Uydunet-Gülermisin-Ağlarmısın.. :)

Bu konuyu okuyanlar

kwonmusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Zamanımın büyük kısmını hem işlerim hemde emekli oluşumdan dolayı b.sayar başında geçiren biri olarak yaşadığım sorunlarıda fazla dert etmeden kendim çözmeye çalışırım.:)

Uydunet müşterisiyim bu firmaya nazarmı değdi yoksa uygulamalarında bu yıl bir gariplikmi var anlayamadım. Bu yıl bana sorun üzerine sorun yaşatıyorlar ve ne yazıkki bu sorunlarıda kendi başıma çözemiyorum. Sebebi? Tabiiki uydunet ve sorunların çözümüde sadece onların ellerinde olduğu içinde çaresiz kalıyorum..

Gelelim sorunlarıma, Önceki yaşadığım sorunlara değinmeyeceğim çünkü bu yıl yaşadığım sorunları buraya yazmaya kalksam sayfalar dolar herhalde en azından şuna değineyim "bir müşterinin kara listeye alınması uygulamasını daha önce duydunuzmu? Yaşadığım sorunlardan dolayı operatörler ile tartıştım ve iş güzar bir kaç operatörün hışmına uğradım. 444 0 126 çağrı servisini aradığımda Önceki aramalarınızda davranışlarınız şirket kurallarımıza uygun olmadığı için size hizmet veremiyoruz.Böyle bir sesli mesajla karşılaşmıştım durumu istanbul bölge müdürlüğüne bldirdiğimde bir yanlışlık olmuş kusura bakmayın dediler bir nevi kıvırdılar keza istanbul bölge müdürlüğündeki yetkili böyle bir uygulamayı ilk kez duyduk haberimiz yok dediler. Bu cevabın aynısını ankara genel müdürlüktende aldım. Yahu forumlardan veya irc'den banlanma duydumda müşteri banlanması ilk kez duymuştum.. Gülermisin? Ağlarmısın.. :)))

Gelelim bugün yaşadığım soruna, bir filmin trailerine bakmak için youtube girmek istedim bir türlü giremiyorum. :) Bendemi bir hata var acaba diye düşünerek dns, host dosyası, çerez temizliği, modem yeniden başlatma, gibi çözümleri uyguladım. Girebildimmi? Kocaman bir hayır!!
Tekrar girmeye çalıştığımda aşağıdaki resimde olan rezalet karşıma çıktı. Güvenli internet vs gibi filtreler kullanmıyorum ayrıca internette kısıtlamalara karşı olan ben denizin karşısında bu resim adeta ben bir rezaletim diye bas bas bağırıyordu. Gülermisin ağlarmısın.:)))

t678e.png

Şimdi! Benim uydunet yetkililerine veya beni uygulamaya mahkum eden işgüzar her kimse 1-2 sorum olacak..

1: Bir müşteri olarak güvenli veya temiz internet konusunda bir talebim olmadı beni bu rezalet uygulamaya kim dahil etti?

2: Güvenli ve temiz internet adına youtube gibi bir siteyi hangi aklı kıt, mantığı işlemeyen, kişi bu filtreye dahil etmiştir?

3: Bu amaçsız gayesiz ve fütursuzca uygulamalar , çağrı merkezinin ezber davranışları ve bu ezber dışına çıkılınca tüm hatanın müşteriye yüklenmesi sorunu ne zaman giderilecek? Yukarıda belirttiğim kara liste rezaletini yazmıyorum..

4: Bu yıla kadar düzgün ve sorunsuz çalıştığım uydunet firmasına ne oldu? Bu ciddiyetsizlik vurdum duymazlık hatta amiyane tabir ile lakayıt davranışlara ne zaman bir son vereceksiniz?

5: Arıza kayıdımı 444 0 126 çağrı merkezinize bıraktım bu sorunum ne zaman giderilecek? İnternetimi ne zaman adam gibi kullanacağım?

