Uzak masa üstü yazıcısı

Bu konuyu okuyanlar

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
arkadaşlar ufak olabilir ama içinden çıkamadığım bir problemim var.uzak masaüstünden bağlanıp bir programla işlem yapıyoruz.bu programdan otomatik olarak çıktı alabiliyoruz.çıktı alınırken bağlı bulunan yazıcıları seçebiliyoruz.fakat yerelde kullandığımız bir printer uzak masa üstünde görünmüyor.

yani server ankara da olsun.biz istanbulda çalışıyor olalım.ofisimizde kullandığımız bir printer olsun.ankara ya bağlanıp işlem yapıp,normalde kullandığımız printer dan çıktı almak istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar :(

thetech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Başlat=>Çalıştır=>mstsc=>Uzak Masaüstü => Seçenekler => Yerel Kaynaklar;

Yazıcı seçili ise gözükmesi lazım diye biliyorum. (Muhtemelen bu seçeneği kontrol ettiniz zaten)

yer6

Müdavim
Reaksiyon puanı
54
Başlat=>Çalıştır=>mstsc=>Uzak Masaüstü => Seçenekler => Yerel Kaynaklar;

Yazıcı seçili ise gözükmesi lazım diye biliyorum. (Muhtemelen bu seçeneği kontrol ettiniz zaten)
İlgilendiğiniz için teşekkürler.Fakat sorunum daha çözülmedi. [MENTION=136676]IThelp[/MENTION] arkadaşımız vardı diye hatırlıyorum.onunda fikrini almak isterim.yardımcı olabilen çıkacakmı bakalım.

thetech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İlgilendiğiniz için teşekkürler.Fakat sorunum daha çözülmedi. @IThelp arkadaşımız vardı diye hatırlıyorum.onunda fikrini almak isterim.yardımcı olabilen çıkacakmı bakalım.

Aşağıdakini deneyebilirsin. Ayrıca kullanmak istediğin yazıcının driverinin server üzerinde kurulu olması gerektiği hakkında da yazılar mevcut.

Alıntıdır...
Varsayılan olarak, COM, LPT veya USB ile başlamayan yazıcı bağlantı noktası adları yalnızca Windows Server 2003′te yeniden yönlendirilir. Varsayılan olarak, yerel bilgisayarınızda Windows Server 2003 çalıştırmıyorsanız, çok işlevli yazdırma aygıtları DOT4 bağlantı noktalarını kullandıkları için yeniden yönlendirilmeyebilir.

Clinet üzerinde aşağıdaki adımları izleyin ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nden çıkın:
1.Başlat‘ı ve sonra da Çalıştır‘ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam‘ı tıklatın.
2.Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Terminal Server Client\Default\AddIns\RDPDR
3.Düzen menüsünde Yeni‘nin üzerine gelin ve DWORD Değeri‘ni tıklatın.
4.FilterQueueType yazın ve ENTER tuşuna basın.
5.Düzen menüsünde, Değiştir‘i tıklatın.
6.FFFFFFFF yazın ve Tamam‘ı tıklatın.
Bu, istemcideki tüm bağlantı noktalarının yeniden yönlendirilmesini etkinleştirir. Düzenlemeden sonra Restart yapmayı unutmayın.
Alıntıdır...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam
ben uzak masa üstüden yazıya cıktı gönderince ilk önce hızlı gönderiyor ama ardına bir tane daha gönderince 1 dk bekliyor bunu nasıl cözebilirim?

cirsassian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konu eski ama yine de size en sağlıklı çözümü yazayım ben bu şekilde 12 ayrı şubeyi Uzak Masa Üstü olarak çalıştıyorum ve hepsi çıktıları kendi şubelerinden alıyor.
1.Öncelikle Yazıcının Bulundu Bilgisayarın ip adresini sabitleyip Modemden 137,138,139 portlarını bu ip adresine yönlendirin.
2.Yazıcınızı paylaşıma açın
3.Servere bağlanıp yazıcı ekle deyip ip adresi üzerinden yazıcı ekleye tıklayın ve daha sonra şubenin ip adresini girin(Burada Önemli Olan Şubenin internet ip Adresinin Static Olmasıdır.)
4.Yazıcıyı Yükledikten Sonra bir text dosyası açın ve şu komutu yazıp uzak masa üstünde başlangıç içerisine koyun
net use lpt3: /delete
net use lpt3: \\subeipadresi\paylasimliyaziciadi /PERSISTENT:YES
pause

lpt seçimi size kalmış artık

5.ardından uzak masa üstünde yazıcının ayarlarına girip yazıcı bağlantı noktasını seçtiğiniz lpt portu yapın

ve işlem tamamdır.

Burada karşınıza çıkacak sorunlar

Kullanıcı adı ve şifre olabilir onu da ağ ve paylaşım ayalarından parola korumalı paylaşımı kaldırıp o şekilde yapınız
Diğer sorun Modem Firewall olabilir orada gerekli ayarları yapın ya da kapatın
3.ise güvenlik duvarı güvenlik duvarından gelen ayarlarından dosya ve yazıcı paylaşımda serverin merkez ip adresine izin verin ya da lazım değilse güvenlik duvarını kapatın.

Kesinlikle çalışıyor emin olabilirisiniz.

Umarım yararlı olur bundan sonra bu tarz sorun yaşayanlar için.