Whatspp ve GetContact aynı şey mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
923
Arkadaşar şimdi Getcontact facebook'un uygulaması aynı şekilde Whatsapp'da öyle ve ikiside telefon numaralarına ulaşıyor yani aslında eğer getcontact'dan şüphe duyuyorsak whatsapp'dan da şüphe duymamız gerekmez mi ? Özellikle son facebook haberlerinden sonra. Sizce ikisi aynı şey mi ?

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Biri numaranı ve rehberini satıyor biri her şeyini.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Get contact mı herşeyi ? Ama aynı şekilde instagramın da telefondaki bilgilere erişmediğini bilemeyiz.
Hayır whatsapp her şeyi. Uygulama içi satın alım ve reklam olmayan bütün uygulamalar istisnasız bilgilerimizi satıyor. Bazıları uygulamalarımızı bazıları kişisel bilgilerimizi. Şirketin insafına kalmış.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Banka mobil aplikasyonları dahi rehberinizden fotoğraflarınıza herşeyinize ulaşmak için yetki istiyor... Kullansan ayrı dert kullanmasan ayrı...

Reaksiyon puanı
923
Hayır whatsapp her şeyi. Uygulama içi satın alım ve reklam olmayan bütün uygulamalar istisnasız bilgilerimizi satıyor. Bazıları uygulamalarımızı bazıları kişisel bilgilerimizi. Şirketin insafına kalmış.
Yani aslında eğer getcontact'dan bilgilerimiz için endişe ediyorsak öbür uygulamalardan da etmeliyiz.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Yani aslında eğer getcontact'dan bilgilerimiz için endişe ediyorsak öbür uygulamalardan da etmeliyiz.
GetContact baştan belirtiyor zaten uygulamaya kayıt olanların rehberini kaydettiklerini. Whatsapp bunu belritmeden yapıyor ve sadece rehberi değil bunu demeye çalışıyorum.

Reaksiyon puanı
923
Banka mobil aplikasyonları dahi rehberinizden fotoğraflarınıza herşeyinize ulaşmak için yetki istiyor... Kullansan ayrı dert kullanmasan ayrı...
Whatsapp ve instagram da aynı şekilde facebook'un yani kullandığımız uygulamaların hepsi tehlikeli bence.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Evet saydıklarının hepsi hatta telefonla gelen bazı uygulamalar bile yapabiliyor bunu. Ben artık kafaya takmamaya başladım. Ne satıyorlarsa satsınlar bana dokunmasınlar :confused:

Reaksiyon puanı
923
Evet saydıklarının hepsi hatta telefonla gelen bazı uygulamalar bile yapabiliyor bunu. Ben artık kafaya takmamaya başladım. Ne satıyorlarsa satsınlar bana dokunmasınlar :confused:
Evet artık kaçınılmaz oldu, tek çare tuşlu ve internete erişimi olmayan telefon kullanmak ama onu da ben dahil kimse yapmaz.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Arkadaşar şimdi Getcontact facebook'un uygulaması aynı şekilde Whatsapp'da öyle ve ikiside telefon numaralarına ulaşıyor yani aslında eğer getcontact'dan şüphe duyuyorsak whatsapp'dan da şüphe duymamız gerekmez mi ? Özellikle son facebook haberlerinden sonra. Sizce ikisi aynı şey mi ?
Aynı şeyi artık çoğu yazılım yapıyor. Değişiklik yapmak istiyorsan radikal kararlar almalısın.

Reaksiyon puanı
923
Aynı şeyi artık çoğu yazılım yapıyor. Değişiklik yapmak istiyorsan radikal kararlar almalısın.
Benim demeye çalıştığım şey getcontact güvenli değil diyorlar ancak zaten sen whatsapp kullanıyorsan getcontact ile aynı şey oluyor çünkü ikiside facebook'un uygulaması ve ikiside telefon numaralarına erişiyor.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Benim demeye çalıştığım şey getcontact güvenli değil diyorlar ancak zaten sen whatsapp kullanıyorsan getcontact ile aynı şey oluyor çünkü ikiside facebook'un uygulaması ve ikiside telefon numaralarına erişiyor.
Aradaki fark şu. Birisi ne olduğu belli olmayan bir firma nereye satacağı da belli olmaz.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Facebook, büyük bir firma. Diğeri ise rehberdeki kayıtları paylaşıma açan bir uygulama, tehlikeli. Zaten @cern99 da dedi:
Aradaki fark şu. Birisi ne olduğu belli olmayan bir firma nereye satacağı da belli olmaz.
Burada önemli olan faktör; kullanıcıların ne kadar bilinçli oldukları.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
Bunların hepsi boş, telefonunuzdaki bilgileri alıp şirketlere satıyorlar. Bedavadan adamlara bilgi veriyorsunuz.

Crawlast

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
6
İkisi de bizden habersiz her şeyi yapabiliyor :) Böyle maaalesef.