Webmasteryolcu Prestashop Kurulum Dersleri Başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

webmasteryolcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhaba Değerli Arkadaşlar Başarılı toplumlar için elimden geleni Allahın verdiği zeka ve bilgi doğrultusunda paylaşım yapmaya devam edeceğim inşeAllah lakin çok seri gidemiyorum çalıştığım iş, kendi web sitelerim derken bazen yazılarımın arasında mesafe olabiliyor bunun içinde lütfen hakkınızı helal ediniz.

Prestashop Dersleri

Sizler için web üzerinden satış imkanını anlatacağım yazı ders dizilerime kısa bir süre içinde başlayacağım inşeAllah deeğrli arkadaşlar. E ticaret yapmak isteyen arkadaşlarımız için bu işi her ay yada yıl masraf etmeden ve en ekonomik yoldan nasıl yapılır onu göreceğiz. Ücretsiz e ticaret scripti olan Prestashop kurulum, ayarlar, tema, seo, modüller ve sanal pos ödeme yöntemleri hakkında detayları görecek benimle birlikte uygulamalı olarak prestashop kuracaksınız.

Prestashop Nedir?

E ticaret scriptleri arasında ücretsiz kaliteli ve gelişmiş bir satış siesi yapabileceğiniz yazılım diyebilirim. Açık kaynak kodlu olan bu yazılımı sizde bir adım ileriye götürebilir bilginiz dahilinde geliştirebilir özelleştirbilirsiniz. Ürün satışı ve dosya proğram indirilbilir yazılımların satışınıda mümkün kılan Türkçe dil desteği ve gelişmiş ödeme yöntemlerine sahip bir sistemdir.

Prestashop Demo

Belkide bir çok arkadaşımız ismini ilk defa duydu belki ilgisini çekmediği için hiç önemsemedi aşağıda vereceğim linkte prestashop 1.4 versiyonu ile kurulmuş bir satış sitesi göreceksiniz.

Demo İçin Tıklayınız: http://www.avonparfumsatis.com

Prestashop İle Yapabilecekleriniz
İnternet ortamında satmak istediğiniz herşeyi kolayca satabilmenin yanısıra yine sadece bilgisayar ve internet ortamında dağıtımını sağlayabileceğiniz, dosya, proğram, yazılım türlerinide siparişin onaylanmasına müteakip müşterinizin indirmesine imkan tanımasıyla bir çok e ticaret sitesinden farkı bulunmaktadır.
Satış yapmak istediğiniz herşeyi resimleri, tanıtım metni ve en, boy, kilo, renk, indirim, vergi herşeyi aynı anda göstererek satış hakkında bilgi verebilir almak isteyen müşteriniz için sadece sepete ekle diyerek üye olarak yada üye olmadan adres ve teslimat bilgilerini girerek sipariş verebilecektir.
Peki ne satacağım diyeneler için ne istersen sat arkadaşlar kıyafet sat, kozmetik sat, elektronik eşya sat, yetmedimi memleketinden ceviz, badem , peynir, zeytin, bal sat yeterki sadecak birşeyler bul yapacağımız e ticaret sitesi ile satmanın hemde Türkiye geneli ve dünyaya satmanın yolunu prestashop ile yapacağız.

Prestashop Özellikleri Avantajları
Peki neden prestashop diyenler için hemen onada gelelim buna benzer ücretsiz kullanabileceğiniz 2-3 tane daha yazılım vardır. Bunlar Open Cart ve Oscommerce gibi yazılım türleridir faket size tavsiyem prestadır ve işte nedenlerim.
  • Prestashop ömür boyu ücretsizdir.
  • gelişmiş yönetim paneli mevcuttur
  • 0 Seo yapısına sahiptir
  • Ücretsiz ücretli profesyonel temaları mevcuttur
  • Sanal pos ile kredi kartı kulanbilirsiniz
  • Kredi kartına taksitli satış yapabilirsiniz
  • Paypal ve benzeri sistemlerden ödeme kabul edebilirsiniz
  • Kapıda Ödeme ve Havale EFT Modülleri mevcuttur
  • Gelişmiş ürün ekleme paneli ve özellikleri vardır
  • Gelişmiş kargo seçeneklerimevcuttur
  • Belli bir miktara kargo ücreti ekleme özelliği
  • Özel sayfa oluşturma imkanı
  • Modüllerle kolayca yeni özellikler ekleme
  • Sponsorumuz: Avon Parfüm

Ve daha fazlası yani artısı çok kulalnmak için arkadaşlar. Sizde ücretsiz bir satış sitesi kurmak isterseniz webmasteryolcu prestashop derslerini adım adım takip ederek sorularınızı çekinmeden sormanız yeterli olacaktır.

Prestashop kötü ü hiçmü yok diyeceksiniz eski versiyonları 1.2 ve 1.3 kulanmanız durumunda çok hata ve bu hatalar bazen yeniden kurmanıza sebep olacaktır. Prestashop Türkiyede henüz oturmuş sayılmaz arkadaşlar hak ettiği kadar o nedenle destek verdiğini söyleyen bazı kurumlarda bunun çıkarını düşünmektedir. Öyleki yardım adına 2 kelimeyi bile zorlanarak vermektedir. Sağlık olsun azmin elinden hiçbirşey kurtulamaz Şimdilik Allaha emanet olunuz.