Vücut yapmadan önce ve sonra ne değişiyor?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlar uzun dönemdir vücut yapmaya çalışıyorum ama dürüstçe söyliyeyim biraz tembellik biraz çekingenlik olunca bi türlü rayına oturtamadım, 2 gündür yeni bi salona gidiyorum ve bu sefer bırakmayacagıma adım kadar eminim, herneyse konumuza gelelim.

Benim bu spora başlamamın en büyük nedeni özgüven, kalabalık yerlerde rahat olmak, giydiğimin yakışmasını istemek.

Siz vücut yaptıktan sonra etrafınız da ne gibi değişiklikler oldu, ne biliyim gözler üzeriniz de mi oldu artık bi kafeye gidince daha fazla kızla mı kesişiyorsunuz, daha mı enerjiksiniz, daha mı rahatsınız artık ve eksilerini sizden bekliyorum, teşekkürler.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Bu sporu gerçekten yapmak istiyorsan o kafadan çık ilk önce. Sporu sevip yapacaksın, o acıyı seveceksin, o son tekrarı yapmadan bırakmayacaksın. Gelişimi gördükten sonra kimse seni beğenmese bile sen bu sporu görünüş için değil güç ve sağlık için yapacaksın. Ben de çok gelişemedim fakat o acıyı seviyorum, bırakmayacağım da. Sporu sev, kendin için yap başkaları için değil.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Dostum bence okudugunu anlamıyorsun, asıl amacım özgüven için dedim yani kendim için oluyor zaten.Aynaya bakınca mutlu olayım bana yeter, o acıyı seviyorum zaten o hamlık ağrısı var şuan üzerim de yanıyor goğsüm kollarım sırtım ama bu bana zevk veriyor.Ama 20 yaşında kanı yerinde durmayan bi gencim bırakda biraz da o taraflarını düşüneyim degil mi :)

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Başarı=Özgüven :) Bir şeyleri başardın mı özgüvenin artıyor, doğru orantılı bunlar. Görünüş falan demişsin, umursamamanı söyledim sadece. Zaten vücut hatların belli oldu mu görünüşüne yansır. Bu da lehine olur tabii ki.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Başarı=Özgüven :) Bir şeyleri başardın mı özgüvenin artıyor, doğru orantılı bunlar. Görünüş falan demişsin, umursamamanı söyledim sadece. Zaten vücut hatların belli oldu mu görünüşüne yansır. Bu da lehine olur tabii ki.
Özgüven olduktan sonra herşey halleoluyor zaten

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bende 20 yaşındayım spor'a başlayalı 5 ay oldu ve 5 ay boyunca güzel bir gelişme kaydettim. 59 kilo olarak başladım çok zayıftım şuan 65 kiloyum ve birazda vücut yaptım tabi. Özgüven konusuna gelirsek tabiki de bir değişim oldu giydiğim kıyafetler tam oturuyor çevremdeki arkadaşlarım (kızlar) güzel bir vücut yapmışsın diyor (gaza geliyorum) ve aynı zamanda spor yapınca kendimi daha iyi hissediyorum çünkü spor bir hayat tarzıdır. Spor yapan insan daha enerjik olur daha özgüvenli olur. Spor'u bırakma.
Not: Kızlar kaslı erkeklerden hoşlanıyor :)

mertcan_38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben önce şunu söyleyeyim. Ben doğal olarak bu sporu 3 yıldır yapıyorum, doğal olarak yaptığım için ani bir değişim olmadı. Adım adım bir değişim oldu ve farkında olmadan geliştim diyebilirim ancak eski fotoğraflarıma bakınca fark edebiliyorum. İşin açıkcası, giydiğimi yakıştırıyorum, spordan pumplanan kaslarımı görmek hoşuma gidiyor, kafa dağıtıyorum, beni dinç tutuyor, üşünme durumundan kurtuldum:D. Dürüst olmam gerekirsede kimse için yapmıyorum bu sporu, kendim için yapıyorum o yüzden mutlu ediyor beni, sen sen ol kızlar için vs. bu sporu yapma zaten sıkılır, bırakırsın. Eğer disiplinli değilsende, hayatına bir disiplin katıyor belli bir süre sonra gitmediğin için pişmanlık duyuyorsun vs vs ohooo makale yazılır bu konuya :D:D

