Webtekno Forum Kapandı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 1)

En çok da neye üzülüyorum biliyor musunuz, sdn forum'da yıllarca emek vermiş ama sonra buradaki mesajları izinsiz bir şekilde silip başka forumlara şahsiyetini satmış dalkavuklar için. bazıları çoluğu çocuğu olan adamlar. ne oldu şimdi, eline ne geçti? kullandırdın kendini, atıldın çöpe. burda sana hakaret mi edildi, kötü mü davranıldı? neyse, zaman en büyük sınav. biz burdayız, çalışmaktan dolayı da çok mutluyuz. taş üstüne taş koyana da her zaman kapı açık.
Olay o kişinin dalkavukluğu değil, sizin hala olayın ciddiyetini anlayamamış olmanız. Kaldı ki o zaman forum ne haldeyse şimdi daha da beter bir halde. Değişen hiç bişey olmadı.

WebTekno’nun bir zamanlar forumunun olduğunu ve doğum günüm olan 25 Mayıs’ta kapandığını bugün öğrendim. Bu konudaki bir çok mesajı okudum. Kalp kıracak bir olay olduğunu düşünmüyorum. Çümkü benim mantığıma yatan bir forumu ayakta tutacak insanlar üyeleridir. Üyeler forum sahiplerinin içeriklerini, şahsiyetlerini, işlerine verdiği önemi bilerek üye olurlar. Ve eğer üyelerin yaş ortalaması mantıklı düşüncek insanlar çoğunluklu ise o forumu evi bilirler. Kalkındırırlar. Sadece soru gelsin cevaplayalım değil de güzel konular açarak bilgi paylaşımı yapalım aktif sayısı artsın şeklinde düşünürler. Üyeler böyle değilse moderatörler istediği kadar çırpınsın. Şimdi buraya kadar okuyup bana saldırabilirsiniz. Ama durun bütün resme bakın. Üyeleri suçlamıyorum. Ürettikleri içerik ve işlerine saygı, bağlılık konusunda WebTekno’yu suçluyorum. Forum kapatarak emeklere saygısızlıklarıda çabası. Haber bile verilmeyen forum yöneticilerine geçmiş olsun diyorum. Ve yaşasın SDN Forum diyorum :p :)

Bir halt olmayacağı başından beri belli olan forum’du. Haber sitesi ve youtube kanallı da çöp (bazen bir iki iyi bideo çıkıyor ama o da ayda yılda bir) kaynıyor. Özellikle haber siteleri inanılmaz kötü.

SDN ve zamanının en iyi forumu DH’de çöküşte ama kolay kapanmaz bunlar. Umarım kapanmazlar, çünkü çok kaliteli içerikler var buralarda. Özellikle eski DH konu dışı efsaneydi. Şimdi ise tipim nasıl konularıyla dolmuş durumda. SDN’de çok kan kaybetti buranın da kalitesi düştü. DH ve SDN’de hala sevindiğim kısım donanım bölümlerinin eskisi gibi olmasa da kaliteli adamlardan oluşması.

Birde buradan ileteyim belki bir görevli görür. 6s Plus kullanıcı olarak belirtiyorum, haber siteniz her ne kadar sorunlar azaltılmış olsa hala takılmalar sıkıntılarla dolu bu da haber okuma keyfini azaltıyor. Lütfen düzeltiniz. İsterseniz detaylı olarak da yazarım.

Bir halt olmayacağı başından beri belli olan forum’du. Haber sitesi ve youtube kanallı da çöp (bazen bir iki iyi bideo çıkıyor ama o da ayda yılda bir) kaynıyor. Özellikle haber siteleri inanılmaz kötü.

SDN ve zamanının en iyi forumu DH’de çöküşte ama kolay kapanmaz bunlar. Umarım kapanmazlar, çünkü çok kaliteli içerikler var buralarda. Özellikle eski DH konu dışı efsaneydi. Şimdi ise tipim nasıl konularıyla dolmuş durumda. SDN’de çok kan kaybetti buranın da kalitesi düştü. DH ve SDN’de hala sevindiğim kısım donanım bölümlerinin eskisi gibi olmasa da kaliteli adamlardan oluşması.

