Uygulama mağazası bakımından en geniş yelpazeye sahip dağıtım hangisi?

Bu konuyu okuyanlar

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Selam arkadaşlar Windows ve android Apple hariç software centre si en geniş olan dağıtım hangisi linux Unix bsd fark etmez ne ararsan bulabileceğiniz bir dağıtım ismi tavsiye edersiniz ben şu an Ubuntu kullaniyorum Ubuntu harici uygulama deposu geniş olan bir dağıtım varm

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
İyi akşamlar, istediğiniz özellikler bakımından Ubuntu'da oldukça fazla alternatifleri olan bir dağıtım. Bunun dışında Gnu/Linux'ta free ve non-free repolar ile ihtiyaç alanımızı geliştirmek mümkün. Yani bilinen birçok Linux dağıtımı şu an ki halleri ile zaten oldukça fazla alternatife sahipler.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Bu artık çok eskide kalan bir soru. Artık openSUSE'ye güle oynaya Spotify kurabildiğimiz şu günde artık sorulması gereken bir şey değil, işinize yarayacağını düşündüğünüz bir dağıtımı kurun ve gerisine bakmayın.

Not: Biz mağaza yerine depo deriz, ağız alışkanlığı.

1- Zaten popüler dağıtımların neredeyse hepsi, çok geniş depolara sahip.
2- Popüler dağıtımların çoğu aynı depoyu paylaşıyor. (Ubuntu, Linux Mint, Deepin, Debian... Birine kurulan diğerine de kolayca kuruluyor.)
3- Flatpak, OpenSUSE OBS gibi çalışmalar sağ olsun; artık bir dağıtım için çıkan uygulama diğer dağıtımlara da kolaylıkla kurulabilir hale geldi. Hatta, Silverblue projesinde tamamen Flatpak yoluyla Ubuntu uygulamalarını kullanan bir Fedora spini tasarlanıyor. (Link: Team Silverblue)

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Birçok dağıtım denedim. ubuntu. fedora .opensuse. centos. trueos.ghost bsd.mandriva. Pardus. Ama senin bahsetigin deepin 15.9 sürümüne resmen hayranı oldum ben boyle bir uygulama paket deposu görmedim depoda ne ararsan var daha önce ubuntunun eski sürümlerinde olan FPS oyunları dahi vardı adamlar canavar gibi bir işletim sistem yapmış tamam debian tabanlı ama muhteşem bir emek var dönemeyen var ise mutlaka deneyin derim gerçi en güzeli işin uzmanlar deneyip yorum yapmasi stabilite bakımında olsun kararlılık olsun vs.vs. bu arada çok sağol bende bir adres ekleyeyim deepin deposunu görmeniz acisindan DeepinAppstoreWeb

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Birçok dağıtım denedim. ubuntu. fedora .opensuse. centos. trueos.ghost bsd.mandriva. Pardus. Ama senin bahsetigin deepin 15.9 sürümüne resmen hayranı oldum ben boyle bir uygulama paket deposu görmedim depoda ne ararsan var daha önce ubuntunun eski sürümlerinde olan FPS oyunları dahi vardı adamlar canavar gibi bir işletim sistem yapmış tamam debian tabanlı ama muhteşem bir emek var dönemeyen var ise mutlaka deneyin derim gerçi en güzeli işin uzmanlar deneyip yorum yapmasi stabilite bakımında olsun kararlılık olsun vs.vs. bu arada çok sağol bende bir adres ekleyeyim deepin deposunu görmeniz acisindan DeepinAppstoreWeb
Deepin son kullanıcı deneyimi bakımından diğer dağıtımlara göre başka bir seviyededir hocam, bizim ülkede pek kullanılmıyor olması şaşırtıyor beni.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Bizim milletimiz de çin malı takıntısı mi desem doğru kelime tam aklıma gelmiyor. telefon alırsın sorarlar orjinalmi diye hiç erinmezler bataryasını çıkarırlar bakarlar maden ın p.r.c yı görürler bu çin malı dandik derler ama bilmezler ki dünyanın en büyük markaları ürünleri Çin'den çıkıyor HP bilgisayar telefonlar bir çok ürün yeterki sen paradan haber ver adamlar dünyanın en kaliteli ürününü yapsınlar sana versinler az para versen dünyanın en dandik ürününü sana verir adamlardan işçilik ucuz bizdeki 500 adamın maaşına 1000 ve 1500 adam çalışıyordur tahminen hepside okumuş işinin ehli adamlardan disiplin var

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Aslında dağıtım değilde taban demek lazım. Mağaza yerine de depo diyelim :) Bu şekilde bakıldığında şu anda en çok paketli depoya sahip taban Debian. Diğerlerinin de (Arch, Fedora vb.) çok aşağı kalır yanı olduğu söylenemez fakat bir yazılımcı Linux'a uygulamasını entegre etmek istediğinde ilk olarak Debian için geliştirmekle başlıyor.

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Valla su Altan koyduğum resimde 1den 31 e kadar birçok dağıtımı denedim Ubuntu hariç geri kalanında bir şekilde problem yasadim en basit örneği 1. Sıradaki manjaro tamam adamlar güzel bir işletim sistemi yapmışlar ama ekran kartım benim çift paylaşımlı paylaşınız kurulum esnasında sadece Intel ekran kartı driverlerini görüyor ve kuruyor Nvidia'nın driverlerini kuruyor ama deepin işi bir adam öne götürmüş ben bu kadar ekran kartı kurulumu gormedim gpu uygulamasına tıklıyorsunuz yüklenen gereken driverlerini önüne seriyor ?süper bir dağıtım olmuş şiddetle tavsiye ederim

sireno52

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Valla su Altan koyduğum resimde 1den 31 e kadar birçok dağıtımı denedim Ubuntu hariç geri kalanında bir şekilde problem yasadim en basit örneği 1. Sıradaki manjaro tamam adamlar güzel bir işletim sistemi yapmışlar ama ekran kartım benim çift paylaşımlı paylaşimsiz kurulum esnasında sadece Intel ekran kartı driverlerini görüyor ve kuruyor Nvidia'nın driverlerini kurmuyor ama deepin işi bir adam öne götürmüş ben bu kadar basit ekran kartı kurulumu gormedim gpu uygulamasına tıklıyorsunuz yüklenmesi gereken driverlerini önüne seriyor ?süper bir dağıtım olmuş şiddetle tavsiye ederim