Video Kalitesini Düşürmeden Boyutunu Küçültmek

Bu konuyu okuyanlar

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Hiçbir şey bilmiyorsan Format factory kullanıp videoları .avi formatına çevir. Bayağı basittir, kalite bozmaz.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Sadece donanım özelliklerinize göre (özellikle işlemci ve ram) bekleme süreniz haliyle değişir. Hocam ripleme işi biraz karışık. İnternette de adam gibi video yok ama bu video ile kalite kaybını en aza indirgeyerek boyutu düşürebilirsin.

Bunu izledim ama daha önce izlediğim videonun aynısı çıktı virtual dub ile denedim ama mp4 uzantılı videoyu geçersin video dedi. Programı başka bir kaynaktan indireceğim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar bütün programları sırası ile denedim. THandBrake oldukça düşük dosya boyutu sağlıyor ama kaliteden eser kalmıyor ama kaliteyi biraz arttırabiliyorsunuz ama diğer programlara göre biraz daha yavaş işlem yapıyor. En iyi sonucu Format Factory ile aldım. 50 Mb lık dosyayı hiçbir kalitesine dokunmadan (dokunduysada gözle gözükmüyor fps ayarı bitrate filan giriş ayarı olarak belirledim) 36 Mb'a kadar düşürdü. Şuan 500 mb'lık videoyu işliyor bakalım aradaki fark ne kadar olacak. Deneme yaptığım dosya formatları .mkv ve mp4 üzerinde yaptım mp4'te fazla fark olmadı ama .mkv'de 36 ya kadar düştü.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Evet arkadaşlar Factory Format ile yaptığım çeviri sonucunda 513 mb lık dosya 371 mb'a inmiş durumda. Bitrateyi düşürmüş 6250 den 4000'e düşürmüş ama gözle aşırı fark edilmiyor. Bu program benim işime yaradı. Herkese teşekkür ederim.