Uydunet yetkililerini daha duyarlı ve ciddi çalışmaya davet ederek yazıma son veriyorum..

saygılarımla.. :)

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
duymaz abi onlar basacan küfürü :) için ferahlıyor biraz hepsi aynı üç harfliden :) Al birini vur ötekine.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Aynen sizi dedikleri gibi kara listeye almışlar.
İstedikleri gibi sizinle oynuyorlar. Ben sizin yerinizde olsam, hattaımı kapatır. eşim dostum üzerine tekrar açtırırdım yada farklı bir kaynaktan hizmet alırdım.

Çünkü adım gibi eminim size artık ite kaka hizmet verecekler.

emekçi

Asistan
Reaksiyon puanı
4
vay annesini olaya bak konu açamıyorum gündeme :) yeniyiz diye vurdular tokadı.gülermisin ağlarmısın.100 filan diye bir ingilizce yazı var.anladımki 100 mesaj atmam lazım galiba :)
[video=youtube;VCpkQrIuYDg]http://www.youtube.com/watch?v=VCpkQrIuYDg[/video]

brskyk

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bu ana servis sağlayıcılar (ttnet uydunet) al birini vur oburune sorun olduğunda açıp aramaya korkar olduk, hep aynı muhabbet mesela bizi bina 18 daire 14 ünde net var ben netlimitsiz 8mb kullanıyorum,bazen giriyorum komşuların evine bir bakıyorum genelde 8 mb cıkıyor ben 3 senem oldu sadece bir kere 5 gördüm arıyorum böyle böyle diyorum bana hep aynı terane neymiş santral uzak santral uzak ulan şefersiz bizim bina aynı santrala bağlı diyorum gene aynı santral santral,bunların hepsininnnnn neyse.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
26 yaşındayım ve 18 senedir internetlerle haşır neşirim böyle bir kara liste uygulaması görmedim.
Aslında mantıklı çünkü bende bir operatörüm isim vermiyim firma reklama girmesin nelerle karşılaşıyor yazsam roman olur :)
neyse Uyduneti çok aradınmı dicem TTNET i dene bence , bazıları çok memnun bazıları hiç memnun değil.

Hatta btk ya şikayet et ya sözlü olarak yok böyle bir kural çnkü

WebNick

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Türkiye'nin ilk Internet bağlantısı tam 19 sene önce 12 Nisan 1993'te PTT'den sağlanan 64Kbps kapasiteli kiralık hat kullanılarak, ODTÜ'den ABD'de bulunan NSFNet (National Science Foundation Network)'e bağlanılarak gerçekleştirildi.
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] yaşın 26. 18 sene düşersek 6 yaşında internetle tanışmışsın ki forum bilgilerinde yaşın 25 gözüküyor. Bu bilgileri doğru kabul edersek sen 26 ya yeni girdin. haliyle 5 buçuk yaşında internetle tanışmış oluyorsun.

buradan iki sonuç çıkabilir. Ya ailen türkiyede ilk internete ulaşan ODTÜ çalışanıydı yada sen yurt dışında bir ülkede büyüdün.

Ama Türkiye'de doğdun ve büyüdüysen verdiğin 18 sene rakamı biraz abartı olmuş :)

Ayrıca o zamanın Türkiyesin'de 64 kb internet bağlantısı ile 5 buçuk yada 6 yaşında bir çocuk nasıl haşır neşir olur internetle? :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Türkiye'nin ilk Internet bağlantısı tam 19 sene önce 12 Nisan 1993'te PTT'den sağlanan 64Kbps kapasiteli kiralık hat kullanılarak, ODTÜ'den ABD'de bulunan NSFNet (National Science Foundation Network)'e bağlanılarak gerçekleştirildi.
@madmex yaşın 26. 18 sene düşersek 6 yaşında internetle tanışmışsın ki forum bilgilerinde yaşın 25 gözüküyor. Bu bilgileri doğru kabul edersek sen 26 ya yeni girdin. haliyle 5 buçuk yaşında internetle tanışmış oluyorsun.

buradan iki sonuç çıkabilir. Ya ailen türkiyede ilk internete ulaşan ODTÜ çalışanıydı yada sen yurt dışında bir ülkede büyüdün.

