Wd harici diskim düştü çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

FisoFiso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR.

Benim 500 GB USB 3.0 Taşınabilir diskim var.Yanlışlıkla yere düşürdüm.Ardından laptopuma taktım baktım Işığı sürekli yanıp sonüyor.Bilgisayardan diskin takılı olduğu gösteriyor fakat bilgisayarıma girince orda gözükmüyor.Bide ışık sürekli yanarken bide zız veya biip gibi bir ses çıkıyor çözümü var mı veya tamiri yapabilen bilginiz herhangi bir yer içindeki verileri kurtarabilir miyim?Çözüm için görüşünüz nedir????

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...!!!!

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
O sesler daha yeni yeni çıkıyorsa çok sıkıntılı. Verilerini bir şekilde kurtarırsın fakat o diskten hayır gelmez. Disk çalışmıyorken mi yere düştü ?

FisoFiso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O sesler daha yeni yeni çıkıyorsa çok sıkıntılı. Verilerini bir şekilde kurtarırsın fakat o diskten hayır gelmez. Disk çalışmıyorken mi yere düştü ?

Disk çalışmıyordu elimde taşırken düştü.Ardından taktım ses çıkarıyordu.Acaba verileri nasıl kurtarabilirim.Verileri kurtarsam yeter disk önemli değil.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Disk çalışmıyordu elimde taşırken düştü.Ardından taktım ses çıkarıyordu.Acaba verileri nasıl kurtarabilirim.Verileri kurtarsam yeter disk önemli değil.

Disk çalışıyorken diski sarsmadan elinize alın hareketlilik var mı titreme yani diskin döndüğüne dair hareketlilik var mı ?

FisoFiso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disk çalışıyorken diski sarsmadan elinize alın hareketlilik var mı titreme yani diskin döndüğüne dair hareketlilik var mı ?
Titreme yok ıııııııııııniııııııııııııni gibi bir ses geliyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Belli bir süreden sonra ses kesildi sadece ışık yanıp sönüyor herhangi bir titremede yok.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741

Belli bir süreden sonra ses kesildi sadece ışık yanıp sönüyor herhangi bir titremede yok.

HD Tune indirip şu kısımda diskin gözüküyor mu diye bakar mısınız belki health kısmından birkaç şey öğrenebiliriz

xgL0i2F.png

FisoFiso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Baktım göstermiyor sadece pcde mevcut olan sabiti gösteriyor.

http://hizliresim.com/07nL3B

Baktım göstermiyor sadece pcde mevcut olan sabiti gösteriyor.

http://hizliresim.com/07nL3B

Disk çalışmıyorken 4 köşesine hafif şekilde masaya vurun disk kafası yerine otursun sonra takıp deneyin

Kardeşim yaptım 3-4 kez vurdum fakat gene aynı ne yapabilirim.

FisoFiso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sadece tamire para vereceksin veri kurtarmaya değil bunu belirt onlara
Kardeşim kutudan çıkarttım kendim o şekildede masaya vurdum fakat gene aynı ses acaba dahada içini açsam ben herhangi birşey yapabilir miyim?ürünün garantisi yok süresi bitmiş.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kardeşim kutudan çıkarttım kendim o şekildede masaya vurdum fakat gene aynı ses acaba dahada içini açsam ben herhangi birşey yapabilir miyim?ürünün garantisi yok süresi bitmiş.

Sakın açma içini içini o harddiskler havasız ortamda profesyonel şekilde tamir ediliyor. Disk yüzeyinin üstüne en ufak toz konarsa belli bir bölümü okunamaz hale gelir. Disk kafasının okuyucu gözüyle disk arasındaki mesafe kılın çapından bile daha ince hele disk kafasıyla hiç oynama disk yüzeyine temas etmesin

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Disk kutusunu açıp kendin tamir et. Benim de başıma aynı olay geldi. Yalnız şöyle bir durum var ne kadar tamir edersen et çok kısa bir süre çalıştıktan sonra tamamen ölüyor. Ben tamir ettikten sonra sadece verilerimi kurtarmak için kısa bir zamanım olmuştu. Hepsini olmasa da büyük bir çoğunluğunu yedekleyebildim ama sonra tamamen gitti.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sakın açma içini içini o harddiskler havasız ortamda profesyonel şekilde tamir ediliyor. Disk yüzeyinin üstüne en ufak toz konarsa belli bir bölümü okunamaz hale gelir. Disk kafasının okuyucu gözüyle disk arasındaki mesafe kılın çapından bile daha ince hele disk kafasıyla hiç oynama disk yüzeyine temas etmesin

önerin için çok saol

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Disk kutusunu açıp kendin tamir et. Benim de başıma aynı olay geldi. Yalnız şöyle bir durum var ne kadar tamir edersen et çok kısa bir süre çalıştıktan sonra tamamen ölüyor. Ben tamir ettikten sonra sadece verilerimi kurtarmak için kısa bir zamanım olmuştu. Hepsini olmasa da büyük bir çoğunluğunu yedekleyebildim ama sonra tamamen gitti.
teşekkürler...

Duhan.Soysal

Profesör
Reaksiyon puanı
184
Hdd kafa vuruyor. Kendin sokup kafayı değiştirebilirsen ne ala. Ama herhangi bir sorunda hdd ucarsa daha kötü..

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu wd belali midir nedir anlamdim ya. Durup dururken yazma hızı gitti pc okumamaya basladi verileri kurtardiktan sonra attim bi koseye duruyo oyle. Almayin wd valla ya en iyi depolama eski sistem cd ye yazmak :D

FisoFiso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önerileriniz için çok sagolun arkadaşlar...

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bende Seagate var yaklaşık 4 kez düştü özellikle sonuncusu ibretlik düştü hala sapasağlam sağlık durumuda yeşil. Bad sector yok. Seagate disklerine güvenim sonsuz.

AkçakocaLı

Profesör
Reaksiyon puanı
95
o WD nin Allah belasını dicemde neyse :mrgreen: evde yokken kardeşim diski düşürmüş ve kafa vuruyor. pc diski görmüyor , öylece kenara attım duruyor. Bundan sonra Seagate Backup Plus alıcam :cool:

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
WD nin eski diskleri çok turşuydu şimdi kendini çok geliştirdi. Yeni disk okuyucu kafaları çok kıvrak verilere çok hızlı erişebiliyor en öne çıkan özelliği bu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
garantisi varsa yolla bende de benzer bir sorun olmuştu değiştiriyorlar hemen

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Yapmayın arkadaşlar WD kaliteli disklerdir yere düşen bir diskten çalışmasını beklemeyin burada nasıl düşürüldüğü önemlidir. Bende 2 tane WD var maşallahları var. Aynı sorun Seagate de yaşadım 3 hafta önce yazdım bu sitede bir konu altına çok uğraştım ama çözüm olmadı düşen zarar gören disklerden pek hayır beklemeyin tabi durumlar içerisinde değerlendirmek gerekiyor.

Sadikoglu08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim daha önce sadece masada devrilmişti,yere düşme filanda yok..Bu şekilde en az 3 tane harici dsik bir sürü datei uçtu gitti..WD deyince içim yanıyor fena halde..:)

radyofon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Söküp bakmaktan başka çare yok. Sorun diskte mi kafadamı bakmak gerekir. Gönder bana bakayım ama acele etmeyeceksin

3mr3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tak tak diye ses geliyorsa, bil ki geçmiş olsun...