Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma ( Rootsuz )

Bu konuyu okuyanlar

C

cerit76

SDN Okuru
harika teşekkür ederim kardeş .çocuğun dilinden kurtuldum..babaaaaaaaaa hafıza yetersiz yazıyoooooo:(...

K

kiymet

SDN Okuru
Merhaba benim samsung galaxy
ace gts5830i var hiçbirşey yükleyemiyorum tlfn hafızası dolu diyor sd kart boş uygulamaları sd karta yüklenmiyor lütfen yardım edin

S

SDN Okuru76

SDN Okuru
Kardeşler benim tlfn s3 mini ama uygulama yöneticisinde sd karta taşı diye bişe yok lütfen yardım edin 16 gb hafıza kartı aldım kullanamıyorum çözümü varmı!!

T

TEŞEKKÜRLER

SDN Okuru
Samsung ACE 5830 (2.7 GINGER..) Sorunsuz çalışıyor. Ellerinize sağlık...

S

Seyf.

SDN Okuru
arkadaşlar yeni m4aqua aldım ve biliyorsunuz ki hafıza sorunu var, ben de android m gelene kadar bu yolla hafızayı rahatlatayım dedim kpss uygulamaları dahi taşınmıyor hafıza kartında ve ben de bu yolu denemek istiyorum fakat acaba garantisi bozulur mu?
root gerektirmediği için bozulmaması lazım aslında ama.
acil yardımcı olursanız çok sevinirim.

çağrı ertaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefondaki uygulamaları Hafıza kartına taşımak Rootla çok kolay. ama telefonunu root yapmak istemeyen kullanıcılar içinde bir çözüm var elbette :)

öncelikle uygulamamızı indirelim.
Alternatif link (dropbox)
yapacağımız işlem uygulamaların kurulum yerini değiştirmek. yani telefon değilde Hafıza kartını kurulum yeri yapacağız :)

1. İndirdiğimiz OneClick dosyasını arşivden çıkartın.
2. Telefonunuzu ayarlar / uygulamalar / bilinmeyen kaynaklar seçin ve yine aynı menüde ki geliştirmeye basıp / usb hata ayıklama modunu etkinleştirin.
3. Telefonu bilgisayara bağlayın.
4. OneClick klasörü içerisindeki OneClick.exe yi çalıştırın. çıkan uyarılara Tamam diyin ve karşımıza böyle bir pencere gelecek.

jrr85.jpg

5. Bu pencerede yukarıdaki ( ? ) işaretine tıklayın. bilgisayarda Android SDK kurulu değilse böyle bir uyarı verecek.

jrr8p.jpg

6. Android SDK yoksa eğer TinnyClick ile halledeceğiz.
7. Tamam diyin.

jrrku.jpg

8. Varsayılan kurulum yeri seç kısmından Hafıza Kartını seçin.

jrr91.jpg

9. TinnyClick ile Değiştir e tıklayın. İşlem tamam. hayırlı olsun :)
samsung grand prime plus ve lg 3 de denedim tinnyclick ile değiştir çıkmıyor nerede hata yapıyorum yardım edebilirmisiniz

çağrı ertaş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
malesef yok veya ben beceremiyor anlamadım samsung grand prime plus yeni alındı 8 gb hafıza var 16 gb sd kart var birtürlü çözemedim aldığımada pişman oldum işletim sistemi çok yer kaplıyor

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Merhabalar
Htc Desire 310 Androdid 4.2.2 üzerinde işe yararmı sizce ?
Ek olarak linkler gitmiş yenileye bilirmisiniz.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Link mevcutmu siz de hocam ? varsa paylaşa bilirmisiniz.
Arşive baktım ama bulamadım hocam. İnternette biraz araştırdım ama bütün forumlar benim konunun linkini paylaşmış :D Haliyle uygulama yok kimsede :)
Android sürümünüz nedir? Bu yöntem android 4 ve alt sürümlerinde geçerliydi.
--- Gönderi Güncellendi ---
Link mevcutmu siz de hocam ? varsa paylaşa bilirmisiniz.
Uygulamayı buldum hocam. Tekrar upload ettim.
Oneclick.zip

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Arşive baktım ama bulamadım hocam. İnternette biraz araştırdım ama bütün forumlar benim konunun linkini paylaşmış :D Haliyle uygulama yok kimsede :)
Android sürümünüz nedir? Bu yöntem android 4 ve alt sürümlerinde geçerliydi.
--- Gönderi Güncellendi ---

Uygulamayı buldum hocam. Tekrar upload ettim.
Oneclick.zip
Aynen hocam herkes sizin konunuzu paylaşmıştı çoğu konuda :) Anroid sürümü 4.2.2. Desteğiniz için çok teşekkür ederim. iyi forumlar dilerim.

Snickers

Müdavim
Reaksiyon puanı
272
Eyvallah belki Sd carda ihitaç duyarsam bu metodu kullanırım.Daha bir çok yöntem var ama bu iyi gibi geldi.

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Telefondaki uygulamaları Hafıza kartına taşımak Rootla çok kolay. ama telefonunu root yapmak istemeyen kullanıcılar içinde bir çözüm var elbette :)

yapacağımız işlem uygulamaların kurulum yerini değiştirmek. yani telefon değilde Hafıza kartını kurulum yeri yapacağız :)

2. Telefonunuzu ayarlar / uygulamalar / bilinmeyen kaynaklar seçin ve yine aynı menüde ki geliştirmeye basıp / usb hata ayıklama modunu etkinleştirin.
4. OneClick klasörü içerisindeki OneClick.exe yi çalıştırın. çıkan uyarılara Tamam diyin ve karşımıza böyle bir pencere gelecek.

jrr85.jpg

5. Bu pencerede yukarıdaki ( ? ) işaretine tıklayın. bilgisayarda Android SDK kurulu değilse böyle bir uyarı verecek.

jrr8p.jpg

7. Tamam diyin.

jrrku.jpg

jrr91.jpg

Bu İşlemi Telefondan Nasıl Yapacagım

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37

jrr85.jpg

jrr8p.jpg

7. Tamam diyin.

jrrku.jpg

jrr91.jpg

Bu İşlem Yanlış Yapılırsa Telefona Ciddi Şekilde Hasar Verir Bence KingRoot Daha İyi

@byefsane Dogrumudur :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bu sürümde işiniz daha kolay :) SD kartı direkt bu iş için kullanabiliyorsunuz.
SD kart ayarlarından (veya çıkartıp tekrar takın) "Dahili depolama olarak kullanın" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.
Tabi bu işlemi yaparsanız sd kartınızdaki bütün veriler silinir ve sd kartı başka cihazda biçimlendirmeden kullanamazsınız.

nader11neu

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bu sürümde işiniz daha kolay :) SD kartı direkt bu iş için kullanabiliyorsunuz.
SD kart ayarlarından (veya çıkartıp tekrar takın) "Dahili depolama olarak kullanın" seçeneğini işaretlemeniz yeterli.
Tabi bu işlemi yaparsanız sd kartınızdaki bütün veriler silinir ve sd kartı başka cihazda biçimlendirmeden kullanamazsınız.

Sil Gitsin :)

Fotorafların Varsa Hayla Yaşıyorsun Cekersin Gine