Vaio hdd değiştirme yardım

Bu konuyu okuyanlar

oytunciftci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar, Benim bir sony vaio notebook um var. bunu düşürdüm ve hdd çizildi.
üzerinden samsung 5400 rpm 320 gb hdd cıktı.
ben bunu ocz 120 gb lık sdd ile değiştirdim.
işletim sistemi win7
makine düzgün çalışırken bir anda kendini açıp kapıyor.
bir arkadasım, bunun anakartta ki controllerdan olabileceğini 5400 rpm cıkan hdd nin yerine sdd olmaz dedi.
şimdiden teşekkür ederim.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Arkadaşlar, Benim bir sony vaio notebook um var. bunu düşürdüm ve hdd çizildi.
üzerinden samsung 5400 rpm 320 gb hdd cıktı.
ben bunu ocz 120 gb lık sdd ile değiştirdim.
işletim sistemi win7
makine düzgün çalışırken bir anda kendini açıp kapıyor.
bir arkadasım, bunun anakartta ki controllerdan olabileceğini 5400 rpm cıkan hdd nin yerine sdd olmaz dedi.
şimdiden teşekkür ederim.
Biosu güncellemeyi denediniz mi?

oytunciftci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam deneyeceğim aksama.. değişiklik olmazsa yazarım.

ByBerk

Profesör
Reaksiyon puanı
3

böyle bi saçmalık yok onu geç

bios güncelle arkadaşın dediği gibi

kapanması başka nedenlerdede olabilir

oytunciftci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar, kapanması ile alakalı sıkıntı biostan değil asırı ısınmadan kaynaklı cıktı. cpu ve anakart sıcaklıklar 50in uzreinde calısıyor, biraz program acık yuklenince ısı 60 uzerinde cıkıyor ve 67 derecede kitleniyor, sonra pc kendini resetliyor. bunun ile alakalı fan temizliği ve termal macun yenilenmesi önerdiler veya sürekli alta bir sogutucu ile çalışmayı önerdiler. şu ana kadar ikisinide yapmadım. hala sorunum devam ediyor.

Ruffles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşürmeden oncede bu sorunları yasadınız mı ?

metehan760

Asistan
Reaksiyon puanı
7
arkadaslar, kapanması ile alakalı sıkıntı biostan değil asırı ısınmadan kaynaklı cıktı. cpu ve anakart sıcaklıklar 50in uzreinde calısıyor, biraz program acık yuklenince ısı 60 uzerinde cıkıyor ve 67 derecede kitleniyor, sonra pc kendini resetliyor. bunun ile alakalı fan temizliği ve termal macun yenilenmesi önerdiler veya sürekli alta bir sogutucu ile çalışmayı önerdiler. şu ana kadar ikisinide yapmadım. hala sorunum devam ediyor.

67 derece cihazın reset atma nedeni olamaz. Bende de Vaio var, çok ağır oyunlarda 90 derecenin üzerine çıkıyor ama reset atmıyor. Ki zaten bahsettiğiniz sıcaklıklar çok yüksek sıcaklıklar değil. Bende probleminizin anakart kaynaklı olduğu düşüncesindeyim.

oytunciftci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Düşürmeden oncede bu sorunları yasadınız mı ?

düşürmeden önce böyle problem yoktu. hdd değiştikten sonra oldu. ama hdd i değiştirdiğimde ubuntu ile çalıştırıken hiçbir sıkıntım yoktu. nezaman win7 e döndüm başladı.

67 derece cihazın reset atma nedeni olamaz. Bende de Vaio var, çok ağır oyunlarda 90 derecenin üzerine çıkıyor ama reset atmıyor. Ki zaten bahsettiğiniz sıcaklıklar çok yüksek sıcaklıklar değil. Bende probleminizin anakart kaynaklı olduğu düşüncesindeyim.

bu sıcaklıklara kadar normal calısıp bir anda donması anlamasız geldi. birkaç teknik insanada sordum olabilir dedi.. sdd in hızlı islemcinin yavas olması ile alakalı dediler.

the grudge

Profesör
Reaksiyon puanı
49
sallamışlar anakart zarar görmüş olabilir... bence kontrol etmelisin...