Vadeli - vadesiz mevduat hesabi farki nedir!.

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Merhaba benim akbank ta mevduat hesabim var. ama arada ki fark nedir acaba vadeli ve vadesiz hesabin?
yurtdisinda yasadigim icin bankada bilgi edinmem zor.

Baris

Vadesiz hesap Buradaki para her an çekilmeye kullanılmaya hazır anlamındadır müşteri için
Vadeli hesap ise banka ile 1 -2 -3 şeklinde kaç aylık isterseniz o kadar süre ile bankayla anlaşma yapar müşteri ve bu anlaşma süresince parasını çekemez anlaştığı süre sonunda ise banka faiz oranına göre parayı işlettiği için para öder anlaştığı süre sonunda.1 aylık anlaşma sonunda eğer paraya dokunmazsanız aynı şartlarda devam eder siz iptal edene kadar.

Vadesiz hesap Buradaki para her an çekilmeye kullanılmaya hazır anlamındadır müşteri için
Vadeli hesap ise banka ile 1 -2 -3 şeklinde kaç aylık isterseniz o kadar süre ile bankayla anlaşma yapar müşteri ve bu anlaşma süresince parasını çekemez anlaştığı süre sonunda ise banka faiz oranına göre parayı işlettiği için para öder anlaştığı süre sonunda.1 aylık anlaşma sonunda eğer paraya dokunmazsanız aynı şartlarda devam eder siz iptal edene kadar.
Tesukkerler galiba ozaman benim vadeli hesabim var :D

Vadeli hesap devlet güvencesinde değil, vadesiz hesaplar ise 100.000TL'ye kadar devlet güvencesinde diye biliyorum.

tesukkerler. 3 hafta sonra turkiye ye gidiyorum tatile. banka ya bir sorum. akbank internet hesabi devlet guncesi altinda mi acaba.

Merhaba , bu konuyla ilgili olarak bende bir çok araştırma yaptım ancak net birşey bulamadım ancak anlamış olduğum kadarıyla paranız vadeli hesapta kalırsa bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı neyse ona göre kar elde ediyorsunuz vadesiz hesapta ise hesabınızda ne kadsr para varsa sadece o kalıyor yani ne artma nede azalma söz konusu oluyor. Ancak yüksek gelir elde etmek istiyorsanız bütün bankaları iyi analiz etmeniz gerekiyor bununla ilgili de araştırma yaptım görmüş olduğum kadarıyla Uygun Krediniz | Konut Kredileri | Taşıt Kredileri | İhtiyaç Kredileri sitesi vadeli hesapları çok güzel açıklamış bu yazıya ulaşmak için bu linki tiklamaniz yeterli olacaktır. En Yüksek Faiz Veren Banka 2018 ( Faiz Oranları Ve Hesaplama )

stat counter