Vatan Mağazası, Kullanılmamış Ürünü İade Almaması

Bu konuyu okuyanlar

metinalper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Merhaba,
Geçenlerde cahilliğim ve sabırsızlığım yüzünden bir Vatan Mağazasından sata SSD almıştım. Fakat eve geldiğimde HP Pavilion 15-CB007nt laptopumda sadece m2 SSD takılabileciğini ancak arka kapağı açınca öğrendim. İade işlemleri için mağazaya geri gittim ve bana böyle ürünlerin hassas olduğu için iadesini yapamıyoruz, ama yine de yetkili şirkete gönderebiliriz fakat bundan da pek umudunuz olmasın dediler. Peki ürünü hiç kullanmamış fakat paketinin sadece bantını çıkarmış olmama rağmen iade almamaları normal mi? Eğer iadeyi yapmazlar ise elimde SATA SSD ile kalıcam. İade almamaları durumunda alternatif bir çözüm var mıdır? (harici disk kutuları vb.)

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Harici disk kutuları birseye yaramaz HDD var ise leptop da oraya direk takabilirsiniz başka türlü işinize yaramaz.

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Almaları lazım prosedür ne bilmiyorum ama...
HDD'yi çıkarıp onu yerine takabilirsiniz. HDD'yi de DVD yuvasına aparat ile takarsınız.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Belirttiğin modelde dvd sürücüsü yok o yüzden ssd caddy takılamaz ancak hard diskin yerine takabilirsin hard diskide hdd kutusu alarak harici depolama olarak kullanabilirsin..

metinalper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belirttiğin modelde dvd sürücüsü yok o yüzden ssd caddy takılamaz ancak hard diskin yerine takabilirsin hard diskide hdd kutusu alarak harici depolama olarak kullanabilirsin..
Peki hdd kutusundaki hard diske oyunlardan bazılarını atsam okuma hızı veya performans sorunu yaşar mıyım? Cevabınız için teşekkür ederim.

ozzy3542

Asistan
Reaksiyon puanı
63
y
Öncelikle Merhaba,
Geçenlerde cahilliğim ve sabırsızlığım yüzünden bir Vatan Mağazasından sata SSD almıştım. Fakat eve geldiğimde HP Pavilion 15-CB007nt laptopumda sadece m2 SSD takılabileciğini ancak arka kapağı açınca öğrendim. İade işlemleri için mağazaya geri gittim ve bana böyle ürünlerin hassas olduğu için iadesini yapamıyoruz, ama yine de yetkili şirkete gönderebiliriz fakat bundan da pek umudunuz olmasın dediler. Peki ürünü hiç kullanmamış fakat paketinin sadece bantını çıkarmış olmama rağmen iade almamaları normal mi? Eğer iadeyi yapmazlar ise elimde SATA SSD ile kalıcam. İade almamaları durumunda alternatif bir çözüm var mıdır? (harici disk kutuları vb.)
[/yinede yat kalk dua et benım telefonu degıstırmedıler . kullanıcı hatası olmamasına rağmen tamır edılmıstı.