umarım anlatabilirim

Bu konuyu okuyanlar

Kalafatius

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar herkese selam yapmak istediğim bir şey var ve sanırım teknik bilgi gerektiriyor şöyle anlatayım ..evimdeki internet 480 mbps fakat modemim gigabit modem değil bu yüzden en fazla 100 mbps kullanabiliyorum servis sağlayıcının internet hattı kablosunu doğrudan desktop bilgisayarıma bağladığımda herşey güzel ama eve internet dağıtamıyorum ben de dedim ki kendi kendime bari desktop gigabit interneti alsın sonra makineden elimdeki routera girsin ve eve yine 100mbps internet dağılsın böyle düşününce mantıklı ama iş uygulamaya gelince bir türlü muvaffak olamadım bana bu konuda yardımcı olabilecek network işlerinden anlayan bir abimizin yardımı gerek .. sonuç olarak internet hattının önce destop makineme girip sonra da wifi ile eve dağılmasını istiyorum . çözüm önerisi olan olursa çok memnun olurum elimdeki malzemeler : 1 adet tenda ac6 router 1 onboard gigabit ethernet 1 pcı 10/100 ethernet (birde wifi stick var ama onu denedim interneti wifi stick ile AP modunda dağıtabilirmiyim diye olmadı .)

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 32803
buda basitçe yapmak istediğim şey

Son düzenleme: