Vakumlu Laptop Soğutucusu Tavsiye

Bu konuyu okuyanlar

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Laptop 'ın ısısı 90-95 derecelere varıp kapanmasıyla soğutucu almaya karar verdim. Laptop altına konulan soğutucuların çok fayda etmediğini düşünüyorum (en fazla 3-4 derecedir) Vakumlu laptop soğutucusunun 10 derece (abartıp 30 derece diyenler var) fark ettiğini iddia ediyorlar. Aşağıdakilerden hangisini tavsiye edersiniz ?

Hadron / 70TL
Alfais 5049 / 52TL
Booyse / 50TL

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Laptop sıcaklığının artmasının sebebi biriken tozlar ve termal macunun kuruması olabilir. Önce onları bir temizleyin ve termal macunu yenileyin.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Laptop sıcaklığının artmasının sebebi biriken tozlar ve termal macunun kuruması olabilir. Önce onları bir temizleyin ve termal macunu yenileyin.
yorumunuz için teşekkür ederim ama zaten termal macunu yenilemiştim toz temizliği de yapmıştım gerçi gözle görülür en ufak bir toz yoku zaten

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Soğutucu konusuna gelirsek,
soğutucunun amacı soğutmaktan ziyade hava sirkülasyonunu sağlamak olmalı. Zaten hava bir yerden bir yere akarsa ısı da dışarı atılmış olur;).
Laptop soğutucunuzun fanlarını varsa laptopun altındaki havalandırma deliklerinin oraya denk getirin. Altta havalandırma deliği yoksa, tek çıkış fan egzozu varsa dediğiniz fanlar işe yarayabilir.
Marka önerecek olursam, daha önce kullanmadım ama adını en çok duyduğumu söyleyeyim. Yine de araştırın siz. Hadron.

Son düzenleme:

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Soğutucu konusuna gelirsek,
soğutucunun amacı soğutmaktan ziyade hava sirkülasyonunu sağlamak olmalı. Zaten hava bir yerden bir yere akarsa ısı da dışarı atılmış olur;).
Laptop soğutucunuzun fanlarını varsa laptopun altındaki havalandırma deliklerinin oraya denk getirin. Altta havalandırma deliği yoksa, tek çıkış fan egzozu varsa dediğiniz fanlar işe yarayabilir.
Marka önerecek olursam daha önce kullanmadım ama adını en çok duyduğumu söyleyeyim. Yine de araştırın siz. Hadron.
alt tarafında havalandırma delikleri ve sağ tarafta ızgaralar var benim işlemciden çok ekran kartı ısınıyor. 90-95 leri görüyor kapanıyor mecbur bir tane almam lazım 80-85 e indirse çok rahatlatır sizce bu durumda vakumlular işe yaramaz mı ? ne önerirsiniz

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Alttan üfleyen kaliteli bir soğutucuyla da işinizi görebilirsiniz. Vakumlular fanlara zarar verebilir.

Matthew Bellamy

Müdavim
Reaksiyon puanı
264
Arkadaşlar bugün sipariş vereceğim yardımcı olabilir misiniz ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Alttan üfleyen kaliteli bir soğutucuyla da işinizi görebilirsiniz. Vakumlular fanlara zarar verebilir.
zarar vermez veremez ikiside aynı şekilde çalışıyor aksine daha iyi olur fan kendini soğutamaz vacumlayan iyi olur...
alttan üfleyen işe yaramıyor...
booyseyi al geç.

medetbaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba, ben de bugün sipariş vereceğim , memnun kaldınız mı? hangi marka almalıyım?