Ama Türkiye'de doğdun ve büyüdüysen verdiğin 18 sene rakamı biraz abartı olmuş :)

Ayrıca o zamanın Türkiyesin'de 64 kb internet bağlantısı ile 5 buçuk yada 6 yaşında bir çocuk nasıl haşır neşir olur internetle? :)

Açıkcası bende merak ettim.
18 sene uzun bir süre... İnterneti keşfeden adam 18 sene kullanmadan ölmüştür mutlaka :D

Bende 27.85 yaşındayım ama taş çatlasın 9 senelik internet mazim var. Hadi internet kafelere gidip counter oynadığımızı, IRC ye girip ecnebilerle chat yapmaya çalıştığımızı eklesem 11 olur.

12-13 sene önce Türkiye de birey olarak internet almak o kadar kolay değildi alt yapı yoktu bir kere.
Sanırım benim semtime DSL sinyali 2002 yılında geldi 2003 de de ben almıştım.
2002 de 56k kullanırken bir kere 250TL falan bir fatura gelince mecburen geçmiştim DSL e :D :D

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Açıkcası bende merak ettim.
18 sene uzun bir süre... İnterneti keşfeden adam 18 sene kullanmadan ölmüştür mutlaka :D

Bende 27.85 yaşındayım ama taş çatlasın 9 senelik internet mazim var. Hadi internet kafelere gidip counter oynadığımızı, IRC ye girip ecnebilerle chat yapmaya çalıştığımızı eklesem 11 olur.

12-13 sene önce Türkiye de birey olarak internet almak o kadar kolay değildi alt yapı yoktu bir kere.
Sanırım benim semtime DSL sinyali 2002 yılında geldi 2003 de de ben almıştım.
2002 de 56k kullanırken bir kere 250TL falan bir fatura gelince mecburen geçmiştim DSL e :D :D

Olurmu ya daha şey kadar ken boyumuz internet kafelere giderdik hatırlıyorum ilk cafe bizim evin karşına açılmıştı sevinirdik mayın tarlası oynuyoruz diye :)

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Olurmu ya daha şey kadar ken boyumuz internet kafelere giderdik hatırlıyorum ilk cafe bizim evin karşına açılmıştı sevinirdik mayın tarlası oynuyoruz diye :)

Sen karıştırıyorsun muhtemelen hocam. İlk kafeler 90 ların sonunda kurulmaya başlandı ve bildiğim kadarı ile ruhsatları bile yoktu, çünkü öyle bir meslek yada iş yeri yoktu. Sonradan oturdu bu işler.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sen karıştırıyorsun muhtemelen hocam. İlk kafeler 90 ların sonunda kurulmaya başlandı ve bildiğim kadarı ile ruhsatları bile yoktu, çünkü öyle bir meslek yada iş yeri yoktu. Sonradan oturdu bu işler.

87 liyim bende , 94-95 te internete giren yokmu yaw

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Bende 84'lüyüm ve 95 de internetin bırak ne olduğunu bilmek, internet diye bişey duymamıştım muhtemelen.
Biz TRT de Bizimkiler, Star TV de Fırat dizisi izleyerek büyüdük oralarda internet falan yoktu :D :D

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
26 yaşındayım ve 18 senedir internetlerle haşır neşirim böyle bir kara liste uygulaması görmedim.
Aslında mantıklı çünkü bende bir operatörüm isim vermiyim firma reklama girmesin nelerle karşılaşıyor yazsam roman olur :)
neyse Uyduneti çok aradınmı dicem TTNET i dene bence , bazıları çok memnun bazıları hiç memnun değil.

Hatta btk ya şikayet et ya sözlü olarak yok böyle bir kural çnkü

kardeş be 33 yaşındayım 21 yıl almanyada yaşadım uni mezunuyum donanım üzerine 21 yıl önce biz almanaya da internet sorunu yaşıyorduk ulaşamıyorduk bile bu seninki nasıl oluyor

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
İnsanların ilk olarak İnternet kafe ile tanışmaları 1994 yılında Londra’da olmuştur. Ülkemizde ise İnternet kafelerin 1995 yılında açılmaya başlamasıyla, 1996 yılında bu bir ticari sektör haline gelmiş ve Türkiye’de İnternet kafe patlaması yaşanmıştır. Türkiye’de ilk İnternet kafe 1995 yılında “Cyber Café” ismi ile kurulmuştur ve takip eden yıllarda yaklaşık 30 bin İnternet kafenin Türkiye’de açıldığı görülmüştür.

