Whatsapp konum bilgisini foursquare dan alıyor.

Bu konuyu okuyanlar

polin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Telefonum sony xperia z3+ konum göndermek istediğimde whatsapp uygulamasının en alt kısmında konum bilgisi foursquare dan alınmaktadır ibaresi çıkıyor. Kayıtlı olmayan yerlerin konumunu bulamıyorum.
Diğer android telefonlarda bu problem yok. Ayarlardan iptal etmeye çalıştım fakat bulamadım. Foursquare olmadan konum bulabilmek istiyorum. Yardımcı olacak arkadaş var mı?

justlive4life

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Önce navigasyon programını aç, sonra programın içinden konumu paylaşma seçeneğine tıkla.
FourSquare yi geçici olarak kaldır yada programı gizle.

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
A7 2017 kullaniyorum benimki google haritalardan aliyor android aslinda ordan almasi lazim ama nasil foursquare aliyor ilginc

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
WhatsApp konum bileğilerini Foursquare’dan alır. İki firma arasında anlaşma var. WhatsApp, Foursquare’ın kütüphanesini kullanır. Çünkü Foursquare’ın mekan tanıma özelliği rakiplerine kıyasla daha fazla gelişmiştir. Aynı şekilde Twitter’da konum verilerini Foursquare’dan alır. Bunun için Foursquare’ın cihazda kurulu olması gerekmez. Birde bu cihazdan cihaza değişmez. WhatsApp verileri Foursquare’dan alır her cihazda aynıdır. İyi forumlar :)

polin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
navigasyondan olmuyor. işin tuhafı foursquare programını etkin kullanan biri değilim whatsapp a nasıl bulaştı anlamadım. arkadaşların telefonundan gayet normal işyeri ismiyle birlikte listede konum çıkıyor. sadece bende bu şekilde. :(

---- Mesajlar birleştirildi ----

cihazdan cihaza durum değişiyor ne yazık ki.

Son düzenleme:

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
navigasyondan olmuyor. işin tuhafı foursquare programını etkin kullanan biri değilim whatsapp a nasıl bulaştı anlamadım. arkadaşların telefonundan gayet normal işyeri ismiyle birlikte listede konum çıkıyor. sadece bende bu şekilde. :(

---- Mesajlar birleştirildi ----

cihazdan cihaza durum değişiyor ne yazık ki.
Cihazdan cihaza değişmiyor nasıl değişsin. Bir kere böyle bir şey mantık dışı. Sizin GPS’te bir sorun olabilir. WhatsApp’a nasıl bulaştı demişsiniz anlaşmaları var siz Foursquare kuşlanmasanız bile orada öyle bir yazı olur.

polin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Cihazdan cihaza değişmiyor nasıl değişsin. Bir kere böyle bir şey mantık dışı. Sizin GPS’te bir sorun olabilir. WhatsApp’a nasıl bulaştı demişsiniz anlaşmaları var siz Foursquare kuşlanmasanız bile orada öyle bir yazı olur.
Tamam teşekkür ederim anlatmak istediğinizi gayet iyi anladım. Fakat diğer arkadaşlarımın android telefonlarında whatsapp konum listelerinde konum bilgisi foursquare tarafından sağlanmaktadır ibaresi yok. sadece benim telefonumda çıkıyor. Bulunduğum yer foursquare da yer almadığından herhalde çıkmıyor. belki de gprs de sorun var dediğiniz gibi fakat kaynağı bulamadım.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Tamam teşekkür ederim anlatmak istediğinizi gayet iyi anladım. Fakat diğer arkadaşlarımın android telefonlarında whatsapp konum listelerinde konum bilgisi foursquare tarafından sağlanmaktadır ibaresi yok. sadece benim telefonumda çıkıyor. Bulunduğum yer foursquare da yer almadığından herhalde çıkmıyor. belki de gprs de sorun var dediğiniz gibi fakat kaynağı bulamadım.
Sizinle bir şey denesek. Telefonunuzdan Foursquare’ı silip, telefonu yeniden başlatıp WhatsApp’a yeniden bakar mısınız? Acaba Foursquare yüklü değilken verileri Google’dan mı alıyor merak ettim. Foursquare kütüphanesi uygulamaya gömülüdür ama Android’de neler gördük bunu da görürsek şaşırmam :D

