Üniversite Tercihleri Hakkında...

Bu konuyu okuyanlar

sansasyon5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 4 yıllık içeriden bir üniversitede kaydı bulunan birisi başka üniversite tercihinde bulunabilir mi hem ygs-lys den hemde dgs den yani tercihte bir sıkıntı çıkarır mı tercihi kazandığımızda diğer yerden kayıt sildirmeyi düşünüyoruz acaba tercih edebilir miyiz?

Reaksiyon puanı
24
  1. Üniversite tercihi döneminde herkesin kafası çok fazla karışıyor. Ben de geçen sene böyle bir dönemden geçtim her okul kendi tanıtımını yapıyor ama bu benim için bir çözüm olmamıştı. Sonrasında da bir arkadaşımın tavsiyesiyle geleceğim sosyal bilimler zirvesine katıldım. Burada katıldığım psikoloji atölyesiyle beraber mesleğime de karar vermiş oldum. Bu senede bu zirveden yapacaklarmış. Katılacağınız bir atölye belki de sizin doğru gibi gözüken fakat yanlış olan kararınızı etkileyecek doğruyu bulmanıza yardım edebilir. Tercih yapacaklara öneririm.

Ana Sayfa

yanyazan

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Üniversite seçmek hiç kolay bir şey değil özellikle İstanbul dışından geliyorsanız daha da zor. Ben de İstanbul’a yeni geleceklerden biri olacağım için tercihimi doğru yapmam gerekiyordu. Ailem sürekli olarak hukuk yazmam konusunda ısrar ederken benim aklımda sürekli olarak Felsefe vardı. Felsefe okuyarak başarılı olabileceğimi bir türlü anlatamıyordum. Bu yüzden geleceğim sosyal bilimler zirvesine katılmaya karar verdim. Bu zirveye katılınca felsefe atölyelerine katılacak ve aileme gerçekten başarılı olabileceğim şeyi anlatabilecektim. Zirveye katılmakla ve deneyimlerimi aileme anlatırken duyduğum heyecan ailemi çok fazla etkilemiş oldu ki sonunda ikna oldular. Kısacası arkadaşlar doğru karar vermek için deneyimleyin ve duygularınızı doğru bir şekilde aktarmaya çalışın. Herkesin istekleri ve başarılı olabileceği alanlar çok farklı olabilir.;

Ana Sayfa