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ben önce şunu söyleyeyim. Ben doğal olarak bu sporu 3 yıldır yapıyorum, doğal olarak yaptığım için ani bir değişim olmadı. Adım adım bir değişim oldu ve farkında olmadan geliştim diyebilirim ancak eski fotoğraflarıma bakınca fark edebiliyorum. İşin açıkcası, giydiğimi yakıştırıyorum, spordan pumplanan kaslarımı görmek hoşuma gidiyor, kafa dağıtıyorum, beni dinç tutuyor, üşünme durumundan kurtuldum:D. Dürüst olmam gerekirsede kimse için yapmıyorum bu sporu, kendim için yapıyorum o yüzden mutlu ediyor beni, sen sen ol kızlar için vs. bu sporu yapma zaten sıkılır, bırakırsın. Eğer disiplinli değilsende, hayatına bir disiplin katıyor belli bir süre sonra gitmediğin için pişmanlık duyuyorsun vs vs ohooo makale yazılır bu konuya :D:D
Haklısın hocam ben de doğal spor yapıyorum herkes yok protein yok karbonhidrat falan kullanıyorlar kısa sürede yararlı şişiriyor eyvallah ama uzun vadede zararı var bunlar içinde hep katkı maddesi var istediği kadar ambalajında %100 kök çekirdeğinden yapılıyor desinler. Bunlar hep yapay doğal olan şeyler bulgur, pirinç ve et hocam :)
Afiyetler olsun...

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Vücudu inşattlarda çalışarak yapmıştım
Spor yapmaya fırsatım olmuyordu şimdi fırsatım var yapamıyorum

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Kizlarin dikkati kas olunca daha cok cekiyor sanirim bir benim dikkatimi cekmiyor?Ama yeteri kadar olmali bence üçgen peynir olmaya gerek yok

---- Mesajlar birleştirildi ----

Vücudu inşattlarda çalışarak yapmıştım
Spor yapmaya fırsatım olmuyordu şimdi fırsatım var yapamıyorum
?????

O protein tizu falan biri ölmistu gerek yok yani git yumurtani proteinli seyler ye uzun sureli kalici olsun.Kariyi kizida birak ????

O protein tizu falan biri ölmistu gerek yok yani git yumurtani proteinli seyler ye uzun sureli kalici olsun.Kariyi kizida birak ????

Son düzenleme:

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Kizlarin dikkati kas olunca daha cok cekiyor sanirim bir benim dikkatimi cekmiyor?Ama yeteri kadar olmali bence üçgen peynir olmaya gerek yok

?????

1 ay olmuş neden hortlatıyorsun hocam :) . Neyse kilo alamadım bende karbonhidrat tozu aldım. Bakalım 1 ayda neler değişecek.

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Protein tozu degilmi o karbonhidrat zararli kullanma

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Sacma sapan konusma?Yumurta yani proteinli seyler tukettiginde ve sporu yaotiginda daha kalici oluyor ama protein tozunda 1 ayda kollarin sopa gibi kalir .ne kasi

enders07

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Sacma sapan konusma[emoji23]Yumurta yani proteinli seyler tukettiginde ve sporu yaotiginda daha kalici oluyor ama protein tozunda 1 ayda kollarin sopa gibi kalir .ne kasi
Protein e ihtiyacım yok et ve yumurtayı yeteri miktarda alıyorum. Sadece kiloya ihtiyacım var

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Sonuc olarak zararli hemen kas yapip bir anda 1 ay calisma yapmadiginda olmuyor sus artik?

Muzikdeliisi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Neyi anliycam abicim 1 ay sonra iniyor iste butti suss?

Reaksiyon puanı
2,554
Neyi anliycam abicim 1 ay sonra iniyor iste butti suss?
Protein tozu düzenli kullanılan birşey olmamalı sadece o gün fazla protein alamadıysan ek olarak kullanılır böyle bilinçli kullanıldığı zaman sıkıntı olmaz ama hep toza bağımlı olursan tabiki kaslar 1 ay sonra iner çünkü doğal değil.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
birileri seni fark etsin diye spor yapılmaz yapmamalısın , spor sağlığın için yap unutma o vücut için yanına gelecek kızlar daha iyi vücutlu çocuk görünce seni bırakır ve bunun sonu yok

Son mesajlar