Uzaydaki Tesla'yı Boeing geri getirecek!

Bu konuyu okuyanlar

ShiftDelete.Net

Teknolojiye dair her şey!
Reaksiyon puanı
583
uzaydaki-teslayi-boeing-geri-getirecek.jpg

https://shiftdelete.net/uzaydaki-teslayi-boeing-geri-getirecek

Mars'a ulaşma hedefinde emin adımlarla yürüyen iki şirket SpaceX ve Boeing arasındaki tatlı sürtüşmelere bir yenisi daha eklendi.

:: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
hernedense ben uzaya gidildigine hic ama hic inanasim gelmiyor. anlatilan hersey tamamen düzmece. tesla studyoda halatlar yardimiyla dolaniyo suan. :D:D:D:D

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Bana da çok inandırıcı gelmiyor uzaya gitmesi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
uzaya gidildi hatta aya giden ilk kişi ölmüş...

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
uzaya gidildi hatta aya giden ilk kişi ölmüş...
tamam güzel paylasimlar yapmissin lakin taa eskiden o sartlarda uzaya gidilip video dahi cekebilmislerde simdiki teknoloji ile neden ayda gezinti yapamiyorlar? Benim bildigim Amerika gercekten ay'a gitmis olsaydi, oraya koloni kurardi ve emin ol, dünyanin Amerikaya hayran kalmasi icin showlarin babasini yapardi. Bakiyorsun internette dogru duzgun video yok, hepsi kurgulanmis montajlanmis videolar. Youtube da earth live yazinca 24 saat kendini tekrar eden goruntu cikiyo. madem gittin uzaya o halde bana gozle gorulur acik bir delil sunki bende diyeyim vaybeee helal olsun. Ayrica gercekten uzaya gidilmis olunsaydi bu düz dünya mevzusu patlak vermezdi. isin en komik tarafi ise ay ile ilgili olan dosyanin silinmesi kayip edilmesi :D. Ha unutmadan birde hani diyorlarya Dünyamizin etrafinda binlerce uydu var diye. Harbiden okadar uydu olsaydi Gece ay'a baktiginda muhakkak cisimler görünürdü. Ama neyazikki gökyüzü tertemiz yani hava acikken ay net olarak görünüyor ama uydulardan eser yok :p. (kendi sahsi fikrim bunlar, herkesin fikrine saygi duyarim)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
inanmazsan inanma ama aya gidildi aya prima ayna koydular ayrıca aletler var...
o adam ve köpeği bireysel deneme o denemede ölmüşler zaten.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
uzayda yıldızlrı her zaman göremezsin adamlar 7/24 izliyor gerçekler acıdır.

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
uzayda yıldızlrı her zaman göremezsin adamlar 7/24 izliyor gerçekler acıdır.
Hangi gercekler peki? Ben geceleri gökyüzüne baktigimda yildizlar bariz sekilde görünüyor ama bu senin paylastigin youtube videolarinda 1 tane bile yildiz görmedim. Sen gördüm diyorsan ya telefonun ekrani kirli yada bilmiyorum ne kullaniyorsun birader :p

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
astranotlar da görmüyor dünyadan görülüyor o video gerçek herşey yalan değil.

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Benimde anlamadigim o zaten. Neden dünyadan bakinca görünüyorda uzayda görünmüyor! Bunun cevabini bulana kadar bu tarz videolar farazi geliyor. Senin düsüncene saygi duyarim lakin ben senle ayni fikirde degilim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Benimde anlamadigim o zaten. Neden dünyadan bakinca görünüyorda uzayda görünmüyor! Bunun cevabini bulana kadar bu tarz videolar farazi geliyor. Senin düsüncene saygi duyarim lakin ben senle ayni fikirde degilim.
uzay ya çok karanlık yada aydınlık oluyor ondan görünmüyor birde dünyanın atmosferi sayesinde gözüküyorlar tabi o bulunduğun yerde çok ışıklar olan şehirse odada yıldızlar gözükmüyor yada az gözüküyor istanbul ve şanlı urfada yıldızlar farklı görünüyor.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
tamam güzel paylasimlar yapmissin lakin taa eskiden o sartlarda uzaya gidilip video dahi cekebilmislerde simdiki teknoloji ile neden ayda gezinti yapamiyorlar? Benim bildigim Amerika gercekten ay'a gitmis olsaydi, oraya koloni kurardi ve emin ol, dünyanin Amerikaya hayran kalmasi icin showlarin babasini yapardi. Bakiyorsun internette dogru duzgun video yok, hepsi kurgulanmis montajlanmis videolar. Youtube da earth live yazinca 24 saat kendini tekrar eden goruntu cikiyo. madem gittin uzaya o halde bana gozle gorulur acik bir delil sunki bende diyeyim vaybeee helal olsun. Ayrica gercekten uzaya gidilmis olunsaydi bu düz dünya mevzusu patlak vermezdi. isin en komik tarafi ise ay ile ilgili olan dosyanin silinmesi kayip edilmesi :D. Ha unutmadan birde hani diyorlarya Dünyamizin etrafinda binlerce uydu var diye. Harbiden okadar uydu olsaydi Gece ay'a baktiginda muhakkak cisimler görünürdü. Ama neyazikki gökyüzü tertemiz yani hava acikken ay net olarak görünüyor ama uydulardan eser yok :p. (kendi sahsi fikrim bunlar, herkesin fikrine saygi duyarim)
uydular yerden çıplak gözle gözükmez teleskopla bakacaksın... saçmalamadan önce uyduların kaç metrede olduğunu öğren o mesafede uyduyu görmen imkansız...
bak gör ne ediyorlar...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
adam tesladan bakarken niye yıldızlar gözükmüyor uzay çöpleri nerede? diyor saçmalamıyor.