İnternet amaçlı kullanılmıyordu en azından biz bilmiyorduk oyun vs amaçlı kullanırdık.

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Türkiye Internet'inin 10. Yaşını Doğduğu Yerde,"ODTÜ'de", Kutladık…
[SIZE=-1]Bu yıl 7-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan Internet Haftası etkinlikleri Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) açısından özel bir öneme sahipti. Çünki, Türkiye'nin ilk yurtdışı bağlantısının ODTÜ üzerinden gerçekleşmesinin üzerinden 10 yıl geçmişti. Bu özel yıldönümünü, ODTÜ olarak ilk bağlantının gerçekleştirildiği yer olan ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığında kutladık.[/SIZE]
[SIZE=-1]Internet'in Türkiye'ye getirilmesi, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ve ODTÜ işbirliğinde, ilk temelleri 1991 yılında atılan bir proje çerçevesinde gerçekleştirilmiş, ilk yurtdışı bağlantısı ODTÜ üzerinden sağlanmıştır. 1996 yılında, TÜBİTAK bünyesinde kurulan ULAKBİM (Ulusal Akademik Bilgi Merkezi)'in, Ulusal Akademik Araştırma Ağı'nı (ULAKNET) tesis etmesini takiben, ODTÜ üzerinden çıkış yapan üniversite ve araştırma kurumlarının bağlantıları, bu tarihten itibaren kademeli olarak ULAKNET'e aktarılmıştır.[/SIZE]
[SIZE=-1]17 Nisan'da ODTÜ'de düzenlenen etkinliklerde, Internet'in Türkiye'ye getirilmesinde emeği geçen kişiler, ve zamanın yöneticileri (TÜBİTAK ve ODTÜ) 10 yıllık bir aradan sonra nostaljik bir ortamda biraraya getirildi ve davetli konuşmacılar o zamanki anılarını konuklarla paylaştılar. İlk Internet bağlantısında kullanılan cihazların sergilendiği “Nostalji Müzesi” ve İnternet'in gelişimine ilişkin görüntülerin yer aldığı sinevizyon gösterisi, konukları zaman tünelinde bir yolculuğa çıkardı. Hep birlikte yenen 10.Yıl pastasının ardından, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezinde, “Yurdum Internet'i 10 yaşında” konulu bir söyleşide Internet'in ilk kullanıcılarından oluşan davetli katılımcılar Internet'in gelişi ile ilgili yaşadıkları anıları aktardılar.[/SIZE]
[SIZE=-1]Her yıl Internet Haftasında ODTÜ olarak gerçekleştirilmekte olan bir başka etkinlik de, ilköğretim okulu öğrencilerinin ODTÜ'de ağırlanmasıydı. Artık gelenekselleşen bir nitelik kazanan bu etkinlik kapsamında küçük öğrencilere Internet konusunda seminerler verilerek, bu teknolojinin yaşamımızdaki önemi vurgulandı.[/SIZE]
[SIZE=-1]Dünyada Internet'in kısa tarihçesine bakacak olursak, ilk çalışmaların (paket anahtarlamalı ağ) 1969 yılında ABD Savunma Bakanlığında ARPANet'in kurulması ile başlamış olduğunu görüyoruz. Daha sonraki süreçte, aynı ağ üzerinde geliştirilen TCP/IP (transmission Control Protocol/Internet Protocol) protokolu, 1983 yılından itibaren ARPANet üzerinde kullanılmaya başlıyor. İlk Internet Omurga Ağının oluşturulması ise 1986 yılında NSFNet (National Science Foundation – Ulusal Bilim Vakfı) tarafından gerçekleştiriliyor. Bu süreci takiben, 1989 yılından itibaren artık halka açık ticari ağların kurulması ile birlikte Internet'in gelişimi, dünyada 90'lı yıllardan itibaren büyük bir ivme kazanıyor.[/SIZE]
[SIZE=-1]Aynı yıllarda Türkiye'deki duruma bakacak olursak, ilk geniş alan ağının, 1986 yılında tesis edilen EARN (European Academic and Research Network)/BITNET (Because It's Time Network) bağlantılı TÜVEKA (Türkiye Üniversiteler ve Araştırma Kurumları Ağı) olduğunu görüyoruz. İlerleyen yıllarda bu ağın hat kapasitesitelerinin yetersiz kalması ve teknolojik açıdan ihtiyaçlara cevap verememeye başlaması üzerine, 1991 yılı sonlarına doğru ODTÜ ve TÜBİTAK, Internet teknolojilerini kullanan yeni bir ağın tesis edilmesi yönünde bir proje başlatıyorlar. Bu çerçevede ilk deneysel bağlantı 1992 yılının Ekim ayında X.25 üzerinden Hollanda'ya yapılıyor. PTT'ye 1992 yılında yapılan başvurunun sonuçlanmasını takiben, 12 Nisan 1993'de PTT'den sağlanan 64Kbps kapasiteli kiralık hat ile, ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sistem salonundaki yönlendiriciler kullanılarak, ABD'de NSFNet (National Science Foundation Network)'e ilk Internet bağlantısı gerçekleştiriliyor. İşte Türkiye Internet'inin 10 yıl önce doğumu, böyle bir süreç sonucunda hayata geçiriliyor.[/SIZE]
