WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

WhatsApp olmasaydı hangi uygulamayı kullanırdınız?

• Bip

Kullanılan: 11 35.5%
  • Viber

Kullanılan: 3 9.7%
  • WeChat

Kullanılan: 0 0.0%
  • Line

Kullanılan: 2 6.5%
  • Diğer (Lütfen konuda belirtiniz)

Kullanılan: 15 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    31

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Telegram'ı hiç kullanmadım ama internette Telegram'ı beğenenlere rastlamak mümkün. :)
Bu arada ben geçenlerde Telegram'ın AppStore'da kaldırıldığı ile ilgili bir haber görmüştüm.

Tabii ki de bip. Şuan bile tüm tanıdıkları ve grupları bip'e geçiriyorum :) Bu arada herkes telegram demiş. Telegram çok bug lu telegramdan uzak durun. Bip'e gelin :)

yanlış belki yazılımcıdır hata manyağı olabilir ve kim kullanıyor ki telrgram'ı adı kötüyola düşmüş gibi kaça veriyon? diye sorarlar...

yanlış belki yazılımcıdır hata manyağı olabilir ve kim kullanıyor ki telrgram'ı adı kötüyola düşmüş gibi kaça veriyon? diye sorarlar...
Telegramın sunucuları son derece başarılı. Zaten api açık kaynak kodlu. Eğer kod manyağı ise oturur kendine bug'sız bir telegram uygulaması yazar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Telegram açık kaynak kodludur. Bug bulursan (ki wp dan daha stabil çalıştığı ortada) 30 dan fazla telegram uygulaması arasında geçiş yapabilirsin. Ayrıca telegram ile bip, kullanım alanı olarak çok farklıdır. Bip kişisel mesajlaşma üzerine kurulu iken telegram daha profesyonel mesajlaşmalar öngörerek hazırlanmıştır. Ayrıca telegram güvenliği ön planda tutuan bir uygulamadır. Telegramda Numara gibi kişisel bilgileriniz sadece rehberinizde olan kişilerle paylaşılır. Zaten telegram kullanıcı kitlesine baktığımızda %30 oranla geliştirici kitlenin kullanıldığı gözlemlenmiştir. Zaten telegram gruplarına baktığımızdada luzumsuz gruplar yerine linux destek grupları android geliştirici grupları Siber güvenlik grupları yazılım ile ilgili gruplar göze çarpmaktayken Whatsappta saçma sapan sohbet grupları göze çarpmaktadır. Açıkcası bip telegram ile whatsapp arasında bir yerde bulunsada asla ne telegram nede wp olamayacaktır...

Son düzenleme:
Telegramın sunucuları son derece başarılı. Zaten api açık kaynak kodlu. Eğer kod manyağı ise oturur kendine bug'sız bir telegram uygulaması yazar.

Telegram açık kaynak kodludur. Bug bulursan (ki wp dan daha stabil çalıştığı ortada) 30 dan fazla telegram uygulaması arasında geçiş yapabilirsin. Ayrıca telegram ile bip, kullanım alanı olarak çok farklıdır. Bip kişisel mesajlaşma üzerine kurulu iken telegram daha profesyonel mesajlaşmalar öngörerek hazırlanmıştır. Ayrıca telegram güvenliği ön planda tutuan bir uygulamadır. Telegramda Numara gibi kişisel bilgileriniz sadece rehberinizde olan kişilerle paylaşılır. Zaten telegram kullanıcı kitlesine baktığımızda %30 oranla geliştirici kitlenin kullanıldığı gözlemlenmiştir. Zaten telegram gruplarına baktığımızdada luzumsuz gruplar yerine linux destek grupları android geliştirici grupları Siber güvenlik grupları yazılım ile ilgili gruplar göze çarpmaktayken Whatsappta saçma sapan sohbet grupları göze çarpmaktadır. Açıkcası bip telegram ile whatsapp arasında bir yerde bulunsada asla ne telegram nede wp olamayacaktır...
Doğru bende önemli bir grup için kullanmıştım, ama bende gruptaki bazı mesajlar silinmişti görünmemişti. Ben de bıraktım.

Son düzenleme:
Dediğim gibi telegram diğer uygulamalara benzemez. Grup adminlerinin çok farklı yetkileri vardır.

Sende ne klasik adamsın vesselam...
yönetici bendim saten, diğerlerinde gözüküyor bende gözükmüyor. mesela dün attığım mesaj gözüküyor bugünküler gözükmüyor.

Gökçe Asena

Profesör
Yönetici
Mod. Adayı
WhatsApp'tan başka hiçbir şey kullanmıyorum zaten o da yoksa hiç kullanmam sanırım.

stat counter