polin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sizinle bir şey denesek. Telefonunuzdan Foursquare’ı silip, telefonu yeniden başlatıp WhatsApp’a yeniden bakar mısınız? Acaba Foursquare yüklü değilken verileri Google’dan mı alıyor merak ettim. Foursquare kütüphanesi uygulamaya gömülüdür ama Android’de neler gördük bunu da görürsek şaşırmam :D
Önerdiğiniz çözümü denedik zaten foursquare uygulaması telefonumda yüklü değil muhtemelen gömülü. diğer navigasyonu haritaları kaldırdığımda da olmadı. konum listesinin en altında konum bilgisi foursquare tarafından sağlanmaktadır yazıyor yine de. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Önerdiğiniz çözümü denedik zaten foursquare uygulaması telefonumda yüklü değil muhtemelen gömülü. diğer navigasyonu haritaları kaldırdığımda da olmadı. konum listesinin en altında konum bilgisi foursquare tarafından sağlanmaktadır yazıyor yine de. :)
Zaten yazının kalkma ihtimali azdı. Bir uygulama konum için o servis ile anlaştı ise tüm cihazlarda aynı olur. Diper cihazlarda belki Android sürümü farklı olduğu için gözükmüyordur. Bende Android 5’li bir cihaz daha var onda da gözükmüyor. Ama iPhone’da gözüküyor. Sizin GPS’inize gelecek olursak ya gerekli izinleri vermediniz ya da arızalanmış olabilir. Arızlanma ihtimali az ama diğer uygulamalarda da çalışmıyorsa bu ihtimal artabilir. İyi forumlar :)

polin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Zaten yazının kalkma ihtimali azdı. Bir uygulama konum için o servis ile anlaştı ise tüm cihazlarda aynı olur. Diper cihazlarda belki Android sürümü farklı olduğu için gözükmüyordur. Bende Android 5’li bir cihaz daha var onda da gözükmüyor. Ama iPhone’da gözüküyor. Sizin GPS’inize gelecek olursak ya gerekli izinleri vermediniz ya da arızalanmış olabilir. Arızlanma ihtimali az ama diğer uygulamalarda da çalışmıyorsa bu ihtimal artabilir. İyi forumlar :)
Teşekkürler GPS çalışır durumda en kısa çözüm önce foursquare da yeri kaydedip öyle aratmak mecburen kullanacağız. :)) iyi forumlar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Teşekkürler GPS çalışır durumda en kısa çözüm önce foursquare da yeri kaydedip öyle aratmak mecburen kullanacağız. :)) iyi forumlar.
Konumu Google Haritalar’dan bulup paylaşmakta güzel fikir. Daha rahat olur diye dedim :)

ycl.mrt.zkn

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Screenshot_20180628-221232.png
bakin bida benim ekran goruntum a7 2017 kullaniyorum bende google yaziyor foursquare hic kullanmadim hic uyeligim yok google ile anlasmalimi ozaman foursquare heryerin ismide cikiyor google haritalarla ayni yerler cikiyor

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Ekli dosyayı görüntüle 43901Ekli dosyayı görüntüle 43901Ekli dosyayı görüntüle 43901bakin bida benim ekran goruntum a7 2017 kullaniyorum bende google yaziyor foursquare hic kullanmadim hic uyeligim yok google ile anlasmalimi ozaman foursquare heryerin ismide cikiyor google haritalarla ayni yerler cikiyor
Harita Google tarafından fakat konum verileri, mekanlar vs. Foursquare tarafından veriliyor. iOS cihazlarda harita bilgisi Apple Maps’ten alınıyor diye biliyorum. Android cihazlarda gördüğünüz gibi harita Google tarafından :)
26C54B25-556C-4160-8498-C0F299EC6415.jpeg

5012E9E2-0042-45E9-88ED-7BF392B28A45.png