[SIZE=-1]Internet teknolojilerinin kullanıldığı ağ yapılarının; üretilen bilginin paylaşılmasında, yaygınlaşmasında, eğitim ve araştırma faaliyetlerinde çok önemli bir olanak olduğu bilinmektedir. 1993 yılında 64Kbit kapasite ile kurulan Türkiye'nin ilk Internet çıkış noktasının bağlantı kapasitesi, günümüz ağ teknolojilerinin “gigabit” lerle ifade edilen bağlantı kapasiteleri ile karşılaştırıldığında, iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişim gözlenebilmektedir. Kablolu iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişimin yanısıra, 3.kuşak (3G) iletişim teknolojileri, mobil Internet bağlantılarını ve bu bağlantılar üzerinden ses, video ve multimedia aktarımını olanaklı hale getirmekte; halen kullanılmakta olan IPV4 (Internet Protocol Version 4) adresleme protokolunun bir alternatifini oluşturan IPV6 (Internet Protokol Version 6) ile daha fazla sayıda cihazın Internet üzerinde adreslenebilmesi mümkün olabilmektedir.[/SIZE]
[SIZE=-1]Öte yandan Avrupa ve Amerika'da çok yüksek hızlarda, gigabit omurgalar üzerinde oluşturulan araştırma ağlarında, geleceğe ışık tutan, geleceği şekillendiren çok önemli uluslararası projeler geliştirilmekte; bu paralelde “hesaplama (computing)” kavramı değişim göstermekte, bilgisayar programları, hesaplama kaynaklarının fiziksel olarak bulunduğu coğrafi konumdan bağımsız olarak ağ üzerindeki herhangi bir ülkede bulunan bir sunucu bilgisayar üzerinde çalıştırılabilmektedir (grid computing).[/SIZE]
[SIZE=-1]ODTÜ, Internet teknolojilerindeki bu hızlı gelişim paralelinde, öğrenci ve mensuplarına sunduğu bilgisayar ve iletişim altyapısı olanaklarını her zaman güncel tutmaya ve geliştirmeye özen göstermiş, bilgi teknolojileri üzerindeki pek çok uygulamayı Türkiye'de ilk kez bünyesinde hayata geçirmiştir.[/SIZE]
[SIZE=-1]1990 yılında 16Mbit kapasite ile kurulan yerleşke omurga ağı, bugün 622Mbit ATM ağı üzerinde çalışmakta; öte yandan, geçtiğimiz yıl başlatılan gigabit ağa geçiş çalışmalarının bu yıl içinde tamamlanması planlanmaktadır. 2000 yılında ilk kez üniversitemizde tesis edilen kablosuz alan ağı (Wireless Local Area Network – WLAN), geçtiğimiz yıl yapılan ilave yatırımlarla genişletilmiş, yerleşke içinde mobil Internet erişimi olanaklı hale getirilmiştir.[/SIZE]
[SIZE=-1]Üniversitemizde, dönem kayıtları, notlama gibi işlemlerin web üzerinden gerçekleştirilmesine yönelik ilk pilot uygulamalar 1995 yılında başlamış, kaydedilen gelişmeler paralelinde 1998 yılında Öğrenci İşleri Bilgi Sistemi tümüyle web üzerinden kullanılabilir duruma gelmiştir. 2001 yılından itibaren lisansüstü başvurular ilk kez web üzerinden kabul edilmeye başlanmış ve başvuru sırasında alınan bilgilerin öğrenci bilgi sistemi ile entegrasyonu sağlanmıştır. Her iki uygulama da Türkiye'de ilk kez üniversitemiz tarafından hayata geçirilmiş olan uygulamalardır.[/SIZE]
[SIZE=-1]1990 yılında 3 terminal odasından oluşan öğrenci laboratuvarlarının sayısı, bugün 19'a ulaşmıştır. Öğrencilerin kullanımına tahsis edilen bilgisayar sayısı yaklaşık 1800 civarındadır.[/SIZE]
[SIZE=-1]Üniversitemiz, Internet üzerinden verilen asenkron uzaktan eğitim konusunda uygulama geliştiren ilk üniversitedir. Bu çerçevede BADE (Bilgisayar Destekli Asenkron Eğitim), METU Online (On-line dersler için destek servisi), IDE_A (Internet'e Dayalı Eğitim-Asenkron, sertifika programı), diL, Ion (Informatics Online, Master Programı), e-Ders (e-ders tasarım ve geliştirme sertifika programı) gibi Internet üzerinde uygulanan uzaktan eğitim programlarını başlatmıştır. Halen, Internet üzerinden senkron ve asenkron eğitim olanaklarının geliştirilmesi yönünde diğer üniversitelerle işbirliği çalışmaları sürdürülmektedir.[/SIZE]
[SIZE=-1]Bilindiği üzere, Internet teknolojilerinin gün geçtikçe yaygınlaşması ile birlikte, kütüphanecilik kavramı artık, “e-kütüphane” olarak anılmaya başlamıştır. Bu çerçevede, üniversitemizde önemli atılımlar yapılmış; elektronik ortamdaki bilgi kaynaklarına erişimin daha uygun koşullarda sağlanabilmesi amacıyla ODTÜ Kütüphanesinin önderliğinde üniversiteler arasında geliştirilen bir işbirliği sonucunda, Anadolu Üniversiteleri Konsorsiyum'u (ANKOS) oluşturulmuştur.[/SIZE]
[SIZE=-1]Yukarıda da anlatıldığı gibi ODTÜ, Internet'in Türkiye'ye getirilmesinde ve yaygınlaşmasında önemli bir misyon üstlenmiştir. Bu anlayış içinde, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da bu konuda aktif çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

