Venus Z10 Kullanıcıları Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Vestel Venus Z10 özellikleri

Vestel'in yeni Z serisinin en üst modeli olan Venus Z10 modelinde, 2.5D kavisli yapıya sahip 5.2 inç boyutlu ve 1920 x 1080 çözünürlük sunan bir ekran kullanılıyor. Telefonda Android 7.0 Nougat işletim sisteminin olması ise en önemli detayların başında geliyor.

vestel-venus-z10-1920-x-1109-1024x591.jpg

İşlemci noktasında ise Vestel Venus Z10 modelinde Qualcomm MSM8940 kod numarasına sahip Snapdragon 435 işlemcisine yer verildiğini görüyoruz! Sekiz çekirdekli bu işlemci 1.4 GHz frekans hızına sahip. Grafik yongası olarak ise bu işlemciye Adreno 505 eşlik ediyor. Telefonun 802.11 ac desteğini sunduğunu da eklemek gerekiyor. Bluetooth 4.1 desteği olan Venus Z10 modelinde USB Type-C portu kullanılmış.

Vestel Venus Z10 modelinde 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Telefonda yer alan MicroSD kart girişi ile telefona ilave alan da eklenebiliyor.

Kamera detaylarında da dikkat çeken Venus Z10'da OIS destekli 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamera yer alıyor. Telefonun ön tarafında 8 Megapiksel çözünürlüklü kamera kullanılmış. Telefonun bataryası ise 3050 mAh kapasitesinde. Quick Charge 3.0 desteği ise telefonun hızlı şarj özelliğine sahip olmasını sağlıyor.

Şık bir tasarıma sahip olan telefonun ön tarafında ise kapasitif butonlarla birlikte parmak izi sensörü ile donatılan fiziksel home tuşuna yer verilmiş.

vestel-venus-z10-on-inceleme.png

Vestel Venus Z10 ön inceleme

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Baya baya gelişiyorum diyor telefon bu Vestel'in üretimi tamamen yerlimi yoksa dışarıda parça ürettirip TÜRKİYE'de mi yapıyorlar acaba merak ediyorum?
Bir de şu kapasitif tuşlar olmasa fiziksel tuşlar olsa daha iyi olur.:(

mzafa

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Arkadaş 1499 fiyat nedir ya. Vatandaşını keriz olarak gören başka bir millet daha var mıdır acaba?

yerli üretime kayılsın diye sen y.dışı telefon fiyatlarını uçur ekstra vergi koy, ama yerli telefon fiyatı da 1500 lira olsun. valla kimse kusura bakmasın bu fiyat politikasıyla yerli üretime ilgi artmaz.

hgurbuz50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
teknosa da Vestel Venüs z10 inceledim
Hiç beklediğim gibi değil
Telefonun ekran kasa oranı güzel kasa tasarımda güzel ancak
Yazılım anlamında hiçbir şey yok
Hiçbir özelleştirme yok direk saf android vermişler ama onu bile türkçeleştirmemişler
Mesaj programı messaging diye görünüyor
Kamera arayüzünde hiçbir özellik yok
Ön kamera çok kötü
Arka kamera idare eder
OİS var diyorlardı kamera da OİS ayarı görmedim sallantılı video çekimi yaptım normalde ois olan kamera sallantıyı hissettirmez bu olduğu gibi sallantılı video çekti ois hatta eis bile yok sanırım.
Uygulama arayüzü de komple android 7.1.1 FM radyo yok fazladan bir Vestel bulut birde Vestel market yüklü.
Yani neredeyse GM telefonlar ile aynı
64gb depolama haricinde hiçbir ekstra görmedim
Kesinlikle 1500TL etmez 1000TL seviyesinde ve hatta altında alınabilir.
XİAOMİ redmi note 4 gibi 900TL ye satılan telefonlar varken vestele bu parayı vermem ben.
Gerçekten büyük hayal kırıklığı yaşadım.

