Uydu eksik kanal sorunu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eksik kanal buluyorsanız LNB frekansını {LNB FREKANSI; 9750/10600] şeklinde ayarlayın buradaki 10600 frekansında doğru arama yapıyor 10750 vs gibi arama yaparsanız birkaç kanal buluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayar yaparken UYDU ALICI VERİCİ 11729,V,1555 yazıyor bunu 110 V 30000 yapamıyorum değişmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vestel led tv aldık, uydu alıcı dışarıdan, kanalları bulamıyorum :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG LN575S modelini aldim, solediklerinizi yaptım cogu zaman manuel frekans girmeye calisirken ekle ekranı gelmeden tv otomatik acilip kapandı. solediklerinizi yaptıgımda da malesef sinyal yok ve kanal cıkmadı. bu arada müstakil değil canak merkezi. yalnız ben buna bu parayı digiturke para vermek icin almadım yani. LG bok gibi sistem yapmış.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadslar bu LG lm620s dahılı uydu alıcısında natıonal geograpıc hd kanalları buldu ama hepsı kapalı c modulu yok falan yazıyor bu kanalları acmanın bır yolu yokmudur....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar,uydu anten yapılandırmasını özellikle diseq ayarını tam ve eksiksiz yapın,tesisatta sorun yoksa(şüpheliyorsanız başka bir cihazla test edin)tv nin çalışmaması için bir sebep olamaz

S

SDN Okuru

SDN Okuru
servisi arayıp durumu izah edersen sana seslı yanıt sıstemı ile yol gosterırler. muhtemelen senın bant aralıgın yanlıstır. bendede aynı sorun vardı musterı hızmetlerı yol gosterdı yanlıs olanı duzelttım frekansı da verıyolar gırıp tarattırıyolar sonra 400den fazla kanal buluyo. kolay gelsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de mavi tuş kanalları seçtikten sonra silinik gözüküyor taşıyamıyorum yani

DjiiN

Üyecik
rumblefish Cihazına Internet Erişimi Sağla Ardından Yazılım Güncellemesi Yap,Güncelleme'nin Ardından Sorun Giderilmiş Olacaktır...

LG LM640S Serisi Cihaz Almıştım, Servis Kurulum'a Geldiğinde Kanal USB'den Kanal Listesi Yüklerken ''Mavi Taşıma Tuşunu'' Kaybetti Ve ''DOA'' Raporu Verdi (Değişim Raporu) Oysaki Cihaz'da Sadece YAZILIMSAL Eksiklik Vardı :clap:Cihaz Değişti HATA Değişmedi,YAZILIM Güncelleyerek Sorunu Giderdim...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

CI Modülü (D-Smart) Gibi Modül Yok Ise Açmayacaktır, Sorunsuz Açılan HD Kanallar...

1. TRT-1 HD
2. TRT HD
3. ATV HD
4. NTV HD

Diğerlerinde CI Modül Isteyecektir...

akensar

Üyecik
Arkadaşlar Türksat ve Hotbird kullananlar için resimli olarak paylaşıyorum. Bu resimlerdeki gibi ayarlarsanız tüm kanalları izlersiniz, ancak Kanal D HD, FOX HD, Star HD gibi kanallar gelmiyor , HD olmayan frekansı geliyor. Sadece UYDU 1 olarak Türksat ı arattırırsanız bu HD kanallar geliyor ancak bu seferde onlarca başka kanal eksik kalıyor. Bu sanırım yazılımsal bir hata , bunu LG ye mail olarakta yolladım, cevap gelirse burada paylaşırım. Yada bu sorunu nasıl giderebileceğimizi bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
Öncelikle Ayarlardan "FABRİKA AYARLARI" na geri dönelim. Sonra resimlerdeki gibi parametreleri girip aramaya başlayalım.

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q90/909/HCiSx8.jpg

uydu 1 zaten otomatik olarak geliyor, üstteki resimde uydu 2 yi ekliyoruz, uydu olarak diğerleri ni seçip resimde görüldüğü üzere 12015/yatay/27500/DVBS yi yazıyoruz.
Sonra uydu 3 e Hotbird seçiyoruz. (eğer hotbird uydunuz yoksa uydu 3 ü ayarlamayın sadece uydu 1 ve 2 olsun.)

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q50/674/R8fWdB.jpg

sinyal gücü ve sinyal kalitesinde azda olsa renklenme olmalı eğer tamamen boşsa yaptığımız işlemlerde bir hata var demektir.
uydu 1-2-3 hepsininde sinyal gücü ve kalitesini gözden geçirip ondan sonra ki aşamaya geçelim.

