Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma ( Rootsuz )

Bu konuyu okuyanlar

WaL'Kng

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şimdi yapamadım (galaxy ace kullanıyorum) sdk yok dedi tiny ile çalıştır dedim konumu hafıza kartı seçtim çkardım usb yi bir şey değişmemiş :'(

ruzeyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Böyle uygulamalara güvenmiyorum bakalım işe yarıyacak mı :D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu sürümde işiniz daha kolay :) SD kartı direkt bu iş için kullanabiliyorsunuz.
SD kart ayarlarından (veya çıkartıp tekrar takın) "Dahili depolama olarak kullanın" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.
Tabi bu işlemi yaparsanız sd kartınızdaki bütün veriler silinir ve sd kartı başka cihazda biçimlendirmeden kullanamazsınız.
Android 6.0'da da bu mesajınızda söylediğiniz geçerli mi?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ayarlar -> Depolama yolundan telefondaki hafıza kartını çıkarıp taktım. "Dahili depolama olarak kullanın" seçeneğini seçtim. Bu işlemden sonra hafıza kartı biçimlendirildi. Yani sizin dediklerinizi yaptım. Ama Play Store'dan uygulama yüklemeye çalıştığımda "yeterli hafıza yok" diyerek telefon hafızasında kurulu olan uygulamalardan silmem isteniyor. Sizce ne yapabilirim?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Ayarlar -> Depolama yolundan telefondaki hafıza kartını çıkarıp taktım. "Dahili depolama olarak kullanın" seçeneğini seçtim. Bu işlemden sonra hafıza kartı biçimlendirildi. Yani sizin dediklerinizi yaptım. Ama Play Store'dan uygulama yüklemeye çalıştığımda "yeterli hafıza yok" diyerek telefon hafızasında kurulu olan uygulamalardan silmem isteniyor. Sizce ne yapabilirim?
Google, geliştiricilere bu konuda seçim hakkı sunuyor. Geliştirici uygulamanın hafıza kartına taşınmasını engelleyebiliyor.
Başka bir uygulama ile deneyebilirsin.
Birde şöyle bir ayrıntı var: Bu yöntem android 6 ile gelen bir özellik ama bütün android 6 kullanan cihazlarda çalışmayabiliyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
uygulamanın hafıza kartına kurulması ve orda çalışmasını engelleyen geliştiricilerin parmakları kırıla da yazamasınlar...

Djone54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bu yöntem p9 lite 2017 16gb hafıza var yetersiz geliyor bana.Sanirim uygulamaları sdcarda tasiyamiyormusuz bu yöntemle taşınabilir mi ?

Her yeni uygulama yükledigimde bu işlemi yapmam mi gerekiyor yoksa ayarlar uygulama girip taşıyabilir miyim ?

Telefona herhangi bir zararı veya garanti dışı bırakıyor mu?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bu yöntem p9 lite 2017 16gb hafıza var yetersiz geliyor bana.Sanirim uygulamaları sdcarda tasiyamiyormusuz bu yöntemle taşınabilir mi ?

Her yeni uygulama yükledigimde bu işlemi yapmam mi gerekiyor yoksa ayarlar uygulama girip taşıyabilir miyim ?

Telefona herhangi bir zararı veya garanti dışı bırakıyor mu?
Ayarlara girip taşıman gerekiyor ama hala çalışır mı emin değilim.

UzayZaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
2013 te yazilmis bir program sanirim. Guncellemesi yapildi m acaba? Yani yil olmus 2018 hala sorunsuz mudur?

UzayZaman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bunun 2018 model alternatifi varsa paylaşırsanız sevinirim. Ben de Samsung j5 serisi var gayet Dandik bir telefon. Kendi hafızası 8 GB. 2 uygulama yüklüyorsun sürekli Hafıza sorunu yaşatıyor. SD kart alıp taktık ama nafile bir halta yaramıyor. o yüzden böyle bir programın güncel hali olsa ne guzel olurdu.