Birde buradan ileteyim belki bir görevli görür. 6s Plus kullanıcı olarak belirtiyorum, haber siteniz her ne kadar sorunlar azaltılmış olsa hala takılmalar sıkıntılarla dolu bu da haber okuma keyfini azaltıyor. Lütfen düzeltiniz. İsterseniz detaylı olarak da yazarım.
Bu kadar hakkında iyi konuştuğun forumda bulunman gerçekten de harika. Ama genel olarak Webtekno videolarını beğenmemiş olman onları kötüleyebileceğin anlamına gelmiyor ve ayrıca bu tamamen bir tercih meselesi sana kötü gözüken bir video içerikleri başkalarını eğlendirebilir, güldürebilir ve görmediğin bilgiler onların işine yarayabilir. Şunu da ekliyim bir zamanlar orada yönetim ekibinde bulunmam bir şey fark ettirmiyor orayı koruduğum falan yok sonuçta babamın yeri değil sadece genel olarak konuşuyor olman beni biraz garipleştirdi ve sanki bir taraf için yalakalık yapıyor havası verdi. Karakterinden ödün vermemen adına merak ettiğim için hatırlatmak istedim.

Merak ediyorum da 2014'ten beri burda olduğun forumda neden 78 mesajın var ve neden 2016 yılında mesajın yok ?

Webtekno tasarım olarak güzel bir haber tasarımı olduğunu söyleyebilirim ki orada yönetim ekibinde bulunmamın sebeplerinden biri de bu. DH için düşüş yaşanma muhabbetinde kesinlikle haklısın forumun yavaşlığını ve sürekli kesintiler olmasını da eklemeden yapamayacağım. SDN, DH, FRMTR bu sitelerin kapanma ihtimalleri çok düşük bir ihtimal bana kalırsa.

Bu kadar hakkında iyi konuştuğun forumda bulunman gerçekten de harika. Ama genel olarak Webtekno videolarını beğenmemiş olman onları kötüleyebileceğin anlamına gelmiyor ve ayrıca bu tamamen bir tercih meselesi sana kötü gözüken bir video içerikleri başkalarını eğlendirebilir, güldürebilir ve görmediğin bilgiler onların işine yarayabilir. Şunu da ekliyim bir zamanlar orada yönetim ekibinde bulunmam bir şey fark ettirmiyor orayı koruduğum falan yok sonuçta babamın yeri değil sadece genel olarak konuşuyor olman beni biraz garipleştirdi ve sanki bir taraf için yalakalık yapıyor havası verdi. Karakterinden ödün vermemen adına merak ettiğim için hatırlatmak istedim.

Merak ediyorum da 2014'ten beri burda olduğun forumda neden 78 mesajın var ve neden 2016 yılında mesajın yok ?

Webtekno tasarım olarak güzel bir haber tasarımı olduğunu söyleyebilirim ki orada yönetim ekibinde bulunmamın sebeplerinden biri de bu. DH için düşüş yaşanma muhabbetinde kesinlikle haklısın forumun yavaşlığını ve sürekli kesintiler olmasını da eklemeden yapamayacağım. SDN, DH, FRMTR bu sitelerin kapanma ihtimalleri çok düşük bir ihtimal bana kalırsa.

Hocam 2016 yılı nasıl desem biraz sıkıntıydı forum gibi yerlere pek zaman ayıramadım o aralar.

Kimseyi savunacak halim yok benim desem yeni profilim anlarım zaten internet sitelerinden falan gelirim yok. Birine yalakalıktan webteknoya laf etme gibi bir şey yapmam neden tenezzül edeyim ki gelir webteknonun rakibi olan bir firmadan değil.

YouTube kanalı videolarına görüşüm aslında öznel çünkü yaptıkları amaç üzerinden bakınca iyi ama ben sevmiyorum, haber siteleri belirttiğim gibi piyasada olan haberler dışında (mi 8 fiyatı gibi her yerde olan haber) örneğin bir makale ya da araştırma üzerinden yazdıkları haberlerde kalitesiz, yetersiz çevirme; belki de çevirmeden dolayı oluşan araştırmayı yanlış yorumlama gibi şeyler.

Neyse daha fazla bu konular üzerinde durup yormayın kendinizi anladığım kadarıyla bağlantınjz kalmamış İZMO ekibiyle, bakın yolunuza. İyi akşamlar.

Ben de bu durumu bir başka web master forumundan öğrendim. Hiçbir bilgi verilmeden çat diye kapatılması ayıp oldu. İnsan bir veda mesajı yayınlar en azından bu hareket hiç hoş olmadı :(

Strkey

Asistan
İnşAllah. Birçok kişi forumun açılmasını bekliyor.
Webtekno'yu unutun, Facebook sayfasında bugün eski şaka videosunu haber yaptıklarını gördüm. Kafa topu 2'nin her maç sonrası reklam çıkması da aklıma tek bir düşünce getiriyor. Kusura bakmayın ama hepimizi salak yerine koyup faydalanmaya çalışıyorlar. Samimiyet dedikleri sahte mal hareketleri ise internette sevimli gözükmek ve takipçi toplamak için. Bu yaptıklarını "başarı" olarak nitelendiriyor embesiller.