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Ben geceleri gökyüzüne baktigimda yildizlar bariz sekilde görünüyor
Hava kirliliğini göz önünde bulundurmalısın.
Bazı kayıtlarda 100 yıl öncesine kadar gökyüzünde bulunan yıldızların daha fazla ve net görüldüğüne dairdir. Birde konumun önemli

---- Mesajlar birleştirildi ----

adam tesladan bakarken niye yıldızlar gözükmüyor uzay çöpleri nerede? diyor saçmalamıyor.
Sanki uzay çöpleri dünyadaki çöplükler gibi bir arada yada önü geçtim bunların hayal dünyası çöpler böyle bir alana yayılmış (5 10 km ) hani niye göremiyorum. Cahilin biri Youtubede kuyuya bir taş atıyor bütün bilgisiz cahillerde peşinden gidiyor.

Son düzenleme:

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Şu an neden Aya gidilmediği çok basit, gerek yok! Aya insan göndermenin şu an hiç bir faydası olmayacağı için buna harcama yapılmıyor. Şu an hedef Mars çünkü.

Ayrıca uzay istasyonları var. Sürekli canlı yayın yapmaktalar ve içinde insanlar yaşamakta.

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
uydular yerden çıplak gözle gözükmez teleskopla bakacaksın... saçmalamadan önce uyduların kaç metrede olduğunu öğren o mesafede uyduyu görmen imkansız...
bak gör ne ediyorlar...
Paylastigin video canli degil, kendini tekrarlayan bir video. Bu video ilemi kanitliyorsun tezini? Youtube da nasa nin canli olarak verdigi butun yayinlar 24 saat ayni kareyi ayni hareketleri görüntülüyo ve sende bunu bilim gercegi gibi bana gönderiyorsun. ben düz dünyacilardan degilim, lakin mevcut bilgilerin yetersiz oldugunu dusunuyorum. Birseyi savunurken saldirmadan yapin bunu, cunku herkes sizinle ayni fikirde olmak ZORUNDA degil.

Şu an neden Aya gidilmediği çok basit, gerek yok! Aya insan göndermenin şu an hiç bir faydası olmayacağı için buna harcama yapılmıyor. Şu an hedef Mars çünkü.

Ayrıca uzay istasyonları var. Sürekli canlı yayın yapmaktalar ve içinde insanlar yaşamakta.
Nerede o istasyonlar? Düzgün bilginiz varsa paylasin. Bu sacma sapan youtube videolariyla degil.

Son düzenleyen moderatör:

SeKoLoJiK

Asistan
Reaksiyon puanı
47
yukarida arkadas yazmis iste istasyonlar var insanlar yasiyor icinde diye ama 1 tane görüntü istedikmi youtube daki nasanin 24 saat ayni kareyi gösteren videosunu paylasiyor. bende gülüp geciyorum napim :D

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
Paylastigin video canli degil, kendini tekrarlayan bir video. Bu video ilemi kanitliyorsun tezini? Youtube da nasa nin canli olarak verdigi butun yayinlar 24 saat ayni kareyi ayni hareketleri görüntülüyo ve sende bunu bilim gercegi gibi bana gönderiyorsun. ben düz dünyacilardan degilim, lakin mevcut bilgilerin yetersiz oldugunu dusunuyorum. Birseyi savunurken saldirmadan yapin bunu, cunku herkes sizinle ayni fikirde olmak ZORUNDA degil.

Nerede o istasyonlar? Düzgün bilginiz varsa paylasin. Bu sacma sapan youtube videolariyla degil.
saçma dedğin video NASA canlı yayını video değil... youtube üzerinde canlı yayın... sen düz dünya yalanını uyduran aşı karşıtı tiplerdensindir...

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
maliyetler yüksek NASA'nın bütçesini kıstıklarından haberin yok heralde... riskler yüksek... çok fazla parasal kayıp çok fazla tehlikeli... Ay görevleri bugün daha kolay olur ama boşa masraf... boş kayaya niye gidelim diyorlar üs kurma planı için bütçe toplayan Pentegon NASA'yı Aya gitmesini istemiyor...