Vestel Venüs V3 5580 Telefonum Rom Attım Logo Kısmında Döngüye Girdi

Bu konuyu okuyanlar

burakbey92km

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günaydın Arkadaşlar.

Vestel Venüs V3 5580 Telefonuma Uygun Bir Rom Buldum Fakat ADB İle Tek Tek Komutları yazıyordum boot komutunu yazınca telefon kapandı açılırken sol en altta RECOVERY MODE Yazıyor 5 saniye sonra kapanıyor NORMAL BOOT Yazıyor Sürekli Böyle Oluyor Telefonum Brick mi oldu ? Yardım ederseniz Sevinirim recovery mode yede giremiyorum zaten telefon açılırken oraya girmeye çalışıyor kapanıyor sanırsam boot bozuldu nasıl düzeltebilirim

EmrahGürleyen

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Günaydın Arkadaşlar.

Vestel Venüs V3 5580 Telefonuma Uygun Bir Rom Buldum Fakat ADB İle Tek Tek Komutları yazıyordum boot komutunu yazınca telefon kapandı açılırken sol en altta RECOVERY MODE Yazıyor 5 saniye sonra kapanıyor NORMAL BOOT Yazıyor Sürekli Böyle Oluyor Telefonum Brick mi oldu ? Yardım ederseniz Sevinirim recovery mode yede giremiyorum zaten telefon açılırken oraya girmeye çalışıyor kapanıyor sanırsam boot bozuldu nasıl düzeltebilirim
Dostum ürünü garanti dışı bıraktın. Ayrıca her cihazda ROM olayına giremezsin. Geçmiş olsun.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
recovery mode sıfırla açılmıyor de yapıp verirler garanti dışı diyemezler...

burakbey92km

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şuan yapabilceğim bişey yokmu

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ver servise kapandı açınca böyle kaldı de...

burakbey92km

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayar telefonu görüyor stok rom ile falan halledemezmiyiz bu işi usb kablosuyla bağlayıp samsung olsaydı odin ile yapardımda malesef vestel venüs v3 5580

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
dene o zaman olmadı servise ver pili bitti böyle oldu dersin.

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Yanılmıyorsam, mayıs ayında üstüme vazife olmadığı halde yerli firma diyerek Vestel'e bir liste gönderdim.

Bu listede Xperia Companion gibi bir yazılım yayınlamalarını, insanların telefonlarını servise göndermeden kolayca flash'layabilmelerini söyledim; çünkü telefonun servise gitmesi demek hem zaman kaybı, hem de müşteri için para kaybı demektir ve root korumasını aşan virüsler de oldukça yaygın ama dinlemediler.

Osmanlı aklı işte! Bu aklı bir türlü düzeltemedik. Yapılan işler hep yarım yamalak. 5$ maliyet için milyonlarca dolar para kaybı.

Neyse ki yeni V6'lar belirttiğim temel eksiklerin çoğu giderilmiş vaziyette geldi.

Tamamının gerçekleşmesi içinse illa ki V7'nin çıkması gerekiyor:)

Bir geri iki ileri...

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mesela Vestel'e şunları da söyledim:

- Çentik bir garabettir, bulaşmayın! Size gönderdiğim tasarım konseptine uymaya çalışın ki onların hepsinin bir mantığı, bir estetik değeri vardır.

- Altseviye modeliniz V serisi olsun! 3GB'tan aşağı RAM olmamalıdır. Ortaseviye 4GB, üstseviye 6GB RAM'e sahip olmalıdır.

- Android Go'dan uzak durun!

- Launcher'ınızı mutlaka değiştirin! Telefonu dört dörtlük bir şekilde müşteriye sunun!

- Garantinizi daha da geliştirin!

...

Yapmayın dediğim şeylerin çoğunu yaptılar, kaynaklarını ve harika satış rakamlarını çarçur ettiler:)

Osmanlı aklı işte, ne diyeceksiniz!

Ama neyse ki işlemciyi düzelttiler.

Manalı bir Chrome Bildirisi'yle de Osmanlı'nın şirketleriye işim tamamen bitti...

Son düzenleme:

burakbey92km

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canlı Destek İle Sohbet Ettim Ürünü GittiGidiy*r dan aldım garantisi yok dediler faturada gelmez zaten kargoda bu telefonu 650 tl ye aldım şimdi 900 tl ama hala garanti vermiyolar böyle bi saçmalık yok servise versem bana kaç tlye maal olur ?

thelpy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Günaydın Arkadaşlar.

sp flash tool ile yükleme yapmayı denediniz mi?