Webtekno Forum Kapandı!

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fazla yüklendim sana kusura bakma Berkin :)
Gereksiz yükleniyorsun, @by efsane 'nin de dediği gibi olmuş bitmiş bir şey var ortada. Ben karakterim gereği bir görev verildiği zaman çok fazla kafamda takar ve en iyi şekilde yerine getirmek için çalışırım. Bu çalışmamı sen anlaşılan yanlış anlamışsın. Ne birinin yerinde gözüm vardı ne de başka bir şey. Hatta s.mod olduğum zaman benden önceki yönetim ekibinin uygun olduğunu ben sonra geldiğimi bile dile getirmiştim. Ne söylediğiniz umrumda değil lakin bir barış anlaşması var ise bir el uzatma var ise asla terste tepilmez. Düşüncen için teşekkürler, önemli değil.

WebTekno'nun bir teknoloji sitesi olduğunu hiç bir zaman düşünmedim. Bir kaç tane videolarını izlemiştim oda TAA'nın videolarıydı. Burada olan bir kaç olay sonrasında WebTekno'ya geçtiğini hatırlıyorum, sonradan bir kaç kere baktığımda görmüştüm orada seni, geçmiş olsun. 19 Bin TL iPhone X videosuna yaptıkları dalga geçme amaçlı videoları sonrasında sanırım ahımız tuttu :D
Bence son derece yanlı bir yazı olmuş. Webtekno youtube da gerçekten sdn ye göre çok daha mantıklı videolar çekiyor. Ki zaten azcık detaylı incelediğimizde webtekno nun bir çok konuya öncelikle değindiği ve ardından da sdn gibi youtube kanallarının benzeri konularda çekim yaptığını fark edebilirsiniz. Ve bu durumun en büyük kanıtcısı olarakta her ay trendlere giren kanalın sdn değilde webtekno olması gösterilebilir...

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Bence son derece yanlı bir yazı olmuş. Webtekno youtube da gerçekten sdn ye göre çok daha mantıklı videolar çekiyor. Ki zaten azcık detaylı incelediğimizde webtekno nun bir çok konuya öncelikle değindiği ve ardından da sdn gibi youtube kanallarının benzeri konularda çekim yaptığını fark edebilirsiniz. Ve bu durumun en büyük kanıtcısı olarakta her ay trendlere giren kanalın sdn değilde webtekno olması gösterilebilir...
Benim kişisel düşüncem bu. Technopat’ı webtekno’dan daha iyi takip ederim. Bunun yanlılıkla alakadı yok, mesela senin bu mesajın da kişisel düşüncene bağlı. Saygı duyacağına eminim.

Hahah, youtube trendlere girmek ne zamandan beri büyük bir başarı ki?

Ufuk Tükenmez

Creative
Yönetici
Super Moderator
işini iyi yapamayacak kişilere sorumluluk vermeleri
34 yaşındayım ve yaklaşık 18 yıldır internet camiası içerisindeyim. Internet hayatına 146 bağlantısı ile mIRC başında başladım. Yüzlerce forumda gezdik onlarcasında da yöneticilik yaptım. Hiç birinde de böyle bir söz ile karşılaşmadım. Teknoloji sitesinin forumu olmak o mecranın başında sosyal medya üzerinde milyonlarca kullanıcısı varken, forum adreslerinin aktif olmamasının tek sebebi Ana Sayfa üzerinde "Forum" linkinin olmaması ve sosyal medya ayağı üzerinden hiç bir şekilde destek verilmemesi.

Şimdi gelelim söylediğin o ufacık cümlenin ne kadar bir etki yarattığına; şahsım olarak görevimi layıkı ile yerine getirdiğimi her tarafta savunurum. Buna kimse karışamaz, karışamamaları sebebi ise ben kendime güveniyorum. Göreve başladığım süre içerisinde kaç kullanıcı vardı ve sonrasında ben kaç kullanıcı yaptım onun ne yazık ki istatistiğini yapmadım çünkü ne zaman kapanacağı belli değildi. Kapanacağını zaten daha göreve geldiğimde biliyordum ve bunu hiç bir üyeme ve yönetimde bulunan arkadaşıma söylemedim. Hep içimde bir gün kurtaracağız umudu vardı.
Başaramadık diyemiyorsun değil mi, "biz yapamadık" demek çok zor olmamalı.
Başardık aslında ama sen bilemiyorsun. Ben başardığımıza inanıyorum, çünkü işimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Ben bu işe kurtarmak için ailemi de kattım. Normalde eşim bu tarz şeylerden anlamaz, ancak kendisinden yardım istedim. Ben sürekli ilgilenemezdim açıkçası, ben forum içerisinde online olamadığım zamanlarda kendisi bir üye olarak gezdi, tüm konuları baştan aşağı hepsini okudu. Yanlış bulduğu yerleri ve spam olan tüm konuları hepsinde uyardı ve müdahale edebildim.
neden başarılı olamadın(ız) merak ediyorum.
Yukarıda dediğim gibi başarılı olduk. Onlar başaramadı açıkçası, yapacakları pek fazla bir şeyin olmadığını def'aten söylememe rağmen dinlemediler. Olay çok basitti ama kendi kafalarında büyüttüler. Yapacakları bir kaç değişiklik olacaktı o kadar. Ana Sayfa üzerinde Forum linki getireceklerdi ve sosyal medya üzerinden haftalık olarak bir kaç konu paylaşacaklardı. Bu kadar basit bir şeyi kendilerine yük gördüklerinden dolayı kapatmayı tercih ettiler. Söylediğim gibi zaten kapanacaktı ben ayakta tutmaya çalıştım. En sonunda baskılarım gereği tamamen kapatmak zorunda kaldılar. Çünkü baskı kuruyordum artık forum adresinin ayakta kalması için biraz çaba sarf etmeleri yönünde.

