Vbulletin mi Xenforo mu? Hangisi daha iyi?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Hangi forum daha iyi? Xenforo mu Vbulletin mi?

• Kullanılan toplam oy
    83

mendocino

Rektör
artik varsayimlari birakıp siteyi toparlamanın vakti geldide geciyo... yok yok kesin gecti artik..

s3limm

Üyecik
Xenforo görseli ve boş forumlardaki hızıyla şuan için cezbedici ama troy 'un söylediği gibi birde seo olayı var alt yapı olayı var sistem açıkları konusunda herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Vb deki seo olayı aynı güçte Xenforo üzerindede yapılırsa görselin yanında alt yapıdada kocaman bir yıldız koyacaktır ki bu vbulletinin tahtını sallayabilir.

laztrix

Üyecik
vBulletin'in yapamadığı herşey XenForo yapıyor !

Arama motorları konusunda sıkıntı çekenler, linklerinin neden çabuk indexlenmediğinden muzdarıp olup yüzlerce doları vBSeo için verenler, XenForo'yu yakından inceleyebilirler. İki hafta içinde arama motorlarında sıralama olarak kaydettiğim mesafe 2 senelik vBulletin forumumda kaydetmedim. En önemlisi: Artık üyelerim memnun! Forumda daha fazla dolaşımda kalıyor, katılım gösteriyorlar.

Veritabanı hataları, sunucu yüklenmesi, Mysql, CPU sorunları... XenForo vbulletin'in tükettiğinin neredeyse yarısını tüketmiyor !!

http://xenforo.com/community/threads/server-load-vb-xf-joomla-proof-is-everything.8073/

vB 3.x serisinden 4 serine geçmek için 160 Dolar ödemek yerine evet ben de XenForo'ya geçiş yapanlardanım.

Eskiyen, forum etkileşimini sağlamak için onlarca eklenti kurup forumu eklenti çöplüğüne döndürürken, XenForo'da üyeler teşekkür edebiliyor, teşekkür ettikleri kadar ödül puanı alabiliyorlar. Sosyal ağlar ile dost (facebook bağlantısı - kendisinden) ve twitter ile de entegrasyonu yakında yapılacaklar arasında olduğunu takip ediyorum.

Tema editlemek, eklenti, tema yüklemek bu kadar kolay olduğu bir forum yazılımı ben tecrübe etmedim. IPBoard, PhpBB, MyBB, SMF ve vBulletin kullanmış birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim.

Forum etkileşimini arttıran, hız konusunda çok büyük bir fark yaratan XenForo, çekirdeği beta olmasına rağmen çok sağlam. Javascript & ajax ve css teknolojilerini üst düzey olarak kullanıyor ve forumu kasmıyor.

Bu arada vBulletin 3 ve 4 serisi için transfer eklentisi de mevcut. 50.000 küsür mesaj, 12.000 küsür üyeyi yarım saatte, herhangi bir karakter hatası ve sorunu yaşamadan tereyağından kıl çeker gibi aktardım. URL'lerin 301 yöntemi ile yeni url'lere aktarımın da anlatımları mevcut.

http://www.xen-tr.com/posts/940/

Şimdiye kadar vBulletin kullananlar, iyice incelemelerini öneriyorum.

Soru ve sorunlarınız için www.xen-tr.com sitesini ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

desperado64

Rektör
XenForo geçiş yapılsın :) Çünkü vb4.0 resmen dandik bişey :)

Pupilla

Cümle Doktoru
ben de XenForo'ya geçiş yapılsın isterim. ama kısa vadede olmayacak gibi:)

ddddddddddd

Profesör
Vbulletin'in görsel açıdan zenginleştirilmesi lazım diye düşünüyorum.

ddddddddddd

Profesör
Xenforo dan konu açanın avatarının küçültülmüş hali var galiba benim hoşuma gitti.

Sadeleştirme derken görsel açıdan mı söylediniz.Çünkü bence gayet sade.

Ama sade olmasını bir yandan seviyorum forum hızlı son derece.Tüm görseller üst üstte binince ızdırap oluyor kullanana.

Vbulletin'nin fiyatlarına baktım çok pahalı bu paraları ödüyormusunuz :)

rsmalee

Üyecik
İki scripti de kullanıyorum ikisinin de ozellıklerı konusunda makale hazırladım şu aşamada Xenforo çok geriden gelıyor ve üzerinde daha çok çalışılması gerekiyor vBulletin ise kadrosu dağılığ Xenforo'yu kurmasına rağmen aynı hızda kendini güncelleştirerek yere sağlam basarak ilerliyor .

laztrix

Üyecik
XenForo'nun vBulletin'den aşağı kalır tek yanı yok. stabil sürümü çıkmasıyla tema, eklenti yapımları da hız kazandı.

Arama motorları için dost yapısı, hızı ve kullanıcı dostu olmasıyla yaklaşık 5 aydır xenforo'ya geçmenin keyfini çıkarıyorum.

rsmalee

Üyecik
Xenforo açıkcası benım beklentımın cok ama cok altında cunku Kier ve ekibinin vBulletin'e başlayıp bırakma aşamasına kadar geldiği aşama gerçekten müthişti Xenforo bunun devamı olması lazımdı ama değil .
vBulletin ekibi öyle bir aşamaya geldi ki Kier bırakmasına rağmen sistem tıkır tıkır işlemeye devam etti önemli olan bu zaten .

orcnd

Dekan
xenforo güzel görünüyor ancak yeni olduğundan destek imkânları çok az. bir sorun ile karşılaştığınızda buna çözüm bulmak zaman alabilir. xenforonun biraz daha zamana ihtiyacı var

Mertcan'K

Üyecik
İkiside çok iyi sistemler ancak benim tercihim vBulletin. :)

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Xenforo, tahmin ettiğim çıkışı yakalayamadı. Ama Vbulletin de halen adam gibi yeni nesil bir tasarıma geçemedi.

eparmaksiz

Üyecik
Ben Xenforo dan yana terçihimi kullandım güvenlik açığını kontrol etmek lazım

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Vbulletin hızlı yama çıkarıyor. Sunucularınızda da sıkıntı yoksa, dert etmemek gerekir.

stat counter