 ghz görmeyecektir. o yüzden seçerken ikisininde olan bir model seç. aynı şekilde acces pointide öyle seçmek zorundasın. ben airties air 5760 kullanıyor çok memnunum.
Tamam çok teşekkür ederim çok sağolun :)

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
ayrıca access point olarak iş yerinde airties air 4920 kullanıyoruz. söylediğim adsl ile tam uyumlu çalışır.

nhnak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ayrıca access point olarak iş yerinde airties air 4920 kullanıyoruz. söylediğim adsl ile tam uyumlu çalışır.
Tamamdır yani benim modemi de değiştirmem lazım o zaman sadece access pointle iş bitmiyor.

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
mevcut adsl kullanabilirsin. adsline uyumlu bir access point seçersen daha çok verim alırsın.

nhnak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mevcut adsl kullanabilirsin. adsline uyumlu bir access point seçersen daha çok verim alırsın.
Tamam çok teşekkür ederim tekrar. Bu işi bilmeyen teknoloji market elemanlarına da güvenmemem gerektiğini bi kez daha öğrendim neticede çözümü varmış :)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Tekrar merhaba, aşağıda lnkini verdiğim bir ap buldum. Dış mekan içinmiş outdoor diyor.
Acaba bundan kullansam daha mı faydalı olur?

http://www.hepsiburada.com/tp-link-cpe210-300-mbps-n-kablosuz-2-4ghz-9dbi-2x2-cift-polarizasyonlu-yonlu-mimo-anteni-pasif-poe-destegi-maxtream-dis-mekan-access-point-p-BD802266?magaza=Yenisey&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQiA7dHSBRDEARIsAJhAHwiG-5kea8LtplQ08aEBxeS4T8dgXMyamsMqTHPXvHU-fWn-GKekiIYaAjhoEALw_wcB

Son düzenleme: