Viper4Android Profillerimizi Topluyoruz

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
Evet arkadaşlar bu konu başlığı altında VİPER4Android profillerimizi aroma installer da toplayacağım.

Bu iş biraz zahmetli olduğu için aromayı haftada bir güncelleyeceğim. Paylaşımlarınızı bekliyorum:)

Not: 3 tane profil geldiğinde upload edeceğim.
Not:Hiçbir sorumluluk kabul etmem.

Son düzenleme:

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam konu hakkında pek bilgim yok. Viper4Windows isimli program ses arttırmaya yarıyordu. Viper4Android'in de ses arttırmak için kullanıldığını düşünüyorum. Peki başka bir işe yarıyor mu? Bir de konudaki aroma kelimesinin konudaki anlamını merak ediyorum. Bilgilendirirseniz memnum olurum. :)

Reaksiyon puanı
5,172
Hocam konu hakkında pek bilgim yok. Viper4Windows isimli program ses arttırmaya yarıyordu. Viper4Android'in de ses arttırmak için kullanıldığını düşünüyorum. Peki başka bir işe yarıyor mu? Bir de konudaki aroma kelimesinin konudaki anlamını merak ediyorum. Bilgilendirirseniz memnum olurum. :)
Viper4windows ile aynı geliştirici tarafından geliştiriliyor ancak viper4windows , viper4android kadar verimli çalışmıyor. Bu yüzden çokta tercih edilen bir yazılım değil.

Aroma kısmına gelirsek, Aroma İnstaller aslında bir script ve bu script recoveryden flashlandığında kullanıcıya recovery ekranında bazı seçenekler sunuyor. Mesela bu aroma bir rom için hazırlandıysa magisk ile mi rootlanacağı yada supersu ile mi rootlanacağı. Ekstradan hangi uygulamaların eklenmesini istediğin hangi sistem uygulamasını silmek istediğini vs seçmene imkan sağlıyor.

Çalışma mantığını sana daha iyi anlatmak için biraz daha ayrıntıya gireceğim.

Aroma 3 bölümden oluşur. Yani 3 bölümü bizi ilgilendirir.

1. Bölüm aroma klasörü Bu bölümde aromanın teması ile ilgili dosyalar bulunur.

2. Bölüm aroma-config bölümü bu bölümden aromada yer alacak bölümleri belirtirsin. Bunun yanında aroma-config edify dili ile kodlanır.

Örnek verecek olursak
Kod:
Viper
selectbox(
"",
"Select sound effects type",
"@install",
"viperr.prop",

"viper kurma", "viper zaten kuruluysa seçin", 0, 
"Viper", "Viper kur", 1 

);
mesela bu menü benim hazırladığım aroma installer ın ilk menüsü. 2 seçenek var. Birincisi viper kurma diğer seçenek ise viper kur. Bu dosyayı flashlayan kişi bu iki dosyadan birini seçmek durumunda.

Eğer kullanıcı 1. ciyi seçerse yukarıda belirttiğiz gibi /tmp/aroma-data/viperr.prop dosyası içine 1 yazıyor. Eğer ki 2.yi seçersek(viper kur) yine aynı dosya içine 0 yazıyor.

3.bölüm updater-script

updater-script ise bir dosyanın flashlanacak.zip içinde nerede olduğu ve android ana dizini içerisinde nereye kopyalanacağına karar verir. Yine yukarda örneğin devamı olarak diyelim ki biz 2.yi seçtik yani viper kurulsun dedik. Hadi şimdi viperin kurulumu ile ilgili 2 satır kodu inceleyelim.
Kod:
 if file_getprop("/tmp/aroma-data/viperr.prop","selected.0") == "2" then

package_extract_dir("viper/viper/system", "/system");

endif;
Gördüğünüz gibi ilk satırdada olduğu gibi ilk olarak viperr.prop dosyasını kontrol ettiriyoruz. Eğer viper prop içinde 0 yazıyorsa zip içinde viper>viper>system içindeki dosyaları android cihazındaki /system klasörünün içine kopyalaması gerektiğini belirtiyoruz ve bu sayede yüklenecek dosyayı yüklemiş oluyoruz.

Umarım anlatabilmişimidr. Aroma installer ileri seviye android konularından biri olduğu için gerçekten anlatmasıda zor:(

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Benim telefona da hala root çıkmadığı için uzak kaldım buralara :D Bir daha Kirin mi? Aslaaa...

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Öyle deme P20 çok şık o_O:D

Bu konu zaten ölü :D:p

Dışı güzelde içi b.k götürüyor :D Aslında arayüz bakımından çok güzel ve özelleştirilebiliyor ama işlemciyle ilgili bir işin düşerse yandın. Uygulama geliştiricileri bile umursamıyor ki çoğu programa gelen yeni özellikler bana en son geliyor hatta gelmiyor bile :D
Üstad kirinle falan ne işin var senin:D

Telefonu aldığım zaman piyasa aşırı durgundu. Alınacak en güzel telefon buydu. Huawei P10.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hayır yani şurada rootlu android kullanan 3 kişi var biri iphone almış diğeride huawei bu gidişle bede symbian alacağım ve keyfime bakacağım:)
Symbian mı? Benim Nokia C3 ve Nokia C5 03 telefonlarım vardı. Symbian'lıydı. :D Android zenginlik ya. Symbian falan mazide kaldı bana göre.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Herkes ROM, root, aromayı bilmiyor ki. Mesela ben de aromayı bilmiyordum. Sağ olsun @syfsn açıkladı detaylı bir şekilde. :)

Zamanında rom yükleme işleriyle uğraşırken de aroma yükleyiciyi sevmezdim :D Rom yükleme işi sürekli yapılan bir şey değil ki. Yükleyici güzel olmuş, seçmeli olmuş vs bir işime yaramıyor.

Dışı güzelde içi b.k götürüyor :D Aslında arayüz bakımından çok güzel ve özelleştirilebiliyor ama işlemciyle ilgili bir işin düşerse yandın. Uygulama geliştiricileri bile umursamıyor ki çoğu programa gelen yeni özellikler bana en son geliyor hatta gelmiyor bile :D

Telefonu aldığım zaman piyasa aşırı durgundu. Alınacak en güzel telefon buydu. Huawei P10.

Arkadaş P20 Lite aldı. Tasarım ve ekran bitiriyor beni ama dediğin gibi işlemci sıkıntılı. Özellikle pil konusunda.

Hayır yani şurada rootlu android kullanan 3 kişi var biri iphone almış diğeride huawei bu gidişle bede symbian alacağım ve keyfime bakacağım:)

Xiaomi Mi 8'in Türkiye'de satışa çıkmasını bekliyorum :)