uydu alıcısı hakkında yardımınıza ihtiyacım var

Bu konuyu okuyanlar

cybrtrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizden tavsiyeye ihtiyacım var
Öncelikle senelerdir kablo tv kullanıcısıyım fakat 2017 / 07 de kablo tv nin kesilecek olmasından dolayı uydu bağlatmaya karar verdim
Evdeki tv altyapısı ve istediklerimden bahsedeyim evde 3 tane tv bulunmakta bir tanesinde dahili uydu alıcı var diğerlerinde yok benim istediğim ise uydu yayınından bir tv kanalını izlerken ARKA PLANda başka bir tv kanalını kaydetmek istiyorum kaydettiğim program uydu alıcısının içinde bulunan hdd içerisine kaydetmek istiyorum bunları yapabileceğim bir uydu alıcısı bilen varsa yardım ederse sevinirim

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar sizden tavsiyeye ihtiyacım var
Öncelikle senelerdir kablo tv kullanıcısıyım fakat 2017 / 07 de kablo tv nin kesilecek olmasından dolayı uydu bağlatmaya karar verdim
Evdeki tv altyapısı ve istediklerimden bahsedeyim evde 3 tane tv bulunmakta bir tanesinde dahili uydu alıcı var diğerlerinde yok benim istediğim ise uydu yayınından bir tv kanalını izlerken ARKA PLANda başka bir tv kanalını kaydetmek istiyorum kaydettiğim program uydu alıcısının içinde bulunan hdd içerisine kaydetmek istiyorum bunları yapabileceğim bir uydu alıcısı bilen varsa yardım ederse sevinirim
analog yayın bitiyor Teledünya var digital yayın... bir yayını izlerken diğerini kayıt etmek için çift tunerli cihaz gerek... ve satılıyor... biraz daha pahalı tabi... doğru kurulmuş olması gerek... uydu satan tecrübeli satıcılar sorarsan gereken cevabı verebilir...

cybrtrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevabın teşekkürler uydu satan en azından bu civarda kayıt dedinmi kslıyolar ne cevap vereceklerini bilmedikleri için bu arada çift tunerli cihazların içerisinde hdd olanı varmı acaba teledünya var doğru fakat 3 tv olduğundan dolayı 3 ayrı abonelik kullanmak gerekiyo bu da aylık 50 tl yakın bir para bende bu kadar parayı teledünysya kaptıracağıms eve direkt uydu slırım daha iyi diye düşündüm ama doğru mu yaptım bilmiyorum

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
cevabın teşekkürler uydu satan en azından bu civarda kayıt dedinmi kslıyolar ne cevap vereceklerini bilmedikleri için bu arada çift tunerli cihazların içerisinde hdd olanı varmı acaba teledünya var doğru fakat 3 tv olduğundan dolayı 3 ayrı abonelik kullanmak gerekiyo bu da aylık 50 tl yakın bir para bende bu kadar parayı teledünysya kaptıracağıms eve direkt uydu slırım daha iyi diye düşündüm ama doğru mu yaptım bilmiyorum
hdd takılabiliyor ve hdd takmadan satıyorlardı... zaten 1 adet vede 1~2TB disk takılabiliyor... NTFS olarak... ip tv alternatifinide düşün...

cybrtrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkürler ilgilendiğin için cahillimi mazur gör lütfen hdd yi usb girişinden harici olarak mı takıyoruz yoksa içinden takılma yolu var mı bide ben bu linkteki cihazı almak sence isteklerimi karşılarmı galiba 2 hat çekilmesi gerekiyomuş biri islemek için biri kaydetmek için

cihaz linki
GOLDMASTER HD-1045 PVR Full HD Dijital Uydu Alıcısı, USB, HDMI- Smart TV Box

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
çok teşekkürler ilgilendiğin için cahillimi mazur gör lütfen hdd yi usb girişinden harici olarak mı takıyoruz yoksa içinden takılma yolu var mı bide ben bu linkteki cihazı almak sence isteklerimi karşılarmı galiba 2 hat çekilmesi gerekiyomuş biri islemek için biri kaydetmek için

cihaz linki
seninki USB ile harici disk takılıyor birde içinde sata bağlantı noktasından ve ayrıca usb ile harici disk takılanlar var... onlar daha pahalıydı... seninkide iş görür... çok kullanışlı markadır...

cybrtrk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
anlayışlı yaklaşımın için teşekkürler

seninki USB ile harici disk takılıyor birde içinde sata bağlantı noktasından ve ayrıca usb ile harici disk takılanlar var... onlar daha pahalıydı... seninkide iş görür... çok kullanışlı markadır...
mesela
ben bu cihazı aldım

yanında 1 tb harici harddisk de aldım taktım bir şekilde kaydettim,

GOLDMASTER HD-4600 USB PVR Uydu Alıcısı, HDMI, USB Kayıt Edebilme

bu cihaza takıp kaydettiğim videoyu izleyebilirmiyim

the grudge

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
anlayışlı yaklaşımın için teşekkürler

mesela
ben bu cihazı aldım

yanında 1 tb harici harddisk de aldım taktım bir şekilde kaydettim,

GOLDMASTER HD-4600 USB PVR Uydu Alıcısı, HDMI, USB Kayıt Edebilme

bu cihaza takıp kaydettiğim videoyu izleyebilirmiyim
kaydı yapan oynatacak şekilde şifreletiyorlar... korsana karşı önlem uzantısıda farklı oluyor ts hatta tvlerdede var bu sistem tvde parça değişince önceden yapılan kayıtları okuyamaz oluyorlardı...