Uydunet

Bu konuyu okuyanlar

-MuzaffeR-

Adult games: dating for spicy meetups
Reaksiyon puanı
4
Ya arkadaşlar uydunet kullanan var mı aranızda? Kullanan ya da bilgisi olan varsa hizmet kalitesi, altyapı, ve akk hakkında bilgi verebilir mi?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
3 yıldır kullanıyorum. hız konusunda problem yok. 1 mb/s hız da 120 kb/s download yapıyor. Bir ara kesilmeler oluyordu ancak son 1 yıldır özellikle çok iyi. Gayet hızlı ve stabil. Tavsiye ederim. 1 mb/s sınırsız paket 29 tl ayrıca

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Altyapı olarak nasıl oluyor? Ttnetin yapıyı mı kullanıyor?

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Kendi alt yapısı var. O yüzden bulunduğun bölgeye gelmiş olması lazım. 444 0 126 arayarak öğrenebilirsin.

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Aradım. Altyapı yok ama yanlış anlamıysam uydu üzerinden interneti verebileceklerini söylediler. Bunun kalitesi nasıl?

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
o sistem çok pahalı sanırım

yine eğer yanlış anlamadıysam 55 tlye d smart+ sınırsız netten yararlanabileceğimi söyledi. bu şartlar altında gayet iyi bir fiyat ama bağlantı kalitesi hakkında büyük kararsızlıklarım var.

|BeyabaN|

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
yine eğer yanlış anlamadıysam 55 tlye d smart+ sınırsız netten yararlanabileceğimi söyledi. bu şartlar altında gayet iyi bir fiyat ama bağlantı kalitesi hakkında büyük kararsızlıklarım var.
55 tl ise çok iyi sayılır ama o kadar ucuz olacağını sanmam, farklı bir firma vardı 2 mbit yanılmıyorsam 1000 tl civarındaydı. Uydunet de çanak kurup direk uydudan internet sağlanması olayını hiç duymadım.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Uydunet eskiden bildiğimiz Kablonet aslında. İnsanlar Kablonet ile isminden dolayı sadece kablolu bağlanacaklarını zannetmelerinden dolayı isim değişikliğine gittiği söyleniyor. :)

Yen adı Uydunet oldu. Bu seferde insanlar tıpkı televizyonlar için kullandığımız, uydu alıcısı + çanak anten şeklinde bir altyapı sistemi olacağını zannediyor.

Bu bildiğimiz Kablotv altyapısı üzerinden ulaştrılan internet. Sadece kablotv şebekesi olan bölgelerde mevcut doğal olarak. Uydunet'in Türksat kuruluşu olduğunu düşünürsek, tamamen kendi altyapısını kullanıyor diyebiliriz.

Sadece yurt dışı giriş - çıkışlarını, Cem Yılmaz'ın döşediği kablolar ile değil de, çok büyük antenler ile sağlıyor. Daha sonra Kablotv şebekesi üzerinden ''Kablolar vasıtası ile'' dağıtıyor.Bu nedenle de adı uydunet. Müşteri hizmetleri de bu anlamda uydu üzerinden veriyoruz demiş :)

Kullanan kişilerin genel kanısı, taahhüt ettiği hızı verebiliyor. Çok fazla kesinti yaşanmıyor, fiyat olarak da bazı tarifelerin hesaplı olduğu yönünde. Kullananlar memnun yani.

Çanak anten+ Uydu modem ile internet servisi sağlayan şirketler var ülkemizde. Ancak hızlar çok düşük ve fiyatlar çok pahalıydı bildiğim kadarıyla... Genelde bireysel kullanıcılardan ziyade şirketler ile çalışıyorlar.

comrade_tefo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben hem istanbul da hem izmirde evimde iş yerinde kullanıyorum, gayet memnunum sizin bölge neresin

entalpi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben de kullanıyorum uydunet ve gayet memnunum, 1mbda 125'i görüyorum zaman zaman. Sonuçta ülkede çok büyük bir alanı birbirine bağlı kablolarla çevrelediyseniz (telefon hattı, kablotv gibi...), bu kablolar üzerinden internet hizmeti de verebilirsiniz, yeni altyapı kurmanıza gerek kalmaz. Yakında elektrik kabloları üzerinden internet de yaygınlaşacak, ve daha çok yere ulaşacak. Ama yine tekel olacak gibi :)

ReaL KinQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 1,5 yıldır uydunet kullanıyorum. Çok memnunum. TTNET ten iyidir. 3 mbit sınırsız kullanıyorum aylık 49 tl + 9 tl kablotv parası toplam aylık 58 tl çok aşırı bir miktar değil. Yazın 10 mbite geçmeyi düşünüyorum

Buda hız testi sonucu
1837946070.png

--- Mesaj Güncellendi ---

ben de kullanıyorum uydunet ve gayet memnunum, 1mbda 125'i görüyorum zaman zaman. Sonuçta ülkede çok büyük bir alanı birbirine bağlı kablolarla çevrelediyseniz (telefon hattı, kablotv gibi...), bu kablolar üzerinden internet hizmeti de verebilirsiniz, yeni altyapı kurmanıza gerek kalmaz. Yakında elektrik kabloları üzerinden internet de yaygınlaşacak, ve daha çok yere ulaşacak. Ama yine tekel olacak gibi :)

Şu an elektrik kabloları üzerinden internet hizmetini metronet vermektedir.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Uydunet'i nasıl bilirdiniz?

burns206

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
elektrik sebekesi iki veya en fazla alti kablol alt veya ara frekanstan yapilan cok sorunlu bi yontem ki teknoloj nekadar gelisse bile bi elektrik kablosunun filtrelenerek anca yuzde 50si fuilan kullanilabilen 4 kablosuyla pek mumkun gorunmuyo teorik duzeyde :D

Korpe

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
Ben pek kullanamadiğim icin evdekı neti uydunet 1mbit kullandiğin kadar odeye gectim bu tarife hakkında bılgısı olan varmı memnun kalmazsam 1mbit sınırsıza gecicem (bide böle süreklı tarife değiştirmek icin farklı bir seyleri yoktur umarım ttnet herseyde geciriyordu da)

35alper88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben pek kullanamadiğim icin evdekı neti uydunet 1mbit kullandiğin kadar odeye gectim bu tarife hakkında bılgısı olan varmı memnun kalmazsam 1mbit sınırsıza gecicem (bide böle süreklı tarife değiştirmek icin farklı bir seyleri yoktur umarım ttnet herseyde geciriyordu da)

Ben yaklaşık 1,5 yıl uydunet kullandım şu an en sıkıntısız ve esnek intenet servis sağlayıcı diyebiliriz.(NOT)
Ben internetim 1mbit kullandiğin kadar odeydi fakat bu bana yetmediği için 1 mb sınırsız internet bağlattım 30 lira mı ödüyordum.
Her ay alt yada üst tarifeye geçebiliyorsun hiç bir problem yok bedel falan da ödemiyorsun.Senin seçimin (Dene yani ne işine gelirse onda sabitle.)

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
bende yaklaşık 15 aydır kulanıyorum uydunet hiç bir problem yaşamıyorum kesinti olmuyor kolay kolay sadece onarmalar oldumu kesiyorlar hız da gayet iyi ama teledünya kanaları icin birşey diyemem interneti sadece sorunsuz