Usb ile format atarken dosya yüklenemiyor hatası

Bu konuyu okuyanlar

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
Nasil bir hata ss. Atar misin ?

SametYetkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yüklemeyw çalışıtğınız dosya sunucunun işlemesi için çok büyük diyo instgram hesabınızı varsa verebilirmisiniz ordan atayım

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hataya ilişkin görseli şuraya yükleyip forumda linkini paylaşabilirsin. Hızlı Resim

Hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsunuz? ISO kalıbını nereden temin ettiniz/indirdiniz? USB'ye ne ile yazdırdınız? Çünkü dosya eksik inmiş olabilir ve/ya USB'ye düzgün yazdırılmamış olabilir.

ISO kalıbını Microsoft'un sitesinden indirin.
Yazılım indir.

USB'ye yazdırma işlemi için de şu konuya bakınız.

SametYetkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hataya ilişkin görseli şuraya yükleyip forumda linkini paylaşabilirsin. Hızlı Resim

Hangi işletim sistemini kurmaya çalışıyorsunuz? ISO kalıbını nereden temin ettiniz/indirdiniz? USB'ye ne ile yazdırdınız? Çünkü dosya eksik inmiş olabilir ve/ya USB'ye düzgün yazdırılmamış olabilir.

ISO kalıbını Microsoft'un sitesinden indirin.
Yazılım indir.

USB'ye yazdırma işlemi için de şu konuya bakınız.
[/QUOTE]
Windows 8.1,Youtubeden help mert diye bi kanaldan,Rar dosyası ile

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Windows 8.1,Youtubeden help mert diye bi kanaldan,Rar dosyası ile
Paylaşımı yapan kişi dosyayı yanlış bir şekilde hazırlamış olabilir ya da dosya kalıbı USB'ye doğru bir şekilde yazdırılmamış olabilir.
Hatayı en aza indirmek için ISO dosyasını lütfen doğrudan üreticinin sitesinden indiriniz. Yukarıdaki mesajımda belirttiğim şekilde hareket edebilirsiniz veya şu konuya bakın, Windows 8.1'i indirip yükleme medyanızı hazırlayınız. Medya Oluşturma Aracının kullanımı benzerdir.

DipNot : Yazılımları her zaman üreticisinin sitesinden indiriniz. Bu, hem en güvenli yoldur hem de karşılaşabileceğiniz olası hata minimum dur. Farklı kaynaklardan, yasal olmayan yollardan indirilen dosyalar, zararlı yazılım da içerebilir.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
rufusta hata ayıklama var ama oldukça uzun sürüyor format sırasında da flasdiski kasanın arkasına takın bu arada
Mesaj otomatik birleştirildi:

yoksa bu win 8 formatında işlemciniz nx desteklemiyor hatası mı ? xd

Son düzenleme:

SametYetkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
rufusta hata ayıklama var ama oldukça uzun sürüyor format sırasında da flasdiski kasanın arkasına takın bu arada

yoksa bu win 8 formatında işlemciniz nx desteklemiyor hatası mı ? xd
Hayır o hata deyildir çünkü bilgisyarcıya 8.1 yükletip 7 ye geçiş yapmıştım

Paylaşımı yapan kişi dosyayı yanlış bir şekilde hazırlamış olabilir ya da dosya kalıbı USB'ye doğru bir şekilde yazdırılmamış olabilir.
Hatayı en aza indirmek için ISO dosyasını lütfen doğrudan üreticinin sitesinden indiriniz. Yukarıdaki mesajımda belirttiğim şekilde hareket edebilirsiniz veya şu konuya bakın, Windows 8.1'i indirip yükleme medyanızı hazırlayınız. Medya Oluşturma Aracının kullanımı benzerdir.

DipNot : Yazılımları her zaman üreticisinin sitesinden indiriniz. Bu, hem en güvenli yoldur hem de karşılaşabileceğiniz olası hata minimum dur. Farklı kaynaklardan, yasal olmayan yollardan indirilen dosyalar, zararlı yazılım da içerebilir.
Tamam teşşekür ederim

SametYetkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dediklerini yaptım an operating system wasnt found hatası alıyorum

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Dediklerini yaptım an operating system wasnt found hatası alıyorum
Yukarıda belirtilen yollardan biriyle yükleme medyasını hazırladın.
Peki Windows 8.1'i tekrar kurabildin mi? Kurulum yaptıktan ve sistemi başlattıktan sonra mı bu hata ekranı geliyor?
Yoksa hiçbir şey yapamadın ve bilgisayarı USB'den başlatınca bu hatayı mı veriyor? Tam olarak hangi aşamadasın?

SametYetkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Yukarıda belirtilen yollardan biriyle yükleme medyasını hazırladın.
Peki Windows 8.1'i tekrar kurabildin mi? Kurulum yaptıktan ve sistemi başlattıktan sonra mı bu hata ekranı geliyor?
Yoksa hiçbir şey yapamadın ve bilgisayarı USB'den başlatınca bu hatayı mı veriyor? Tam olarak hangi aşamadasın?
Direk sistemi başlattıktan sonra geliyo kurulum ekranına gidemiyorum hata yüzünden

odinfo

Asistan
Reaksiyon puanı
39
NTFS formatında biçimlendirmeniz gerekiyor usb 'nizi.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Direk sistemi başlattıktan sonra geliyo kurulum ekranına gidemiyorum hata yüzünden
Şu an USB'yi görmüyor sistem.
BOOT menüsünden
boot priority / bios önyükleme sırasına USB'yi alacaksınız. Sistemi yeniden başlatarak daha sonra kuruluma geçersiniz.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,894
bios başladığında galiba f8 e basarak tabiki önce tab tuşuna da basılabiliyor yani bende öyle ekranda yazılar çıkıyor cpu ve ram filan orda f8 e basıp usb yi de seçebilirsin ama bence sen fat32 kurmuşsun ntfs yapman lazım rufus ile yaptıysan o otomatik fat32 seçiyor yani usb ye baştan yaz bence ama ntfs seç FAT32 yazan yere bas orda zaten 2 seçenek tek var NTFS yi seç

SametYetkin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
bios başladığında galiba f8 e basarak tabiki önce tab tuşuna da basılabiliyor yani bende öyle ekranda yazılar çıkıyor cpu ve ram filan orda f8 e basıp usb yi de seçebilirsin ama bence sen fat32 kurmuşsun ntfs yapman lazım rufus ile yaptıysan o otomatik fat32 seçiyor yani usb ye baştan yaz bence ama ntfs seç FAT32 yazan yere bas orda zaten 2 seçenek tek var NTFS yi seç
Bu sefer error legacy boot of uefi media diyo

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,369
usb'yi legacy uyunlu şekilde biçimlendir. mbr/gpt kısmını mbr yap vs.