USB 2.0 Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

yesilimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar anakartım Usb 2.0 desteklediği halde bir türlü 2.0 kullanamıyorum. Anakartım Msi k9a2 cf ; sitesinden bütün updatelerini yaptım. Biosu update ettim. biosdan usb 2.0 ı açtım. Ama bir türlü görmüyor. En son Slink card reader aldım usb çıkışı olan onu bağladım ve Usb 2.0 çalıştı. ama flash diski çıkarıp tekrar taktığımda yine görmemeye başladı. Usb leri donanımdan kaldırıyorum windows tekrar kuruyor ama bir netice yok. Ha bu arada Slink den öncede Pci usb kart aldım oda 2.0 ı destekliyor, oda çalışmadı. şu an 700kb/sn ile internetten daha yavaş veri aktarıyorum usblerden:S

işletim sistemi:win 7 32bit
ram:2gb
anakart:msi k9a2 cf
kasa coolermaster elite
antivirüs : avast home (bedava olanından)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
hemen söylüyorum anakartını sıfırlar cmoss jumper cıkar diğer pin tak düzelir usb sorunun

1 pc fişini elektirkden cek

2 anakart üzerinde cmoss jumper bul yanında boş olan pine tak

3 3 jumper taktıkdan sonra 3 defa acma kapama düğmesine bas sonra ccmos jumper eski haline getir fişi tak pc ac

resimdeki gördüğün gibi bir jumper bak yanında boşdan bir pin duruyor ona ve yanındakine tak aç ma kapama düğmesine bastıkdan sonra şuan resimde gördüğün gibi eski haline getir

images

yesilimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok hızlı Cevabın için teşekkür ederim. şu an işteyim ama eve gider gitmez denemek için sabırsızlanıyorum. :)

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Çok hızlı Cevabın için teşekkür ederim. şu an işteyim ama eve gider gitmez denemek için sabırsızlanıyorum. :)

ne demek arkadaşım herzaman yardım icin burdayız bu sorun sık sık rastlanan bir sorun sorunun cözümü ise budur tabiki anakartın arızalı olmadığı sürece sen eve gitiğinden sorunun cözülsede cözülmesede buraya yaz ok

yesilimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef sonuç aynı:(.. Ben iyice anakarttan şüphelenmeye başladım. Biosa reset attım, dediğin gibi. saati 0 landı. ama hala usbler yavaş. 2.0 olarak kullanılabilir hatası çıkıyor köşede..

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
ozaman bios da usb ayarlarına gir higspeed seceğini etkinleştir peki değiş usb aletleri kulandımı yoksa sadece bir usb disk den mi yapıyorusn

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önpanel ve harici tüm usb girişlerini anakarttan çıkar. Bilgisayarı yeniden başlatıp usb belleği anakartın arka dahili usb girişlerine tak.Çalışırsa çıkardığın harici usb girişlerini tek tek tak.olmazsa yerlerini değiştir.
Bende de daha önce usb belleği algılamama sorunu vardı.takıyordum görüyordu fakat hata veriyordu.içini açamıyordum.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
aslında anakart üzerinde bunun tamiri var ama tamir konusunda iyi olman lazım ufak bir hata tüm anakartı götürürsün msi anakartlarından coğunda bu bir kronik sorundur usb girişlerinde

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:43 ----------

USB 2.0 multimedya ve depolamaa uygulamalarında ek bir bant genişliği sağlar ve data aktarım hızı 1.1 versiyonuna göre 40 kat daha yüksektir. USB 2.0 aynı zamanda 1.1 versiyonuda desteklemektedir.

USB Depolama aygıtlarında bilgisayar tarafından 5 volt, 500 miliamper enerji sağlanabilir.

Tabiki bu 5 volt yeterince almasa anakart üzerinde bu tür sorunlar meydana gelir

yesilimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Card readerı ilk taktığımda usb 2.0 gördü sonra driverları kurdu kendi kendine windows ve gitti. Bende windowstan süphelenmeye başladım. Bellek işyerinde hp workstationda 2.0 ı görüyor. 3 tane flash bellek denedim 2ü de aynı hatayı verdi. Bu arada Xarax sanada teşekkürler. dediğini yaptım ama o da işe yaramadı. :S

yesilimsi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar en son yazdığım cevaptan sonra driverlar üzerinde durmaya başladım ve driverları manuel olarak
" Bilgisayarımdaki aygıy sürücüleri listesinden seçmeme izin ver "
seçeneğinden uyumlu donanımları göster seçeneğini kaldırdım ve listeden Ati I/O comminications processor USB 2.0 EHCI denetleyicisi diye bir sürücü yükledim. 2 tanesinde kabul etti diğer denetleyicileri eski haline getirdim ve çalıştı :S

Ayırdığınız vakit için TEŞEKKÜRLER:) (çok mutluyum)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben pc ye usb yi takıyorum başlat çubugunun sağ alt kösesinde usb aygıtını 2.0 yerine takarsanız daha hızlı işiniz görülür gibi bişey diyo :D kasanın arkasındaki mause klavye yerine taktığım halde yine aynı sorun ben ne yapabilirim bilgilerinize ....ha bide unutmadan bu usb yerinin setup cd sinde ı windows 98 yazıyo

Akif5252

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer yapamadıysanız Downloads Detail ds033726 bu adrese gidin orda indir seçeneğine tıklayıp kurun(win 8 için)sorun çözülecektir ve eğer win 7 iseniz Downloads Detail ds011342

---- Mesajlar birleştirildi ----

Eğer hala olamdıysa win 7 için https://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/DS011342 deki dosyayı indiirp kurun win 8 içinde https://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/DS033726 bunu indirip kurun win 10 içinde https://support.lenovo.com/tr/tr/downloads/DS103145

Son düzenleme: