Video performansı

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Leş.
Mate 20pronun video yönünden artı ve eksiklerini kullanan ya da bilen birisi tarafsız olarak anlatabilir mi? 4k da 60 fps olmadığını biliyorum bu arada. Diğer cihazlara göre ne gibi farkları var?
Leş. 1080P 60 FPS'de eşşek gibi zoom yapıyor sanırsın 2xde çekiyor. Görüntü yarım saniye hatta daha fazla geriden geliyor. O cihazda video yok gibi bir şey. Ancak 4K'da EIS kapatılıp cihaza Gimbal takılırsa iyi sonuç alınır gibi geliyor. Hatta bilen adam direk Log video çeksin(filmic Pro vb uyugulamalar ile(Kirin 980 destekliyor mu bilmiyorum log videoyu)) bunlar benim mağazadaki deneyimlerim. Fotoğrafı iyidir hoştur makrosu süper ama video leş ötesi leş.

Szde canlı videoda bokeh yapıyorlaar ama dorğu dürüst yapamıyor. P20 Pro'da videodad AI gisip geliyordu bunda da bokeh gidip geliyor.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ben çözünürlük olarak daha iyi değil demedim ama çözünürlük meselesi kameradaki megapixel meselesi gibi boş bir şey ayrıca ben zaten fazla çözünürlük gereksiz güç tüketimi ve enerji sarfiyatı dedim. Ayrıca xr ekranında başka bir dünya özellik var yazılımsal olarak vede note9 5bin civarı yaptığı yerde xr 6450 tl eder diye düşünüyorum ;)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Çözünürlük düşürebilirsin ama bu görüntü kalitesinde düşme yapar her zaman sunduğu standart değere göre optimize edilir görüntü adam sana hd+ ile canlı parlak ve gerçekçi renklerin olduğu bir ekran sunuyor sana fullhd amoled ile başarılar ;)
Teknoloji siteleri xs max la note 9 u başa baş götürüyür sen note 9 un 5000 olduğu yerde xr 6500 eder diyosun ne diyim

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Az önce youtubeda izlediğim bir videoda oldukça başarılı görünüyordu AI sayesinde ama pixel 3xl ve oneplus 6t ile kıyaslamışlar. XS ile Note 9 kıyaslaması bulamadım. Fotoğraf olarak var genelde

Huawei Mate 20pro cihazlarda yeşil ekran kronik sorunu var lg ekranlardan dolayı sizde arkadaşınıza öneriyorsunuz sıkıntı olmasın sonra.

Ayrıca mobil bir cihazda olabilicek en iyisi xsmax aşırı pahallı gelirse xr/xs filan yine geriye kalan cihazlardan daha iyidir bilginize video işi gpu gücü ve iyi yazılım işidir bunlarıda en iyi yapan iphone'dur.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Huawei Mate 20pro cihazlarda yeşil ekran kronik sorunu var lg ekranlardan dolayı sizde arkadaşınıza öneriyorsunuz sıkıntı olmasın sonra.

Ayrıca mobil bir cihazda olabilicek en iyisi xsmax aşırı pahallı gelirse xr/xs filan yine geriye kalan cihazlardan daha iyidir bilginize video işi gpu gücü ve iyi yazılım işidir bunlarıda en iyi yapan iphone'dur.
Video işi GPU işi değildir ISP ışidir papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp durma.
Apple'ın video üstünlüğü S8 ailesi çıktıktan sonra bitti boş yapma.

Ncakar

Asistan
Reaksiyon puanı
60
LG'nin V serisi nasıldır? V olmasının sebebinin Video olduğunu duymuştum ama ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Ön kameranın kötü olduğunu biliyorum. Sadece arka kamerayı düşünücek olursak diğerlerine kıyasla LG V serisi ne konumda?

M

Murat Burç

SDN Okuru
LG'nin V serisi nasıldır? V olmasının sebebinin Video olduğunu duymuştum ama ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Ön kameranın kötü olduğunu biliyorum. Sadece arka kamerayı düşünücek olursak diğerlerine kıyasla LG V serisi ne konumda?
Hangi V serisi? V30 ve gimbal yakarsa güzel olur ama düşük ışık performansı Note 9 gibi 9lamaz.
V40 dersen rekabetçi olur baya üstelik v serisinin video oyuncakları daha iyi Notedan ses kaydı kontrolü falan bilen adam güzel iş cikarir
Ama V40 Türkiye'de yok gelecek diye düşünüyorum ama şuan yok.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Hocam yanlış anlamada geafik işlemci ne demek daha onu bilmiyorsun ayrıca exynoss'ta olduğu kadar apple a seriside bu konuda kendini geliştirdi samsung işlemcisi her ne kadar bu konuda başarılı dahi olsa cihazları kısıtlı oluyor ve işlemci yeteneği ve yazılım olarak apple'dan fersah fersah geride bunu karşılaştırma videolarındada görüyoruz. Ben şahsen samsung çöpündense apple tercih ederdim boş yapan sizsiniz. Yazılım desteği güçlü olmadan yok isp yok gpu bunlar boş işler karşılaştıran arkadaşada xr veya gelecek 1/2 ayda çıkacak modelleri beklemesini öneririm.
Sanırım yanlış kişiye cevap verdin :) ben a serisi berbat falan demedim ki

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizce ne zaman gelir? Beklenmeli mi yoksa o gelene kadar daha iyi performans veren cihazlar çıkar mı?
S10 gelecek ama 3 ayı falan var. Başka cihaz yok. V40 bekleyen S10 da bekler.
Şu Apple güzellemerine aldanma fanboyun biri dadandı yine sinirimi hoplatiyoe