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q90/661/A984IC.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q90/539/Q6lmqE.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q90/661/5bsBH5.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q50/674/z1zw32.jpg

https://imagizer.imageshack.us/v2/271x361q90/538/7TtQqG.jpg

benim yaptığım işlemler bunlar, bazı kanalların HD sini değil düzünü izliyorum ama kurcaladıkça yada LG düzelttikçe o sorunda hallolur diye umut ediyorum.

akensar

Üyecik
Ben şuanda kendi kişisel gayretimle LG TV mi sorunsuz kullanıyorum, yukarıdaki birkaç mesajımda anlattığım üzere kanal ayarlamalarımı yapabiliyorum. Ancak; Televizyonu almadan önce,

menünün bu kadar karışık olduğunu bilseydim,
Silme fonksiyonunun olmadığını bilseydim,
BISS olayının LG lerde olmadığını bilseydim,
Servis kalitesinin bu kadar rezil seviyelerde olduğunu bilseydim,
Sık sık yaşadığım Bellek Hatası nı bilseydim, (İl aldığım sıralar yaşadığım Bu sorunu güncelleme yayınlayıp çözdüler.)

KESİNLİKLE almazdım. Yukarıdakilerden sadece birini bilseydim yine KESİNLİKLE almazdım.
Aldık madem diyip sorunlarımı çözdüm, ama 200 Lira fazla ver bukadar uğraşma deselerdi balıklama atlardım. Aynı özellikteki TV ler içerisinde LG ler muadillerine nazaran ortalama 200 Lira kadar daha ucuz.

Paran az, vaktin çok ise LG diyorum.

gtos

Asistan
LG LM 640 S 3D LED HD TELEVİZYON 107 cm İÇİN;
SONUNDA BULDUM; Merkezi uydu anteni kullananlar için anten sayısı kadar uydu eklenecek. Örneğin 3 uydu tek bir hattan geliyorsa uydu 1 e TÜRKSAT, uydu 2 ye DIGITURK, uydu 3 e HOTBİRD eklenebilir. Veya HOTBIRD izlemek istemiyorsanız 2 tane uydu ayarlayabilirsiniz hatta digitürk üde ayarlamayıp tek uydu ayarlayabilirsiniz.
SETTİNGS>AYAR>UYDU AYARI>UYDU EKLE
Menüden bu sıra takip edildikten sonra

UYDU 1 'e TURKSAT 42E ayarlanacak,
LNB FREKANSI; 9750/10600
uydu alıcı verici 11012 V 30000
LNB GÜCÜ: AÇIK
DİSEqC: A

UYDU 2 ye DİĞERLERİ Ayarlanacak
DİSEqC: B

Bunları ayarladıktan sonra EXIT Yapıp tekrardan
SETTINGS>AYAR>OTO AYARLAMA>UYDU>YOK>İLERİ

Allah razi olsun kardesim sayende sadece trt kanallarini izlemekten kurtulduk

Selim 64

Üyecik
LG LM 640 S 3D LED HD TELEVİZYON 107 cm İÇİN;
SONUNDA BULDUM; Merkezi uydu anteni kullananlar için anten sayısı kadar uydu eklenecek. Örneğin 3 uydu tek bir hattan geliyorsa uydu 1 e TÜRKSAT, uydu 2 ye DIGITURK, uydu 3 e HOTBİRD eklenebilir. Veya HOTBIRD izlemek istemiyorsanız 2 tane uydu ayarlayabilirsiniz hatta digitürk üde ayarlamayıp tek uydu ayarlayabilirsiniz.
SETTİNGS>AYAR>UYDU AYARI>UYDU EKLE
Menüden bu sıra takip edildikten sonra

UYDU 1 'e TURKSAT 42E ayarlanacak,
LNB FREKANSI; 9750/10600
uydu alıcı verici 11012 V 30000
LNB GÜCÜ: AÇIK
DİSEqC: A

UYDU 2 ye DİĞERLERİ Ayarlanacak
DİSEqC: B

Bunları ayarladıktan sonra EXIT Yapıp tekrardan
SETTINGS>AYAR>OTO AYARLAMA>UYDU>YOK>İLERİ

Yapıyoruz, toplam 1 saate kadar süren aramadan sonra tüm kanallar gelmiş olacak.

Kolay gelsin..
Allah razı olsun sizden, epeydir uğraşıyordum bununla. :)

The Zoe

Asistan
Sana ne kardeşim ya, işime yaradı, faydalı oldu teşekkür yazdım. İnsani! bişey bu...
İnsani ?

Banane değil, kaç senelik konuyu hortlatıyorsun. Bu konuyu açan öldümü kaldımı belli değil. Sen hortlatmaya devam et.

Uçuşan üyelere gireceksin bu belli.

stat counter