Usb'yi görmüyor yada çakışıyor

Bu konuyu okuyanlar

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar
Laptopumun markası Asus K555UB usb hub kullanıyorum üzerinde usb wireless adaptör - mouse usb alıcısı - klavye usb alıcısı - usb hub takılı

Bunlardan başka gerek usb hub'a gerek laptopa direk usb bellek yada alıcısı taksam ya görmüyor yada görüp aygıt taninamadi hatasi veriyor

Sizde bu sorun neden olabilir desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Usb hub'ın güç tüketim dengesiz olabiliyor usb hub üzerinde takılı donanım çoksa bazen böyle sorunlar oluşabiliyor..

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Usb hub'ın güç tüketim dengesiz olabiliyor usb hub üzerinde takılı donanım çoksa bazen böyle sorunlar oluşabiliyor..

Peki bu guc yetersizliğinden mi? Kaynaklanıyor aslında laptopu prize bağlı kullanıyorum

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Laptop'ı prize bağlı tutmakla alakalı değil usb hub'ın içindeki devreyle alakalı..

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Aslında usb hub takılı değilken de aynı sorun başıma geliyor misal usb alıcı wireless adaptör takılı iken harici harddisk taktığımda görmüyor alet taninamadi diye uyarı çıkıyor Asusun sitesinden tüm driverlari da yükledim isin içinden bir türlü çıkamadım

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Bios güncellemeni tavsiye ederim donanımsal bir sorunda olabilir..

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Bios güncellemeni tavsiye ederim donanımsal bir sorunda olabilir..

Asus'un kendi internet sitesinde ki ile bende yüklü olan aynı güncel yani farklı bir site varmıdir? Daha güncel versiyonunu bulabileceğim yardımınız için çok teşekkür ederim

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Sitedeki en güvenli ve en son sürümse başka bir sitede de bulamazsınız..

lsengul

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Sitedeki en güvenli ve en son sürümse başka bir sitede de bulamazsınız..

internetten yine de bir araştırayım bir laptopa ne kadar fazla usb takılır diye araştırdım aslında 127 diye bir rakam çıkıyor bende 3 den fazlasını görmüyor :) desteğiniz için tekrar teşekkürler