Wi-Fi şifremi kırıp internetime bağlanıyorlar

Bu konuyu okuyanlar

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
İyi aksamlar öncelikle bunda 2.5 3ay önce biri wıfı şifremi kırıp internetime baglanmıstı fark ettim daha sonra wıfı şifremi degiştim baktım tekrar baglanmıstı bu kez önce mac filtreleme yapıp baglandıgı cihazları engelledim daha sonra şifremi tekrar degiştim modem giriş şifremi de degiştim neyse ara ara kontrol ediyordum artık baglanamıyordu bugunde kontrol edim dedim baktım baglanmış bugun gine (haftada bir kontrol ediyordum sürekli) gene mac filtreleme yaptım engelledim ama acaba wıfı şifremi nasıl kırıyor bu eleman şifrem basit bir şifre degil 11 haneli büyük küçük harf ve sayı dan oluşuyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Modeminiz eski mi ? Yeni modemlerde veya güncel güvenlik sürümlerinde hatalı bir kaç deneme sonrası modem kendini kilitliyor diye biliyorum yabancılara karşı. Bazı programlar, linux versiyonlarda dahil gerek deneme yanılma gerekse veri trafiği analizi ile böyle işler mümkün. İyi modemler kendini güncelleyip bu tür saldırılara karşı önleme yapabiliyolar kısacası.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İyi akşamlar, şu açtığım konuyu inceleyin.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Modeminiz eski mi ? Yeni modemlerde veya güncel güvenlik sürümlerinde hatalı bir kaç deneme sonrası modem kendini kilitliyor diye biliyorum yabancılara karşı. Bazı programlar, linux versiyonlarda dahil gerek deneme yanılma gerekse veri trafiği analizi ile böyle işler mümkün. İyi modemler kendini güncelleyip bu tür saldırılara karşı önleme yapabiliyolar kısacası.
hocam modem asus dsl n16

---- Mesajlar birleştirildi ----

İyi akşamlar, şu açtığım konuyu inceleyin.
inceliyorum hocam

Son düzenleme:

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
bence şifre basit oluncada kolay kırıyordur...

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Bağlanan kendi cihazlarınızı modemden statik ip yapın. Bunların dışında ip almayı engelleyin.
Bu olmuyorsa mac adreslerini tanıtıp diğerleri yasaklayın.
Bunlar yoksa modem yetersiz kalıyordur.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Suan bi arkadaş wps açığından bahsetti wps yi kapattım bakalım ne olcak

Reaksiyon puanı
40
modemin wps şeçeneğini kapatın.Ve arayüz şifresini değiştirin.Ben bir modeme bir kez girdim mi önce wps pin i ayarlarım.beni modemden nekadar atsanda wps pinle geri girerim.Arayüz şifresini değiştirki bu ayarlara erişimi olmasın.Arayüz şifresini değiştirmemiş bir modeme giren biri.Kayıtlı oldugunuz eposta veya telefon + şifre bunları rahat şekilde öğrenir.

Bu arada burada şifre basit felan demişler onlarla alakası yok bu işin.Kimse keylist le günlerce şifre kırmaya uğrasmaz.Wps pin açık olan free modemler dururken helede.Sendeki eminim wps pin açık.Dumpper programı ile kırıyordur hatta bak okadar kesin konusuyorum.Ben senın yerinde olsam bırak modeme girsen sonra ağ paylasımını aç kendi bilgisayarından.Pc ye kendi ismini verdiyese zaten veya telefona.Ağ paylasımı acıksa orda isminide görürsün.Belki çevreden biridir.

Son düzenleme:

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
modemin wps şeçeneğini kapatın.Ve arayüz şifresini değiştirin.Ben bir modeme bir kez girdim mi önce wps pin i ayarlarım.beni modemden nekadar atsanda wps pinle geri girerim.Arayüz şifresini değiştirki bu ayarlara erişimi olmasın.Arayüz şifresini değiştirmemiş bir modeme giren biri.Kayıtlı oldugunuz eposta veya telefon + şifre bunları rahat şekilde öğrenir.

Bu arada burada şifre basit felan demişler onlarla alakası yok bu işin.Kimse keylist le günlerce şifre kırmaya uğrasmaz.Wps pin açık olan free modemler dururken helede.Sendeki eminim wps pin açık.Dumpper programı ile kırıyordur hatta bak okadar kesin konusuyorum.Ben senın yerinde olsam bırak modeme girsen sonra ağ paylasımını aç kendi bilgisayarından.Pc ye kendi ismini verdiyese zaten veya telefona.Ağ paylasımı acıksa orda isminide görürsün.Belki çevreden biridir.
wps acıktı kapatım bakalım girebilecekmi markası görünüyordu galaxyj7prime çevremde bu telefonu kullanan biri varmı bilmiyorum

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Geçmiş olsun. Sayenizde biz de bilgilendik. Son durumunuzu da buraya yazarsanız konu bütünlüğe kavuşur.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Geçmiş olsun. Sayenizde biz de bilgilendik. Son durumunuzu da buraya yazarsanız konu bütünlüğe kavuşur.
şuan benim cihazlar dısında baglı deil ama henüz sabah aksama kadar kontrol edicem son durumu o zaman yazarım

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Üstad selamlar. Tek yapmaman gereken şey modeminin şifreleme özelliğini WEB yapmamak. WEB şifrelemesini linüx ortamında kolayca kırıyorlar. Şifren ne kadar karışık olursa olsun.

Diğer şifreleme metodlarını ise ( WPA/WPA2 ) kıramıyorlar. Modem kurulumunda şifreni yaptığın yerde soruyor şifreleme türü ne olsun diye.

Bunların hiçbiri işe yaramıyorsa , yani Wpa2 seçtin ama halaa şifren kırılıyor , başka bir problem vardır. Bilgisayarın heklenmiş yada modem arayüz şifren öğrenilmiş olabilir. Ben modem arayüz şifrenin öğrenildiğini düşünüyorum.

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
son durum
sabahtan aksama kadar ara ara kontroller yaptım ve şuan bir daha baglanamadı bugun içerisinde

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ya Modem arayüz ya bilgisayarın ya da usta bir hacker... Sorun kesinlikle ve kesinlikle bunlar. Başka hiçbir şey yok. Şifreni değiştirmişsin. MAC filtresi yapmışsın. Yapacaklarını yapmışsın ama yine de giriyor... Modem arayüz şifresini büyük ihtimalle değiştirmiştir eleman ama şansını dene gir modem arayüzüne. Şifreyi değiştir. Sağlam bir antivirüs ile de tarat... Sıkıntı mıkıntı kalmaz ;)

fatihipk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
modem arayuzunden baglanan kısnın ıp adresını goruceksınız o adresı polıse sıkayet edın 1 hafta ıcerısınde bulunur

lordert

Asistan
Reaksiyon puanı
27
Ya Modem arayüz ya bilgisayarın ya da usta bir hacker... Sorun kesinlikle ve kesinlikle bunlar. Başka hiçbir şey yok. Şifreni değiştirmişsin. MAC filtresi yapmışsın. Yapacaklarını yapmışsın ama yine de giriyor... Modem arayüz şifresini büyük ihtimalle değiştirmiştir eleman ama şansını dene gir modem arayüzüne. Şifreyi değiştir. Sağlam bir antivirüs ile de tarat... Sıkıntı mıkıntı kalmaz ;)
modem arayuzunden baglanan kısnın ıp adresını goruceksınız o adresı polıse sıkayet edın 1 hafta ıcerısınde bulunur
wps yi kapattıktan sonra bir daha baglanamadı çok şükür