Ben kendisine o kadar yardım teklifinde bulunmama rağmen neden yardım almadı
Attığım mailleri buraya koyamadığım için bilmiyorsun kardeşim. Haftada bir kez yada iki kez mail ile ve her gün Skype üzerinden sürekli olarak uyarılar yaptım kendilerine, ancak daha başta kafalarında forum adresinin olmayacağını koydukları için benim çabam sadece onlar için birer sinek vızıl tısıydı. Sadece benim istemem gerekmiyordu, başta olan kişininde istemesi gerekiyordu. Ancak Webtekno'nun masasında binlerce proje var, bunun için forum onların tamamen ayak bağıydı ve kurtuldular.

Kimse bana görevini yapamadı deme hakkının olmadığına eminim. Çünkü bu mecra içerisinde görevimi yerine getirdiğimi bilen arkadaşlarım, dostlarım ve ailem mevcut.

Saygılarımla.

Webtekno Forum bir macera bölgesi gibi bir yer. Ne olduğu bilinmiyor Webtekno Forumun. Tam olarak benim düşündüğüme göre Webtekno Forumunda bir değişiklik olunuyor (webtekno ekibi tarafından). Ayrıca webtekno.com sitesinde kategorilerde "Forum" kategorisi hâlâ durması bir şeyi çağırıyor olabilir (bence).
Kanıt.PNG

Webtekno Forum bir macera bölgesi gibi bir yer. Ne olduğu bilinmiyor Webtekno Forumun. Tam olarak benim düşündüğüme göre Webtekno Forumunda bir değişiklik olunuyor (webtekno ekibi tarafından). Ayrıca webtekno.com sitesinde kategorilerde "Forum" kategorisi hâlâ durması bir şeyi çağırıyor olabilir (bence).
Ekli dosyayı görüntüle 41077
Sadece silmeyi unutmuşlar, başka bir şey yok

ÆSir

Profesör
Bir forumun kapanması nasıl bu kadar polemik yarattı aranızda anlamadım, gitti. Birileri keyfi iradeleriyle böyle bir aksiyon alma gereği düşünmüştür. Dediğinize göre forum denen kavram onlar için ayak bağı olmuş. İnsanların emeklerini hiçe sayabilecek kapasitedelermiş. Gitmiş, bitmiş.
Emek hırsızlığı bir şeyleri çalarak değil, yok ederek de oluyor sanırım.

// Canları cehenneme. Alayına isyan! :cool:

Webtekno Forumun bataklık gibi olduğu ortada duruyor. Bazı hesaplarla gelen insanlar hep konular oluşturup spam diye şeyin yasak olduğunu dinlemiyorlar (Point Blank). Bazı insanlar ise kuralları bilmeden argo sözleri mesajlarında kullanıyor. @Creative forumu XenForo 2.0 yapacakken Webtekno ekibin emekleri sileceğini hiç düşünmezdim.
Bir forumun kapanması nasıl bu kadar polemik yarattı aranızda anlamadım, gitti. Birileri keyfi iradeleriyle böyle bir aksiyon alma gereği düşünmüştür. Dediğinize göre forum denen kavram onlar için ayak bağı olmuş. İnsanların emeklerini hiçe sayabilecek kapasitedelermiş. Gitmiş, bitmiş.
Emek hırsızlığı bir şeyleri çalarak değil, yok ederek de oluyor sanırım.

// Canları cehenneme. Alayına isyan! :cool:
Dediğiniz cümle aklıma takıldı. Haklısınız bence, çünkü küçük bir şeyi bir trende çeviriyoruz. Her neyse, ben sadece konuyu izleyeceğim. Bu konuda bulunan son mesajım bu olsun. :)

Kimse bana görevini yapamadı deme hakkının olmadığına eminim. Çünkü bu mecra içerisinde görevimi yerine getirdiğimi bilen arkadaşlarım, dostlarım ve ailem mevcut.

Saygılarımla.
Sözlerimi geri alıyorum. Boşuna karşı karşıya gelmeye gerek yok. Görevinizi yerine layıkıyla getirmiş olabilirsiniz ama bana sorarsanız boşa kürek çektiniz, hep bunun bilincindeydim. Webtekno aynı webtekno; clickbait, sahte sahte samimi olmaya çalışmalar falan.

Ahmetcan26

Asistan
Yasaklı
ne yazıyor biliyor musunuz webteknonun tüm hesapları kapatılmış. birde sürekli başka birilerini paylaşımını çalan çağrı tanerin hesabı kapatılmış.adamın suçu tüm webteknoya bedel oldu.peki kim kapatmış bunca hesabı bilen var mı ?acaba.

ne yazıyor biliyor musunuz webteknonun tüm hesapları kapatılmış. birde sürekli başka birilerini paylaşımını çalan çağrı tanerin hesabı kapatılmış.adamın suçu tüm webteknoya bedel oldu.peki kim kapatmış bunca hesabı bilen var mı ?acaba.
Webtekno'ya sormak lazım. Webtekno'ya Forumun kapatılması hakkında konuşma başlatalım bence. @Creative .
Her neyse bir ekibi rahatsız etmek o kadar hoş değil. Forum kapatıldı o kadar. :)

@ÆSir mesaj atmaya devam ettiğim için üzgünüm. Konuşasım geldi de. :(