USB belleğin boyutunun küçülmesi (Diğerlerine benzemiyor)

Bu konuyu okuyanlar

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Merhabalar, sorun diğerlerine göre değişik. 16 GB Flash belleğim 5.44 GB oldu. Ama klasik yöntemlerle çözemedim (HP format tool, CMD DİSKPART). Aygıt yöneticisindede ayrılmamış alan falan yok. Tek halde 5.44 Gözüküyor önceden sorunsuzdu...

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Linux ile denemelisin. Virüs bulaştı ise içindekilere ulaşamazsın silemezsin. Ben aynısını linux ile çözdüm. Dosyalar linuxte gözükmüştü.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
cmd içerisinde diskpart ile baktığında list disk komutunun çıktısını verir misin

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Buyur. Linuxtada baktım orda bozuldu zaten.

Ekli dosyalar

• oı.jpg
    oı.jpg
    29.1 KB · Görüntüleme: 286

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Diskiniz büyük ihtimalle sahte idi ve gerçek boyutu zaten buydu.
Linux ile açtığınızda daha önceden sahte partition table ile yüksek gösterilen yüksek alan düzeldi ve gerçeği göstermeye başladı.
Büyük ihtimalle diskiniz Çin malı ve sahte.
Bugüne kadar usb diskiniz içerisine hiç 6 gb veya üstünde dosya bulundurdunuz ve başarı ile taşıdınız mı

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Linux ile açtığınızda daha önceden sahte partition table ile yüksek gösterilen yüksek alan düzeldi ve gerçeği göstermeye başladı.
Bugüne kadar usb diskiniz içerisine hiç 6 gb veya üstünde dosya bulundurdunuz ve başarı ile taşıdınız mı
EVET. MULTİBOOT İLE FORMAT BİLE ATTIM ... BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Cihaz Linux Mint'te bozuldu. Windows'ta AlcorMP ile tamir ettim. Ondan sonra böyle oldu.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,118
Linux Mint'te USB Bellek biçimlendirici ile denedin mi?

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Linux bozmaz o gerçekte o boyutta değildi yada bölümleme yaptında ham kısım gözükmez oldu heralde... bir olasılıkta bellek yolcu abbas modunda...

Mesut Komiser

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Linux bozmaz o gerçekte o boyutta değildi yada bölümleme yaptında ham kısım gözükmez oldu heralde... bir olasılıkta bellek yolcu abbas modunda...
Kardeşim neyini anlamıyorsunuz. Aynı boyutta değildi ne?. MultiBoot kurup format attım diyorum.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bazen usb cihazlara tehlikelide olsa 220v vermek iyidir iyi sorun felan kalmıyor ortada.