WampServer Hatası

Bu konuyu okuyanlar

IExlusive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar sevgili ShiftDelete ailesi aranıza yeni katıldım. Shifdelete ve özellikle Hakkı Abi youtube'dan takip ediyordum foruma yeni katıldım. Size bir sorum olucak ilk defa karşıma geldi.

Wamp'da ilk defa karşıma çıkıyor bu sorun daha öncelerin de bu sorun yoktu www. kısmına yeni dosya açıp proje adını yazıyorum daha sonra localhost'a bağlanıp projeye tıklıyorum normal domain sayfasına atıyor örnek: forum.arcenia yazdım proje tıkladığım da forum.arcenia bulunamadı diyor. Bu arada wamp turuncu yanıyor yeşil de yanmıyor ne yaptıysam olmuyor.

Ekran Alıntısı.PNG

NikeFootball

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
uzun süre geçmiş üzerinden, sorunu halletmişsinizdir ama yazayım yine de.
localhost/test yazman gerekmiyor mu, bu arada skype v.b programlar varsa çakışma yapıyor olabilir. Böyle bir durum varsa ayar dosyasından localhost:8080 portunu tanımlaman lazım

Son düzenleme:

IExlusive

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
uzun süre geçmiş üzerinden, sorunu halletmişsinizdir ama yazayım yine de.
localhost/test yazman gerekmiyor mu, bu arada skype v.b programlar varsa çakışma yapıyor olabilir. Böyle bir durum varsa ayar dosyasından localhost:8080 portunu tanımlaman lazım
Skype gibi programlar yok Asıl sorun orda localhost/test yazınca test.com bulunamadı gibi hata verdi zaten wamp'ı silmiştim o gün büyük ihtimalle Xampp'la çakıştılar bir kaç hafta sonra yeniden yükledim sorunsuz çalışıyor fakat MySql çalışmıyor Mysql Aktif edince wamp sarı veya kırmızıya dönüyor devre dışı bırakınca MariaDB sorunsuz çalışıyor şuan kurduğum XenForo yazılımı MariaDB üzerinde Çalışıyor.

Son düzenleme: