Visual Basic Öğrenmek

Bu konuyu okuyanlar

BardanAdam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Arkdaşlar ben visual basic öğrenmek istiyorum.Bana bu konuda yardımcı olabilcek varmı?Döküman olur eğitici videolar olur paylasırsa cok iyi olur

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
VB den ziyade C# a geçmeni öneririm ;)

yaklaşık 8 senedir Vb ile yazılım geliştiriyorum. Halende devam ediyorum. ama yenilikçi olmakta fayda var =) son 1 senedir c# la yazıyorum yazılımlarımı.

Hiç başlamdıysan C# ile başla derim. Ya da VB.Net

sdmh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14

yaklaşık 8 senedir Vb ile yazılım geliştiriyorum. Halende devam ediyorum. ama yenilikçi olmakta fayda var =) son 1 senedir c# la yazıyorum yazılımlarımı.

Bende aynısını tavsiye ederim

magnet

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ha illaki VB ile başlayacağım diyorsan kaynak vereyim. Bu arada hiç bir programlama bilgin veya algoritma bilgin yoksa tabiki VB yle başlaman senin için kolaylık olacaktır. Çünkü basic dilleri kullanıcıyı yormayan ve kolaylık sağlayan diller. Birazcık ingilizce ve mantıkla herşeyi halledip diğer dillere geçmen faydana olacaktır.

VB 6 için sana vereceğim kaynaklar aşağıda.

visual basic e book
Visual Basic 6 (VB6) | tutorials and source code samples
VB Projects
visual basic, vb, vbscript,Free source code for the taking. Over five million lines of programs.
Visual Basic 6.0

SiberWorm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

Aynen katılıyorum

asusbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam sizden bi ricam var.Acaba C# yada VB ile yaptıgınız bir kac programı paylaşa bilirmisiniz.

Fiberadam

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Mesaj yazmadan konuyu abonelige eklemem mumkunmudur. Yoksa ,oyle bir buton olsa ne ala olur benim icin. Sonradan okumak istedigim seylere yazacak birseyim olmasa bile yazmak zorunda kaliyorum , simdi oldugu gibi. Baska yoluda varsa zaten abone olmanin buda gordugunuz son mesajim olur :)

aligoren

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
.NET'den şaşma derim

Favorim

Vb.NET bir cok sey yapabilirsiniz.

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Bende c# öğren derim yada web yapacaksan PHP ile başlayabilirsin kaynak bulmak oldukça kolay.

VisualBasic.Net öğrenmek zaman kaybı diyebilirim... Özellikle Türkiye' de iş ilanlarında vs.. pek tercih edilmiyor. c# ve php öncelikli geliyor.

keza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba;
Arkdaşlar ben visual basic öğrenmek istiyorum.Bana bu konuda yardımcı olabilcek varmı?Döküman olur eğitici videolar olur paylasırsa cok iyi olur

bahariye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
43
Ben de Visual basic öğrenmeye başlıyorum. Youtube videoları haricinde güncel kaynak bilen varsa yardımcı olabilir mi?

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
eğer amacınız başlamaksa python kullanın C# kullanmayın vb.net kullanmayın vb artık az kullanılıyor ve c#ile sadece windowsa uygulama yazarsıız ha ben sadece windows kullanırım linux ve mac te kim dersen (yanlız bunu dersen muhtemelen linç yersin :D) c#öğrenebilirsin ama bir c++ olamaz hiçbiri(not c++ile başlamak zor olur)

Rylad

Asistan
Reaksiyon puanı
12
direk c# dili ile başla vb dili artık popüler değil ayrıca eğitim videoları pek bir işe yaramıyor hazır kodlara bir şeyler katmak daha iyi

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Amaç kolay olandan başlamaksa, Small Basic daha kolay. Meslek öğrenmekse, kimse nasıl yaptın demez, neticeye bakar.