ALİ_ÇELİK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
VES
Vestel Venus Z10 özellikleri

Vestel'in yeni Z serisinin en üst modeli olan Venus Z10 modelinde, 2.5D kavisli yapıya sahip 5.2 inç boyutlu ve 1920 x 1080 çözünürlük sunan bir ekran kullanılıyor. Telefonda Android 7.0 Nougat işletim sisteminin olması ise en önemli detayların başında geliyor.

vestel-venus-z10-1920-x-1109-1024x591.jpg

İşlemci noktasında ise Vestel Venus Z10 modelinde Qualcomm MSM8940 kod numarasına sahip Snapdragon 435 işlemcisine yer verildiğini görüyoruz! Sekiz çekirdekli bu işlemci 1.4 GHz frekans hızına sahip. Grafik yongası olarak ise bu işlemciye Adreno 505 eşlik ediyor. Telefonun 802.11 ac desteğini sunduğunu da eklemek gerekiyor. Bluetooth 4.1 desteği olan Venus Z10 modelinde USB Type-C portu kullanılmış.

Vestel Venus Z10 modelinde 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Telefonda yer alan MicroSD kart girişi ile telefona ilave alan da eklenebiliyor.

Kamera detaylarında da dikkat çeken Venus Z10'da OIS destekli 13 Megapiksel çözünürlüğe sahip arka kamera yer alıyor. Telefonun ön tarafında 8 Megapiksel çözünürlüklü kamera kullanılmış. Telefonun bataryası ise 3050 mAh kapasitesinde. Quick Charge 3.0 desteği ise telefonun hızlı şarj özelliğine sahip olmasını sağlıyor.

Şık bir tasarıma sahip olan telefonun ön tarafında ise kapasitif butonlarla birlikte parmak izi sensörü ile donatılan fiziksel home tuşuna yer verilmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 18629

Vestel Venus Z10 ön inceleme

Vestel venüs z10 resmi̇ olarak kendi̇r resmi̇ si̇tesi̇nde duyuruldu fi̇yati 1500 tl acaba fi̇yat ucuzlarmi ve androi̇t o geli̇r mi̇

Son düzenleyen moderatör:

cihatemreaytekin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yerli üretime kayılsın diye sen y.dışı telefon fiyatlarını uçur ekstra vergi koy, ama yerli telefon fiyatı da 1500 lira olsun. valla kimse kusura bakmasın bu fiyat politikasıyla yerli üretime ilgi artmaz.
Arkadaşın da dediği gibi sırf yerli telefonun önü açılsın diye ithal telefonlara akla mantığa sığmayacak kadar zam yapıldı. Vestel'in telefonlarına bakıyoruz, vasatın dibi! Sadece Z10 biraz olsun günümüz telefonlarını yakalamış görünüyor fkt o fiyat bu vatandaşa ancak hakarettir! Neresi yerli bunun? Yabancı menşeili telefonlarla fiyat anlamında pek de bir fark yok arasında. Ben gider SONY, IPHONE, NEXUS telefonlarını alırım, gidip de 'yerli' adı altında sömürülmeye göz yummam!

BMW_M4

Doçent
Reaksiyon puanı
1,161
3 yıldır bu babamın telefonu.
Arkadaşların anlattığı gibi değil.
Fiyatı hak eden bir telefon.
Bir kere hata vermedi, servise gitmedi.
Sorun çıkarmadı.
Gayet de güzel çekimler yapıyor.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Aslında yılına göre Z10 depolama alanı ile pek de fena olmayan güzel bir cihazdı. İnternetteki yorumlarda da Z serisi hakkındaki yorumlara baktığımız zaman bu düşüncem doğrulanıyor.

Reaksiyon puanı
1,768
Konu 2017 de açılmış ama olsun
Arkadaşımın abisi bu telefonu çıktığında almış sonra kardeşinin (yani arkadaşım) telefon bozulunca ona verdi
4 yıldır tamamen sorunsuz kullanıyorlarmış
Ve bu günlerde bile 1400 liraya fln sıfır satılırsa alınacak bir cihaz (ufak tefek iyileştirmeler ile)

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Çıktığı dönem için gayet iyi bir cihazdı, şimdi de kullanılır hala.