[/SIZE]ODTÜ Bilgi İşlem Daire Başkanı
29 Nisan 2003

kwonmusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle desteğiniz ve güzel mesajlarınız için teşekkür ederim..

Hani meşhur bir söz vardır "üzüm üzüme baka baka kararır" bu servis sağlayıcıların sonuçta hepsi bir noktada birbirine benziyor. Nedenmi? Çünkü aynı omurgayı kullanıyorlar dolayısı ile birinden ağzım yandığı için uydunet'e geçmiştim. Bu arada sorunum hala çözülmemiş! Hem call center'a hemde istanbul bölge müdürlüğüne bildirdiğim halde sorunum hala devam ediyor.. Gülermisin? Ağlarmısın? :)

AhmetYasir

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu karaliste olayı avea'dada var. Avea'dan başka bi operatöre numara taşırsan seni bidaha almıyolar numara taşıyarak yeni sim alman gerekiyor

yedionbir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kendi siteleride mi kara listede nedir ona bile giremiyorum iyi bir sayıp sövecektim (resmi dil kullanarak) ama bir türlü giemiyorum girebilen arkadaşlar lütfen msj yağmuruna tutalım...ben bilgisayar mühendisi öğrencisiyim günde 10-15 bedava tutorial izliyorum nolacak onlar arkadaş yazık ve yuh

an itibariyle proxy ve dns siz normal olarak girebiliyorum sanırım pişman oldular :D

kwonmusti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Darısı sorun yaşayanların başına sorunum tamamen çözülmüş..:)

Sorun ve sorunlar yaşadığım, sabrımın taştığı başka bir konuda tekrar görüşürüz inşaAllah..:)

Güzel mesaj ve destekleriniz için teşekkür ederim :)

samgold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım öncelikle başına gelenler için geçmiş olsun. Ama ben sana başka bir açıdan anlatayım olayı, o zaman belki tekrar düşünürsün bu konuyu.
Neredeyse bütün internet servis sağlayıcılardan hizmet aldım bu güne kadar. TTnet, superonline, vodafonenet, doping vs. Şimdi temel sıkıntı şu ki bunların hepsi özel şirket. Yani temel amaçları karlılık. Ne yazık ki türkiyede hiç bir özel şirket adam akıllı hizmet vereyim, müşterimi düşüneyim mantığında çalışmaz. Tam aksine "müşteriyi çaktırmadan nasıl düdüklerim" mantığıyla çalışır. Buna örnek olarak şunu verebilirim: adil kullanım kotasının dolmasından sonra ek ücret alamamaları devletin koyduğu yasadan kaynaklı. Yoksa hepimiz kotayı doldurup aşırı yüksek meblağlar ödemek zorunda kalabilirdik. Ne kadar beğenmesem de devletin getirdiği faydalı kurallardan biri bu.

Peki uydunetin konumu nedir burda? Bi kere türksata bağlı. Yani tam olarak özel şirket değil kısmen devlete bağlı kalan son bir kaç kamu kurumundan biri. Yani burada müşteriyi kazıklama dolandırma vs gibi durumlar olamaz çünkü yöneticileri de dahil çalışanları farklı yasalara tabii ve özel sektörde kariyer yapma gibi kaygıları yok. Eskiden olsa devlet kurumundan hizmet mi alınır kardeşim, ne varsa özel sektörde var derdim ama bi süre önce uydunetten hizmet almaya başlayınca fikirlerim tamamen değişti. İstersen memnun kaldığım bi kaç şeyi yazayım:
1. Kesinlikle internet hızı çok iyi. Özellikle upload hızlarında diğer hiç bir serviste olmayan hız seçenekleri mevcut. Ben 100 mbps / 4 mbps kullanıyorum. 4 mbps upload ile kendi web serverını bile kurup rahatlıkla çalıştırabilirsin.
2. Adil kullanım kotaları gayet yüksek ve ilave kota eklemeleri çok uygun fiyatlı.
3. Servis konusunda da şaşırdım diyebilirim. Ne zaman arasam en fazla 2-3 saat içinde kapıya teknik adam geliyo
4. Televizyon izlemem aslında ama paketi içinde diye almıştım mecburen o zaman. Yalan olmasın 19 lira ödüyorum sanırım. Kanallarda ne ararsan var ve hepsi açık, müzik, sinema, belgesel çizgi film vs. vs. Digitürk yada dsmart gibi yok sinema paketi yok müzik paketi ayırmamış hepsi bi arada ucuza alabiliyosun ve hepsinden de fazla kanal var ve hd 4k kanallar bile var. Digitürk konusuna hiç girmiyorum onlarla en son mahkemelik ayrıldık.

Şimdi tahminlerime dayanarak bu tip sorunlar yaşadığımızda genellikle müşteri hizmetleri olarak çalışan kişilerle telefonda pek hoş bi tavırla konuşmuyoruz. (ne yazık ki bunu ben de bi çok kez yaptım, sanki karşımdaki insan değil de istediğim gibi hakaret edebileceğim biriymiş gibi)
Biraz da para ödediğimiz yerde hizmet aksayınca başka şeylere olan sinirimizi bu telefondan çıkarıyoruz. Şu ana kadar tüm bu firmalarla çalışmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki insan gibi hizmet alabileceğin tek yer uydunet. Emin ol diğerleriyle çok daha kötü anılarım var mahkemeli süreçler de dahil.
Sana önerim ne yaşadın bilmiyorum ama bu kadar olayın üzerine sakince talebini ilet eminim çok geçmeden hallolacaktır. Bi ara diğerleriyle ilgili anılarımı kitap yapıp bestseller falan olmayı düşünüyorum. Belki filmini de çekerler ( :